SON DAKİKA
Hava Durumu

MİLLİ EĞİTİM SİSTEMİ NASIL ÇÖKERTİLDİ

Yazının Giriş Tarihi: 23.05.2024 10:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 10:09

       Milli Eğitim sistemimizin nasıl çökertildiği ile ilgili durumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

       Bir ülkeyi yok etmek isterseniz önce “MİLLİ EĞİTİM SİSTEMİNİ ÇÖKERTECEKSİN”

       İşte ülkemizin eğitim sistemini bu şekilde çökertmişlerdir.

       Amerika Birleşik Devletleri (ABD), eğitim sistemini çökertmek için 9 bin ABD ajanını ülkemize göndermiştir.

       Ne alaka der gibisiniz?

       2023 ve 2024 yılının başlarını hatırlarsanız eğer ülkemizde çok sayıda Mossad ajanları yakalanmıştır. İçlerinde tarikat mensubu görüntülü şahıslar ve başörtülü kadınlar dahi vardı.

                  ON YILDA 9 BİN CASUS

       ABD, ülkemize on yıl içinde dönüşümlü olarak 9 bin casus göndermiştir.

       Uluslararası Demokratlar Derneği (UID) Başkanı Köksal KUŞ’un anlattıklarına bir bakalım.

       Yaşadıklarını Köksal KUŞ’a anlatan kişi ise şu an 95 yaşında ve Almanya’da yaşayan Ahmet ŞAHİN, Alen Ankaralı bir gurbetçi.

       Ahmet ŞAHİN, 1960 yılı başlarında Almanya’ya ilk giden işçilerden. 1950 – 1960 arasında Ankara Çankaya’da Amerikalı bir çiftin evinde altı yıl çalışmış. Sonra bu çift Amerika’ya dönüyor.

       Ahmet ŞAHİN’in Almanya’da Köksal KUŞ’a neler anlatmış? İşte cevabı.

              EĞİTİM SİSTEMİNİ ÇÖKERTMEYE GELDİK

       Alman devleti, beni Türklerin başına genel koordinatör yaptı. Bunun üzerine ben Alman devletinin çeşitli toplantılarına davet edilmeye başlandım. Oturduğum masada Amerikalı bir adam vardı. Sanki bir birimizi tanıyor gibiydik. Bir süre sonra Amerikalının eşi de masaya geldi ve onu hemen tanıyarak birbirimize sarıldık. Sohbet ettik. İkisi de emekli olmuşlar ve Almanya’ya yerleşmişler. Bende aklıma takılan soruyu sordum.

       “Ankara’da yanınızda yıllarca çalıştım. Ama o zamanlar cesaret edip soramadım. Sizin ne iş yaptığınızı hep merak ettim. Siz Ankara’da ne iş yapıyordunuz?”

       ABD’li adamın söyledikleri; “Biz o dönemde  ülkenize Türk Milli Eğitim politikasını bizim istediğimiz çizgiye getirmek üzere geldik. On yıl içinde tam 9 bin kişi gizli görevle bu iş için geldik. Ne zaman ki; istediğimiz olunca, yani Türk Milli Eğitimini Amerikan çıkarları için yoluna koyduk. Ondan sonra Amerika’ya döndük.

       Gerçekten Türk Eğitim Sistemi üzerine konuşulacak çok şey var. Ama onlarca yıldır eğitim sistemimiz bir türlü yerli yerine aturtulamadı. Milli Eğitim Bakanımız Yusuf TEKİN’in açıkladığı son müfredat da bu arayışların bir parçasıdır.

       1960’tan 2003 yılına kadar her üç, beş yılda bir müfredat değişmiş. Bir nevi deneme yanılma yöntemi. Demek ki her şey ABD’nin kontrolünde gitmiş.

       1950’de çıkarılan kanunla Amerika Türk Eğitim Sistemine resmen müdahil olmuş.

       Altı yüz yıl dünyaya hakim olan bir imparatorluğu yöneten bir nesilden gelmekteyiz. Bunlar nasıl bir eğitim sistemi uyguladılar ki dünyaya hakim olan liderler, devlet adamları, mimarlar ve hekimler yetiştirmişler.

       Her ne olursa olsun eğitim sistemimizi dışarıda aramaktansa, kendi özümüze dönmeliyiz. Kendi özümüze uygun Milli Eğitimimizi bir an önce bulmalıyız. Dışarıdan getirdiğimiz eğitim sistemleri yüz yıldır tutmamıştır.      20/5/2024 Necati KONAKCI

     

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yorum Ekle
    Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
    Yorumlar
    google-site-verification=CzWYeDolIkRX-_VevWsC8kOwDS0VIUnRa0dCFUBRGDM
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.