SON DAKİKA
Hava Durumu

Gençlere tam istedikleri destek;

Gençlere tam istedikleri destek;

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2023 14:52
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2023 14:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Gençlere tam istedikleri destek;

Gençlere tam istedikleri destek;

Telefon ve bilgisayarda vergi muafiyeti sağlanacak

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır İzmit’te gerçekleştirdiği ziyaretlerde, “Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız” dedi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, İzmit’te vatandaşlarla bir araya geldi. Seçim Koordinasyon Merkezi programları kapsamında İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş ve teşkilat yöneticileriyle birlikte vatandaşların hanelerine konuk olan Çakır, Kocaeli Trabzonlular Derneği’nde Trabzonlularla buluştu.

GENÇLERLE İLGİLİ BİRÇOK ADIM ATILDI

20 yılda gençlerle ilgili birçok çalışmanın hayata geçirildiğini ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, “Seçilme yaşını 25’ten 18’e düşürerek gençlerimizin karar alma mekanizmalarına daha erken katılımını sağladık. Üniversiteye girişte uygulanan katsayı adaletsizliğine son verdik. Öğrenim kredisi geri ödemelerindeki endeks farkını kaldırdık, 3 milyon öğrencimizin toplam 27 milyar TL borcunu sildik. İktidara geldiğimizde 450 bin gencimize kredi verilirken, bu rakamı yaklaşık 3 katını aşan oranda artırarak 568.835 bini burs, 870.582 bini kredi olmak üzere 1.439.417 milyon öğrencimize burs veya kredi vermekteyiz. Genç girişimcilerimizin önünü açtık. KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile yeni iş kuran gençlerimize hibe ve faizsiz kredi vermeye başladık. Yeni iş kuran genç girişimcilerin sermaye şirketlerine kazanç istisnası ve vergi muafiyeti sağladık. Bunlar çalışmalarımızın sadece birkaç maddesi” dedi.

GENÇLERE VERGİ MUAFİYETİ SAĞLANACAK

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan çalışmaları anlatan Milletvekili Çakır, “Gençliğin enerjisiyle büyüyecek ülkemizin her daim genç kalmasını sağlayacağız. Müracaat eden her öğrenciye öğrenim kredisi, ihtiyaç sahibi öğrencilere ise burs imkânı sağlamaya bu kapsamda aktarılan kaynakları artırarak devam edeceğiz. Gençlerimizin öğrenme ve kendini geliştirme dışında hiçbir konuyu dert edinmemelerini sağlayacağız. Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız. Ülkemizin genç bilim insanları, sanatçı ve sporcular açısından cazibe merkezi olma özelliğini güçlendireceğiz. Gençlerimizin dünya ile etkileşimini artıracak, yüksek lisans ve doktora programları için yurtdışına gönderilen öğrenci sayısını yükselteceğiz. Sonrasında, ülkemizin nitelikli insan gücüne katkı sunmaları adına yurtiçi istihdamlarını sağlayacağız. Objektif kriterler altında belirlenecek 30 bin genç yeteneğimizi; günümüz şartlarında stratejik önemi haiz olan spesifik 20 alanda küresel arenada boy gösterebilecek nitelikle uzman olarak yetiştireceğiz. Daha bunlar gibi birçok alanda çalışmalar yapacağız.” ifadelerini kullandı.

...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.