SON DAKİKA
Hava Durumu

Vaser Liposuction Tekniğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Vaser Liposuction Tekniğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2023 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2023 11:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Vaser Liposuction Tekniğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Vaser Liposuction Tekniğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Genellikle estetik operasyonları dahilinde tercih edilen liposuction yöntemi, karın, basen, kol veya kalça bölgelerindeki fazla yağları almak amacıyla kullanılmaktadır. Tıp teknolojinin gelişmesiyle birlikte liposuction tekniği de aynı doğrultuda gelişim kaydetmektedir. Böylelikle daha kapsamlı ve hızlı bir tedavi yöntemi sunan vaser liposuction tekniği geliştirilmiştir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri konumuna gelen vaser liposuction, aynı zamanda sunduğu avantajları da öne çıkmaktadır. Bu da beraberinde “Vaser liposuction nedir ve nasıl yapılır?” gibi soruları akıllara getirmektedir. Vaser teknolojisinin kullanıldığı bu operasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Çok uzun yıllardır aktif olarak kullanılan liposuction yöntemi, temelde vücutta bulunan fazla yağların aldırılması amacıyla kullanılmaktadır. Obezite hastalıkları kapsamında yapılan tüp mide ve benzeri operasyonları dışında bulunan liposuction, bunlara nazaran daha kısıtlı bir işlemi ifade etmektedir. Diğer yöntemler genellikle kilo verme amacıyla yapılırken liposuction işlemi, ağırlıklı olarak vücudun istenilen formuna ulaşması için tercih edilmektedir. Geleneksel liposuction yönteminde vücudun fazla yağa sahip bölgelerine özel karışım enjekte edilmektedir. Devamında ise yağ alınacak bölgede ufak kesiler açılmaktadır. Şeffaf hortumlarla vakum makinesine bağlanan yağlar, kişinin ideal formuna ulaşana kadar vakumlanmaktadır.

Klasik liposuction yönteminin geliştirilmesiyle birlikte günümüzde artık vaser liposuction tedavisi tercih edilmektedir. Son derece yenilikçi ve teknolojik bir tedavi şekli olan vaser liposuction yönteminde yağlar, ultrasonik ses dalgalarının etkisiyle vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Böylelikle vaser liposuction ile klasik liposakşın arasındaki fark, sıvıların vücuttan hangi yöntemle çıkartıldığı ile ilgili olmaktadır. Klasik liposuctionda parçalanarak dışarı alınan yağlar, vaser liposuction yönteminde ses dalgalarının kullanılmasıyla vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Vaser Liposuction Kalıcı Mıdır?

Vücudundaki fazla yağları aldırmak isteyen herkes tarafından güvenle tercih edilebilen vaser liposuction işlemi oldukça pratik bir işlemdir. Vaser liposuction yönteminde katı yağlar sıvı hale getirilerek dışarı atılmaktadır. Böylelikle eski yöntemlere nazaran daha güvenli ve sağlıklı bir alternatif sunmuş olan vaser liposuction tekniği, aynı zamanda doku seçiciliği hassasiyeti kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise vaser adı verilen cihazın doku seçiciliğine sahip olmasıdır. Böylelikle uzman doktorlar tarafından yapılan kontrollerde hangi bölgede yağ olduğu tespit edilmekte ve direkt o kısma müdahale edilebilmektedir. Bu durumda ise yağ dokusunun çevresinde bulunan dokular zarar görmemektedir.

Vaser liposuction yöntemi kapsamında kullanılan kanüller ise eski yönteme göre farklılık göstermektedir. Yeni yöntemde tercih edilen kanüller, eskisine nazaran keskin olmamaktadır. Böylelikle operasyon sırasında dokunun zarar görme ihtimali tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Bu ve diğer etkenler göz önüne alındığında vaser liposuction yönteminin çok daha kalıcı olduğu görüşü ifade edilebilmektedir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser liposuction yöntemi, birçok konuda geleneksel yönteme göre kişiye avantaj sunmaktadır. Öncelikle işlemin son derece pratik olması ve aynı zamanda dokunun neredeyse hiç zarar görmeden gerçekleştirilmesi vaser liposuction yönteminin en avantajlı olduğu unsurları arasında gösterilebilmektedir. Doku seçici özelliğine sahip cihazların kullanıldığı işlem sayesinde yağ dokusunun etrafında bulunan dokular zarar görmemektedir. Bu da beraberinde oluşabilecek olan ödem, ağrı, şişlik veya morluk gibi şikayetlerin yaşanma ihtimalini düşürmektedir. Bölgesel yağlanmaların olduğu sırt, çene, mide veya basen gibi bölgelerde vaser liposuction rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Vaser liposuction ile vücut hiçbir şekilde zarar görmediğinden dolayı bu işlemler farklı bölgelerde de uygulanabilmektedir. Farklı bölgeleri şekillendirmek amacıyla tercih edilebilen bu yöntem, diğer operasyonlarla kombine şekilde de kullanılabilmektedir.

Vaser Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Vaser liposuction işlemi, genel kapsamda cerrahi bir uygulama olarak değerlendirilebilmektedir. Bu durumda ise her cerrahi operasyonda olduğu gibi vaser liposuction işleminde de bazı durumlara dikkat edilmelidir. Özellikle işlem sonrasında görülebilen yan etkilere karşı kişinin bilinçli olması bu durumda önem arz etmektedir.

Çok sık görülmemekle birlikte vaser liposuction sonrasında kişinin yaşayabileceği yan etkiler şöyle sıralanmaktadır;

·        Uygulama yapılan bölgede kızarıklık

·        Yağ alınan bölgede geçici ağrı, uyuşma veya karıncalanma

·        İlgili bölgede şişlik oluşumu

·        İşlemin yapıldığı bölgede hafif renk değişimi

Vaser Liposuction Estetik Ameliyatlarla Uygulanır mı?

Vaser liposuction işlemi, günümüzde yaygın olarak tercih edilen hemen her estetik ameliyatı ile birlikte tercih edilebilmektedir. Karın germe, yüz germe, meme büyütme veya elmacık kemiği dolgusu gibi operasyonlara ek olarak yapılabilen vaser liposuction, estetiklerin kalıcılık oranını da artırabilmektedir. Örneğin meme implantı ile çevresindeki doku arasındaki geçişleri yumuşatmak için vaser liposuction yöntemi tercih edilebilmektedir. Bu sayede meme implantı işlemi sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklar en az seviyelere indirilebilmektedir.

Aradığınız Doktoru Kolayca Bulun: Medyland

Her yıl milyonlarca kişi internet üzerinden sağlık araması yapmaktadır. Bu süreçte rahatsızlık ve hastalıkları için çözüm arayanların alanında uzman doktorlara ulaşmaları son derece önemlidir. Online randevu platformu olarak ücretsiz şekilde hizmet veren Medyland, sağlık araması yapan kullanıcıların doktorlar, klinikler ve hastaneler hakkında doğru bilgilere ulaşmalarını ve ücretsiz şekilde randevu alabilmelerini sağlamaktadır. Siz de Medyland platformundan karın germe veya vaser liposuction gibi sağlık aramaları yaparak en yakın doktorları listeleyebilir, değerlendirmeleri okuyarak fikir sahibi olabilir, takvimden ücretsiz şekilde randevu alabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.