SON DAKİKA
Hava Durumu

HASAN BİTMEZ, ‘ÜLKEMİZ ŞAMAR OĞLANA DÖNDÜ’

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı tarafından Millet İttifakı bileşenlerine ve Sivil Toplumu yöneticilerine yönelik bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2023 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2023 16:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
HASAN BİTMEZ, ‘ÜLKEMİZ ŞAMAR OĞLANA DÖNDÜ’

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı tarafından Millet İttifakı bileşenlerine ve Sivil Toplumu yöneticileri ve kanaat önderlerine yönelik bir tanıtım toplantısı düzenledi. Körfez Tütünçiftlik Sahil Bölgesi’nde düzenlenen programa; Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekilliği listelerinden 3. Sıradan milletvekili adayı olan Hasan Bitmez, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Tahtalı; Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Körfez İlçe Başkanı Gülseren Solmaz Altunal, İyi Parti Körfez İlçe Başkanı Mehmet Candemir, Deva Partisi İlçe Başkanı ve yönetimi, Demokrat Parti Körfez İlçe Başkanı ve yönetimi, sivil toplum kuruluşları başkanları; muhtarlar, kanaat önderleri, iş adamları, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

‘İKİ DÖNEMDEN SONRA TEHLİKELİ’

Programın açılış konuşmasını Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Mehmet Ali Tahtalı gerçekleştirdi ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiğini söyledi. Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu ise; yapılacak seçimleri kazanacaklarını vurgulayarak, “ Bir insana iki dönemden fazla yöneticilik görevi verilmemelidir. İki dönemden sonra ki yöneticilikte koltuk o kadar tatlı geliyor ki, kimse gitmek istemiyor. Gitmemek için her şey yapılıyor. Ülkeyi yönetmek için bir araya gelen farklı düşüncede ki insanlardan oluşan ve altılı masa olarak belirtilen birleşeni bozmak için her şey yaptılar. Ancak beceremediler.” dedi.

‘İL BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYORLAR’

Zafer Mutlu, ‘ Şu anda valiler, kaymakamlar sanki siyasi partinin il başkanı gibi çalışıyorlar. Basın yayın organları neredeyse kamulaştırılmış durumda. 6 siyasi parti lideri iki yıldır bir araya gelerek, bir uzlaşma metni hazırladılar. Ülke ve milletin menfaatleri için bir araya gelen bu bileşen; ülke için büyük bir kazanımdır. Bu kazanımı ülke kazanacak; biz kazanacağız’ dedi

‘ŞAMAR OĞLANA DÖNDÜ’

Kocaeli Milletvekili Adayı Hasan Bitmez ise, ülkemizin hem içte hem de dışarıda iyi yönetilemediğini belirterek, “ Maalesef ülkemiz dış dünyada şamar oğlana döndü. İki kutuplu dünyada Amerika ile Rusya arasında sıkıştı kaldı. Coğrafi konuma göre bir lider ülke konumuna dönüşemedi. İnsanlarımız kutuplaştırıldı. Ötekileştirildi. Ya bendensin; yada benim düşmanımsın algısı oluşturuldu.  6 siyasi parti lideri 20 aydan fazla bir zamandır bir araya geldi; görüştü, fikir alış verişinde bulundu ve 2 bin 300 maddelik bir mutabakat metni hazırlandı. Bu ülkemiz için son derece önemlidir. Bizim şu anda her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyacımız vardır. Bu birlikteliği bozmak adına her türlü yalanı ve iftirayı söylediler. Ancak ne söyledilerse aynı şeylerle kendileri yüzleşmek zorunda kaldılar. Bu gün ülkemizde insani yaşam koşulları olmadığı için insanlarımız yurt dışına gitmek zorunda kalıyorlar. “dedi.

‘SAÇ MI ÖNEMLİ YOKSA KALP Mİ?’

