SON DAKİKA
Hava Durumu

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2022 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2022 09:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Günümüzde birçok kişi telefon ve bilgisayar kullanarak gününün büyük bir kısmını geçirmektedir. Kişiler telefon ve bilgisayarda geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını da sosyal medya platformlarında geçirmektedir. Sosyal medya üzerinde kullanıcılar fotoğraf, video, ses ve metinsel içerik paylaşımı yapmaktadır. Sosyal medya platformları kişisel kullanımın yanı sıra artık kuruluşlara ve şirketlere de büyük ölçüde hitap etmektedir. Şirketler ve kuruluşlar sahip oldukları sosyal medya hesaplarını yönetmek için bir takım programlara ihtiyaç duymaktadırlar. Çünkü bu programlar kullanılarak yönetilen sosyal medya hesapları hem daha verimli bir şekilde yönetimi sağlanmaktadır hem de bu programlar aracılığıyla zamandan büyük bir tasarruf edilmektedir. Bu içeriğimiz ile birlikte sosyal medya yönetim araçları arasında en başarılı olan programları hakkında bilgiler vereceğiz. Sizlere sunmuş olduğumuz programlar ile birlikte sahip olduğunuz sosyal medya hesaplarını nasıl yönetebileceğiniz hakkında gerekli bilgileri de içeriklerimiz içinde bahsedeceğiz. Bu programları şirket ve kuruluşların yanı sıra son kullanıcılarda kullanabilmektedir.

Sosyal medya yönetim araçları kullanımı hakkında bilgi sahibi değilseniz ve sosyal medya hesaplarınızı profesyonel bir şirket tarafından yönetilmesini istiyorsanız SEO Rendesi firması olarak sizlere yardımcı olabiliriz. SEO Rendesi firması olarak Ankara SEO hizmetimiz ile yola çıktık ve bugünlere kadar geldik. Sizlerde firmamızdan hizmet almak istiyorsanız firmamıza ait iletişim adreslerinden bize ulaşabilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Radaar.io

Bir veya birden daha çok sosyal medya kanalı yönetiyorsanız bu hesapları aktif bir şekilde yönetmek oldukça zor ve zaman isteyen bir iştir. Sosyal medya hesapları için içerik oluşturmak, oluşturulan içerikleri yayınlamak ve bu içeriklerin etkileşim sayılarını ay sonunda iyi bir şekilde analiz etmek çok uzun bir zaman almaktadır. Radaar.io uygulamasını kullanarak ürettiğiniz içerikleri önceden planlayabilir ve zamanı gelince Radaar.io uygulaması sizler yerine içeriklerini belirlediğiniz tarih ve saatte paylaşabilir. Radaar.io programının en güçlü özelliklerinden biri sizin içeriklerinizi sizin yerinize yayınlamak olsa da programın sizlere sunduğu daha birçok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler; şifre defteri, raporlama, görev yöneticisi, hashtag analizi vb. birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Uygulamayı deneyimleyerek diğer özelliklerine de göz gezdirebilirsiniz.

Radaar.io uygulaması sektörde var olan rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Uygulamayı satın almak için paket seçerken bu paketleri de kendinize göre özelleştirebilme imkanınız da bulunmaktadır..

TweetDeck

TweetDeck, günümüze aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter kullanıcılarına sunulmuş olan bir sosyal medya yönetim aracıdır. TweetDeck platformuna sahip olduğunuz her cihazdan kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz. TweetDeck platformu ile sahip olduğunuz tüm Twitter hesaplarını aynı anda kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. TweetDeck tarayıcınız ile bağlantılı olarak çalışmaktadır ve bundan dolayı sosyal medya hesaplarınızda olan tüm işlemleri anlık olarak takip edebilirsiniz. TweetDeck uygulamasının birçok kişi tarafından tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında uygulamanın ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Sizlerde ücretsiz bir şekilde uygulamayı deneyimleyebilirsiniz.

HootSuite

HootSuite uygulaması sosyal medya yönetim araçları arasında en faydalı olarak görülen araçlardan biri olarak bilinmektedir. Ülkemizde son zamanlarda yeni yeni birçok kişi tarafından tanınmaya başlayan bu uygulama ile birlikte çok geniş kapsamlı sosyal medya yönetimi sağlayabilirsiniz. Uygulama ücretli bir şekilde sunulmasına rağmen kullanıcı sayısı bakımdan oldukça yüksek sayıya sahiptir. HootSuite uygulamasına olan talebin bu kadar yüksek olmasıyla birlikte sosyal medya hesapları yönetmenin ne kadar ciddi bir iş olduğunu açık bir şekilde görmekteyiz. HootSuite ile istediğiniz sosyal medya hesabını entegre ederek program üzerinden içerik paylaşımı yapabiliyorsunuz ve bu içeriklerin ne zaman paylaşılması gerektiğini planlayabiliyorsunuz. HootSuite uygulaması sizin belirlediğiniz tarih ve zamanda sizin yerinize içeriğinizi paylaşıyor. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde bir adet içerik yükleyip bu içeriği bütün sosyal medya hesaplarınızda paylaşılmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu özellik ile zamandan büyük bir ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

SpredFast

SpredFast uygulaması birçok uygulamaya göre kurumsal şirketlerin kullanımına daha uygun bir arayüze sahiptir. Kurumsal firmalar SpredFast uygulaması ile birlikte farklılıklarını müşteri kitlelerine göstererek müşterilerinin gözünde daha kaliteli bir firma olarak gösterebilmek için sıklıkla kullanılmaktadır. SpredFast uygulaması diğer uygulamalara göre çok daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Uygulamanın fiyatlarının yüksek oluşu kurumsal firmalara satış yapmasından kaynaklanmaktadır. SpredFast uygulamasını diğer sosyal medya yönetim araçlarından ayıran en önemli özelliği ise bu uygulama içerisinde sosyal medya kampanyaları oluşturabiliyor ve bu kampanyaları kolay bir şekilde yönetebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra oluşturmuş olduğunuz kampanyaları birbirleriyle karşılaştırabiliyorsunuz.

Seesmic

Seesmic uygulaması hem web hem de mobil tabanlı kullanılabilen bir sosyal medya yönetim araçları uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte daha çok Facebook gibi sosyal medya mecralarının yönetimi sağlanmaktadır. Uygulama kullanımı bakımından diğer platformlara göre çok daha zor olmasına rağmen diğer platformlardan farklı olarak bütün işletim sistemlerine uygun masaüstü uygulaması bulunmaktadır. Seesmic uygulaması birçok yazılım ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.