SON DAKİKA
Hava Durumu

TIL-I Sınavı Nedir?

TIL-I Sınavı Nedir?

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2023 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2023 09:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
TIL-I Sınavı Nedir?

TIL-I Sınavı Nedir?

TIL-I sınavı İtalya’nın en iyi 2 teknik üniversitesinden biri olan Politecnico Di Torino’da İngilizce mühendislik eğitimi almak için girilmesi gereken bir sınavdır. Düzenlenen bu sınavın içeriğinde; matematik, okuduğunu anlama/mantık ve fizik bölümleri bulunmaktadır. 2022/2023 eğitim-öğretim yılı için girilecek sınava önceki senelerden farklı olarak “temel teknik bilgi” bölümü de eklenmiştir. Böylece sınav içeriği daha da genişletilmiştir.

Sizlerde TIL-I sınavına giriş yapmak istiyorsanız ve bu sınav hakkında yeterli bilginiz bulunmuyorsa profesyonel olarak yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sağlayan Pavaedu firmasından destek alabilirsiniz.

İtalya’da Neden Mühendislik Eğitimi Almalıyım?

İtalya, mühendislik alanında önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. İtalya'da mühendislik eğitimi almak öğrencilere birçok avantaj sağlamaktadır Aşağıdaki maddelerde, İtalya'da mühendislik eğitimi almanın nedenleri maddeler halinde listelenmiştir. Bu maddelere ek olarak daha detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız pavaedu.com firmasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İtalya'da mühendislik eğitimi almak, İtalya'nın güçlü mühendislik ekosistemine ve geçmişine sahip olmanızı sağlar. İtalya, dünya çapında önemli mühendislik şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla İtalya'da mühendislik eğitimi almak öğrencilerin için iş olanakları açısından önemlidir. İtalya'da mühendislik eğitimi almak, İtalya'nın zengin kültürel mirasına sahip olmanızı sağlar. İtalya ülkesi tarih, sanat ve moda gibi alanlarda dünya çapında önemli bir rol oynayan bir ülkedir. Öğrenciler, İtalya'da mühendislik eğitimi alırken bu zengin kültürel mirasın yanı sıra İtalya'nın kültürel özelliklerini ve toplum yapısını da öğrenebilirler. İtalya'da mühendislik eğitimi almak, İtalya'nın güçlü ekonomisi sayesinde iş olanakları açısından avantaj sağlamaktadır İtalya, Avrupa Birliği'nin (AB) en büyük ekonomilerinden biridir ve AB ülkeleri arasında en yüksek ihracat oranına sahiptir. Öğrenciler, İtalya'da mühendislik eğitimi alırken, iş olanakları açısından geniş bir yelpazede seçeneklerle karşılaşırlar. İtalya'da mühendislik eğitimi almak, İtalya'nın güçlü araştırma ve inovasyon potansiyeline sahip olmanızı sağlar. İtalya, bilim ve teknoloji alanlarında dünya çapında önemli bir rol oynamaktadır. İtalya'da mühendislik eğitimi almak, İtalya'nın güçlü ve seçkin üniversitelerine sahip olmanızı sağlar. İtalya, dünya çapında önemli üniversitelerin bulunduğu bir ülkedir ve bu üniversiteler öğrenciler için çok sayıda mühendislik programı sunmaktadır. Öğrenciler, İtalya'da mühendislik eğitimi alırken seçkin üniversitelerde eğitim alma fırsatına sahip olurlar. Politecnico di Torino Paralı Mı?

İtalya’da eğitim ücretleri birçok ülkeye göre çok daha uygun fiyatlıdır. Politecnico Di Torino’da yıllık eğitim ücretleri yaklaşık olarak 500 EURO – 3000 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Okul ücretlerinde indirimlerden yararlanmak için izlemeniz gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürleri üniversitelerin web sitesinden veya eğitim danışmanlığı hizmeti veren Pavaedu firmasından destek alarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Politecnico di Torino Üniversitesi Mühendislik Bölümleri

Politecnico di Torino Üniversitesinde bulunan mühendislik bölümleri aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

         Otomotiv Mühendisliği         Bilgisayar Mühendisliği         Elektronik ve İletişim Mühendisliği         Mekanik Mühendisliği TIL-I Sınav İçeriği Nedir?