Mevcut iktidarın yaptığı iyi hizmetleri her zaman anlattıklarını belirten ve her zamanda yanında olduklarını ifade eden Bitmez, “ yatırımlarda ve hizmetlerde öncelik önemlidir. Bunu bir örnek ile açıklamak istiyorum. Bir insanın saçı dökülmüştür, bir yandan da kalbinden ve böbreğinden rahatsızdır. İlk önce hangisinin tedavisi gerekir? Tabi ki kalbin ve böbreğin tedavi edilmesi gerekir. Daha sonra saç işine bakılır. Ülkemizde maalesef önce saça bakıldı; önceliklere riayet edilmedi. Önemli olan yatırımlarda önceliktir. Yerli ve yerince yatırım yapılmasıdır. Yandaşcılığa yer verilmemesidir. Liyakate önem verilmesidir. “dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE'YE İSTİKRARSIZLIK VAAT EDİYOR"

Toplantıda son olarak konuşan Hasan Bitmez ise şunları söyledi: "Milletimiz; ittifakları, siyasi anlaşmaları ya da anlaşmazlıkları görerek önemli bir seçime gidiyor. Milletimiz elbette hangi ittifakın Türkiye’ye ne vaat ettiğini de görüyor bu süreçte. Bir tarafta 6 siyasi partinin aylardır çalışarak her konuda ortaya koyduğu politikalar, hedefler varken diğer tarafta kapalı kapılar ardında yalnızca genel başkanların bildiği anlaşmalar var. Bir tarafta net ve sarih ifadelerle hangi alanda nasıl adım atılacağına yönelik 240 sayfalık bir mutabakat metni başta olmak üzere yüzlerce sayfalık yol haritası, bir tarafta ise yuvarlak cümlelerle ittifak ortaklarını kandırmaya çalışan bir tavır var. Kamu yayıncılığı yapması gereken TRT gibi bir kurum bile Millet İttifakına yönelik “6’lı koalisyon” yakıştırmasıyla algı yaratmaya çalışıyor. Bütün iktidar medyası, iktidar çevresi geçmişteki hatıraları yeniden canlandırarak algıları yönetmeye çalışıyor. Bugün Türkiye’ye koalisyon dönemlerinin istikrarsızlığını, koalisyonların belirsizliğini asıl vaat eden Cumhur İttifakı’nın kendisidir.

"BİZİM UATANACAK BİR ŞEYİMİZ YOK"

Bizim için birbirine benzemeyen 6 parti diyenler, ülkeyi koalisyonla yönetecekler diyenlerin masasına bir bakın? Oradaki partiler mi birbiriyle daha çok müşterek noktaya sahip yoksa Millet İttifakı’ndaki partiler mi? Biz geçmişte 1974’te kurduğumuz koalisyon zamanında tarihimizin en şerefli zaferlerinden birine imza attık birlikte. Sözün özü bizim utanacak bir şeyimiz yok. Ancak onlar utanmamak için geçmişi bir kenara bırakmak zorunda kaldıkları bir işbirliğine mahkûm haldeler. “1974’teki bir seçim sonrası koalisyondu, mecburi bir durumdu ama şimdi öyle değil. Seçim öncesinde işbirliği yapıyorsunuz” diyen kardeşlerimiz var. Bu arkadaşlarımız 2018’de geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ve geçtiğimiz aylarda getirilen yeni seçim sisteminin farkında değiller demektir."

HASAN BİTMEZ KİMDİR?

 Hasan Bitmez 1969 yılında Giresun/Alucra’da doğdu. İlkokulu İstanbul’da okuduktan sonra Gebze İmam-Hatip Lisesini bitirdi. Yükseköğrenimini El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesinde okudu. Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatında başlayan siyasi çalışmalarına Fazilet Partisi ve Saadet Partisinde devam etti. Saadet Partisi Genel Merkezinde çeşitli kademelerde görevde bulunduktan sonra Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Genel Merkez Seçim Karargâh Başkanlığını üstlendi. Evli ve bir çocuk babası olan Hasan Bitmez, Arapça ve İngilizce bilmektedir. CHP 28. dönem 3 sıra milletvekili adayıdır

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.