SON DAKİKA
Hava Durumu

Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Haber Giriş Tarihi: 17.12.2022 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 17.12.2022 09:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

İnsanlar; saç ekimi sayesinde saç dökülmesi sorununa olabilecek en iyi şekilde çare bulurlar. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde farklı saç ekimi yöntemlerinin işe yaradığından bahsedebiliriz. Bilhassa FUE yöntemi çok uzun yıllardan bu yana tercih edilir. Verimliliği kanıtlanmış bir saç ekimi yöntemidir. Söz konusu yöntemin birtakım yardımcı araçlar sayesinde daha da başarılı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Safir FUE; birçok kişiye göre en iyi saç ekimi yöntemidir. Uzmanlar; safir saç ekimi ile doğal saçlara sahip olunacağını söylerler. Bu yöntem; safir bıçakların güçlü etkisini içermesinden dolayı son derece değerlidir.

Safir FUE Nedir?

Safir FUE; klasik FUE saç ekimi yöntemleri ile benzer özellikler taşır. Bir başka deyişle, greft toplama, kanal açma ve greft ekimi aşamaları mevcuttur. Ancak, bu yöntemi özel kılan detay daha önce de ifade ettiğimiz gibi son derece değerli bir maden olan safirden elde edilen bıçakların kullanılmasıdır. Kanal açma öncesi ve sonrası süreç; FUE ile benzer özellikler gösterir.

İsteyen herkesin safir FUE ile saç ektirmesi mümkün olmayabilir. Her şeyden önce, kişinin sağlık durumuna bakılır. Bilhassa kan testlerinden yüzde yüz olumlu sonuç alınmalıdır. Hasta; herhangi bir sağlık sorunu olmadığı takdirde saç ekimine hazırlanmaya başlayabilir. Safir saç ekimi öncesinde greft toplama işlemi gerçekleştirilir. Greftlerin bilhassa ense kökünden toplanması tercih edilir. Greft toplama; özel bir medikal araç yardımı ile gerçekleştirilir. Toplanan greftler; özel bir solüsyon içerisinde bekletilir. Doktor; kafa bölgesine anestezi uygular. Ayrıca, safir bıçakların yardımıyla kafa derisinde gerekli kanallar açılır. Kanal açma işlemi; daha önce de ifade ettiğimiz gibi safir cevherine sahip olan uç ile gerçekleştirilir.

Doktor; kanal açma işleminin ardından toplanan ve bir süredir bekletilen greftleri klasik FUE saç ekim yönteminde olduğu gibi tek tek kanallara yerleştirir. Bu sayede, safir saç ekimi süreci de tamamlanır. Hasta; safir saç ekimi sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmez.

Neden Safir Saç Ekimi Tercih Edilmelidir?

Saç dökülmesi veya seyrekleşmesi sorunu ile karşı karşıya olan insanların aklında hangi saç ekimi yönteminin daha iyi olduğuna dair birtakım soru işaretleri vardır. Bu noktada, safir saç ekimi; sahip olduğu avantajlar ile bir adım öne çıkar.

         Her şeyden önce, kanal açma işlemi diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla çok daha pürüzsüz ve ince bir şekilde gerçekleştirilir. Bilhassa yalnızca greftlerin girebileceği kadar ince kanalların açılmasına rastlanır. Bu yöntem sırasında safir uçlu bıçakların kullanılması sayesinde kısa sürede daha çok saç ekimi yapmak mümkün hale gelir.         Safir saç ekimi; kafa derisindeki doku tahribatının önüne geçer.         Diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla çok daha verimlidir. Bilhassa saç köklerinin doğru uzama açısına sahip olacak şekilde ekilmesi söz konusudur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.