TIL-I sınavı matematik, okuduğunu anlama ve mantık, fizik ve temel teknik bilgisi sorularından oluşan bir sınavdır. Sınav için her bölüme ait soru sayısı ve bu bölümlerin süresi aşağıda listelenmiştir.

Matematik:16 soru - 36 dakika Fizik: 10 soru - 22 dakika Mantık ve Okuduğunu Anlama: 10 soru - 20 dakika Temel Teknik Bilgisi (sonradan eklendi): 6 soru - 12 dakika

Sınavda her doğru yaptığınız soru başına 1 puan kazanmakta olup her yanlış verdiğiniz cevap da ise 0.25 puan kaybetmektesiniz. Fakat boş bırakılan soruların puanınıza hiçbir etkisi bulunmamaktadır. TIL-I sınavı sadece İtalya’da düzenlenen özel bir sınav olduğu için bu sınavı mutlaka profesyonel bir kişi tarafından destek alınarak çalışması çok önemlidir. Aksi takdirde sınavda istediğiniz başarıyı elde etmeniz oldukça zordur.

TIL Sınavı Ücreti Nedir?

TIL sınav ücreti 50 EURO olarak belirlenmiştir. Bu fiyat zaman içerisinde farklılık gösterebilir.

TIL Sınavı Süresi Nedir?

TIL sınav süresi 90 dakikadır.

İtalya'da Mühendislik Eğitimi Kaç Yıl?

İtalya'da mühendislik eğitimi, ülkedeki üniversitelerde lisans ve yüksek lisans programları olarak verilmektedir. Lisans programları genellikle 3 yıl sürerken, yüksek lisans programları ise 2 yıl sürmektedir. Mühendislik eğitimine katılmak için öğrencinin lise diplomasına sahip olması ve üniversitenin kabul şartlarını karşılaması gerekmektedir. Bu şartlar, üniversiteye girdiğiniz zaman sizden istenecek olan not ortalaması, yapılacak sınavların sonuçları veya ön lisans eğitiminizde aldığınız notlar olabilir.

İtalya'da mühendislik eğitimi, çeşitli mühendislik dallarına yönelik verilmektedir. Bu dallar arasında elektrik ve elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, jeoloji mühendisliği, İnşaat mühendisliği, mekatronik mühendisliği ve benzeri dallar yer almaktadır. İtalya'da mühendislik eğitimi, öğrencilere teorik bilgi ve pratik beceriler kazandıran zorlu bir eğitimdir. Fakat, bu eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, mühendislik alanında kariyer yapmak isteyenler için oldukça değerli bir eğitimdir ve İtalya'da mühendislik alanında çalışmak isteyenler için cazip bir seçenektir. Öğrencilerin, lisans programını tamamladıktan sonra iş bulma olasılıkları da oldukça yüksektir. Mühendislik alanında çalışmak isteyen öğrenciler, lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra yüksek lisans programlarına da katılabilirler. Yüksek lisans programları, öğrencilere daha detaylı bilgi ve beceri kazandırır ve öğrencilerin iş bulma olasılıklarını büyük ölçüde arttırmaktadır.

Profesyonel Hizmet Veren Yurtdışı Danışmanlık Firmaları

Profesyonel yurtdışı danışmanlık hizmeti firmaları; çeşitli ülkelerdeki eğitim, çalışma ve yaşam koşulları hakkında bilgi veren ve yurtdışına gitmeyi planlayan kişilere yardımcı olan şirketlerdir. Bu firmalar yurtdışına gitmeyi düşünen kişilere; ülke seçimi, vize işlemleri, yerleşim ve yaşam koşulları hakkında bilgi verir ve bu kişilere büyük ölçüde yardımcı olurlar. Bunun yanı sıra profesyonel hizmet veren yurtdışı danışmanlık firmaları kişilere çeşitli ülkelerdeki eğitim programlarını, çalışma koşullarını ve yaşam koşullarını araştırır ve bu bilgileri müşterilerine eksiksiz bir şekilde sunmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.