SON DAKİKA
Hava Durumu

SEKA DEVLET HASTANESİ

Yazının Giriş Tarihi: 13.11.2023 13:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.11.2023 13:40

       Namı diğer, SSK hastanesi.

Bu hastanemizin kuruluş amacı, işyerlerinde sosyal sigorta güvencesinde bulunan hastalara hizmet vermek için kurulmuştu.

       01/01/2008 tarihinde yapılan bir değişiklikle İzmit Seka Devlet Hastanesi adını alarak halen hizmet vermeye devam etmektedir.

       Yıllarca hastanelerimizden memnun kalanlar olduğu gibi, şikayet edenler de olmuştur. Hastanelerden memnun kalsak ta, şikayet çi olsak ta bir gün bu hastanelere uğrayacağımızı sakın aklımızdan çıkarmayalım.

       Son zamanlarda sağlık çalışanlarımıza karşı acımasızca saldırılar olmakta. Her türlü hastalığımızda, sağlık problemlerimizde koştura koştura kendimizi bu çalışanlarımıza nasıl emanet ediyorsak, onlara biraz daha saygılı, hoşgörülü davranmayı öğrenmeliyiz.

       Bende buradan, Seka Devlet Hastanesinde yaşadığım sağlık problemimi ve yaklaşık üç gün geçirdiğim zamanı sizlerle paylaşmak istiyorum.

       04/11/2023 tarih ve Saat: 15.00 civarı, mide kanaması şüphesiyle ACİL servise müracaat ettim. SARI KOD ile Sayın Dr. Berke Can YILDIZ tarafından gözlem altına alındım. Yaptığı tetkik ve tahliller sonucu, dahiliye uzmanı Dr. Ahmet TOTAMA’yı arayarak Saat: 21.00 civarı yatırılma kararı verilerek servise alındım.

       İlk yattığım andan, 06/11/2023 tarih ve Saat: 16.30 da taburcu olduğum ana kadar başta, Sayın Uz. Dr. Ahmet TOTAMA olmak üzere, dahiliye bölümünde Cumartesi ve Pazar hafta sonu nöbetinde olan hemşireler, diğer personellerin tamamı ve Pazartesi günü göreve gelen Sayın Uz. Dr. Ahmet TOTAMA, hemşireler ve personelin tamamının ilgileri, alakaları, verdikleri bilgiler, güler yüzleri, candan, içten, bir baba, amca ya gösterdikleri yakınlık derecesinde ilgileri beni ve eşimi son derece mutlu etmiştir.

       Böyle bir personel, hemşire ve uzman doktorlarla çalışmanızdan dolayı, önce Sağlık Bakanlığını, Seka Devlet Hastanesi Baş Hekimini ve diğer  İdari Personeli canı gönülden kutluyorum.

       Aynı dileklerimle ACİL ve ENDOSKOPİ servislerinde çalışan bütün personele’de ayrı ayrı teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

       Bu dileklerimin yanında Seka Devlet Hastanesinin diğer bütün birimlerinde çalışanların tamamına da, emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

       Yaklaşık üç gün yattığım zaman içinde hemşirelerin, hastaların serumundan, tansiyonuna, şekerinden, nabzına, kanından, idrarına kadar aksatmaksızın nasıl canla, başla mücadele ettiklerini bizzat yaşadım. Onlarında bir insan olduğunu, yorgun olduğunu, ailelerinin olduğunu sakın unutmayalım.

       Kendimize yapılmasını istemediğimiz davranışları, onlara karşı yapmamaya özen gösterelim.

       Sağlıkçılarımıza ne kadar hoşgörülü olursak, onlar da karşılığını fazlasıyla verirler, hiç merak etmeyin.

       Sağlıkçılarımıza şiddetten uzak kalmaları dileklerimle.

                                                                                                          13/11/2023

                                                                                       Necati KONAKCI

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yorum Ekle
    Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
    Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.