SON DAKİKA
Hava Durumu

Derince Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Derince Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2022 12:01
Haber Güncellenme Tarihi: 12.08.2022 12:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Derince Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Derince Oto Ekspertiz Firmaları Listesi

Derince Oto Ekspertiz anlamında oldukça gelişmiş ve çok talep alan şehirlerimizden biridir. Özellikle son zamanlarda alım gücünün düşmesi ve ekonomik koşulların düzensizliğinden dolayı araç alım satımları artsa da kaliteli araç alabilmek daha da önem kazanmıştır. Artık herkes elindeki birikimini risksiz bir şekilde yatırım olarak kullanmak istemektedir. Kimsenin bu ekonomik şartlarda riske atacak bir birikimi olmadığından oto ekspertiz işlemleri ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Oto ekspertiz ücretleri aracın marka, model gibi niteliklerine değişmesi ile birlikte birkaç farklı ekspertiz hizmet paketi de bulunmaktadır. Ekspertiz hizmet paketlerinin kapsamları ve ücretleri firmadan firmaya göre değişebilmektedir. Araç hakkında ne gibi bilgiler almak isteniyorsa ona uygun paketler seçilebilecektir. Bir ekspertiz raporu için yapılması gereken işlemler sırasıyla şu şekilde olmaktadır. Kaporta ve boya kontrolleri, fren testi, elektronik testler, motor kontrolleri, mekanik kontroller, yanal kayma testi, dyno yani motor gücü testi, motor aksamları kontrolü, süspansiyon kontrolleri ve muayene öncesi kontrollerdir. Her araç markası ve modeli için farklı bir ekspertiz inceleme yolu izlenmesi de mümkün olabilecektir.

Bir oto ekspertiz firması nasıl seçilir?

Bir oto ekspertiz firması seçilirken dikkat edilmesi ve önem verilmesi gereken birçok nokta vardır. Çok dikkat edilmesi ve birkaç firmadan fiyat teklifi alınması gereken bu seçim aşamasında ilk olarak aranması gereken nitelik güvenilirlik olmalıdır. Güvene dayalı bir ilişki kurulabilmesi için de firmanın resmi bilgi paylaşım platformlarında ya da diğer kanallara müşteriye bu niteliğini kanıtlayabilmesi gerekmektedir. Teknik yeterlilikler kadar kalite belgeleri de sistemden kullanıcıya gösterilebiliyor şekilde olmalıdır. Sektöründe öncü ve lider konumda olan firmalar genellikle herkes tarafından bilinmektedir. Yüne de uygun fiyata en üstün kalitede hizmet arayışı için inceleme yapılmasında fayda vardır. Firmaların referansları, tavsiyeleri bu noktada çok önemlidir.

İkinci el araç alım ve satım işlemlerinde tüm otomobillerin genel bir kontrolden geçmesi elzemdir. Hiçbir kanun gereği bir zorunluluk olmasa da kişiler kendi menfaatleri için bu işlemleri bedelini ödeyerek yaptırmak istemektedirler. Çünkü araç bedelinden hayli küçük olan bu bedeli ödeyerek ne kadar kara geçtiklerinin farkındadırlar. Tüm bu bilgilere rağmen hala ekspertiz işleminin gereksiz olduğunu düşünenler vardır. Yapılan tüm bu incelemeler ve testlerin sonucunda aracın motorunun performansı, kazasının olup olmadığı, tamir ve boya işlemleri hakkında detaylı ve net bilgi alınabilecektir. Bu bilgileri satıcıdan almaya kalkıştığınızda yanıltıcı ya da yanlış bilgi edinme ihtimali olduğundan tam yetkili ve donanımlı ayrıca tarafsız bir kurumdan ekspertiz işlemi satın alınması ile herhangi bir soruna izin verilmemiş olacaktır. Satın alacağınız araç ile hem bir yatırım aracı sahibi olurken hem de canınızı emanet edeceğiniz bir vasıtanın sahibi olacaksınız. Kendinizin ve sevdiklerinizin hayatının değeri bir ekspertiz ücretinden daha az olamaz. Bu aşamada iyi düşünülüp karar verilmeli en iyi ekspertiz firması seçilmelidir. Ekspertiz raporu her ne kadar zorunlu bir işlem olmasa da bireysel bazda bakıldığında ikinci el araç alımında taşıdığı önem ile mutlaka yapılmalıdır.

Derince Oto Ekspertiz firmalarının bir listesi var mıdır?

Derince Oto Ekspertiz Firmaları oldukça fazla olmasına rağmen en çok bilinenleri aşağıdaki listemizdedir.

Pilot Garage Derince Oto Ekspertiz

Derince Oto Ekspertiz

Otorapor Derince Merkez Oto Ekspertiz

Derince Oto Ekspertiz

Garantili Arabam Derince Oto Ekspertiz

Experix Derince Oto Ekspertiz

Tarcanlar Ekspertiz Derince

Ümran Oto Ekspertiz Derince

RS Oto Ekspertiz Derince

Dynobil Derince Oto Ekspertiz

Aydınlar Oto Ekspertiz Derince

Şen Oto Ekspertiz Derince

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.