SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜRETİM YAPMAYAN KURUMLAR VERGİ REKORTMENİ

ÜRETİM YAPMAYAN KURUMLAR VERGİ REKORTMENİ

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2021 22:42
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2021 22:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
ÜRETİM YAPMAYAN KURUMLAR VERGİ REKORTMENİ
 ÜRETİM YAPMAYAN KURUMLAR VERGİ REKORTMENİ
 
Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe başkanı Aykan Dönmez, 2019 yılı kurumlar vergisi rekortmenleri listesine yönelik açıklamalarda bulundu. 
Kurumlar vergisi rekortmenleri listesinin, ilk 7 sırasının üretim yapmayan kurumlardan, tamamen bankalardan oluşmasının Türkiye ekonomisin geldiği noktayı gösterdiğini belirten Dönmez, liste üzerinden hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi.
Dönmez, üretim yapmadan, yerli ve milli kaynakları milletin hizmetine sunmadan, dünyaya teknoloji satmadan, geçim kaynağını milletin sırtı olarak belirleyen hükümet, maalesef ki ülkemizi çıkmaza sokmuştur ifadelerini kullandı.
Sözlerine devam eden Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe başkanı Aykan Dönmez, amacı ‘millete hizmet olan siyaset’, AKP iktidarıyla beraber ‘hükümete hizmet eden millet’ politikasına dönüşmüştür diyerek, milletin refah seviyesini yükseltmek vaadiyle iktidara gelen AKP hükümeti, vaatlerini yerine getirememiş üstüne üstlük her başı sıkıştığında milletten yardım istemiştir dedi.
Siyaseti hizmet etme aracı olarak kullanmak yerine, gündemi değiştirerek ve suni gündem oluşturarak, dar gelirli milyonların geçim derdini görmezden gelen hükümet koltuğunu korumanın peşine düşmüştür diyen Dönmez, tek gelir kaynağı faiz ve bankacılık işlemleri olan 7 kurum ülkemizin vergi rekortmenleri listesinde başı çekiyor dedi.
Dönmez, geldiğimiz hazin sonun en net göstergesi olan bu liste, ülkemizde üretimin, istihdamın olmadığının çok açık ifadesidir diyerek, açıklanan resmi verilere göre kayıtlı 7 milyon işsiz olduğu belirtilmiştir fakat resmi olmayan işsizler ve en son kayıt yaptıran işsiz vatandaşlarımızın sayısıyla bu rakamın 10 milyon olduğu söylenmektedir dedi.
Hükümetin artık kaçınılmaz sona geldiğini söyleyen Dönmez, kendi açıkladığı resmi verilere göre, bir ülke nüfusu kadar olan işsizler ordumuza, hükümet çözüm üretmek yerine eriyen oylarının peşine düşerek kapı kapı dolaşıp ittifakını genişletmenin derdine düşmüştür dedi.
Tüm bu kötü şartlara rağmen milletimizin içi rahat olsun diyen Yeniden Refah Partisi Çayırova ilçe başkanı Aykan Dönmez, ekonomi politikalarının hazır olduğunu belirterek, izleyeceğimiz faize dayalı olmayan piyasa ekonomisi, ithalat yerine ihracat ekonomisi, üretim ve istihdam ekonomisiyle Allah’ın izniyle bu aziz milletin yüzü Yeniden Refah iktidarıyla birlikte yeniden gülecektir diyerek sözlerini noktaladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.