SON DAKİKA
Hava Durumu

BÜLENT YILDIZ CHP’DEN ADAPY ADAYI OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Körfez İlçe başkanı vazifesinden; milletvekili olmak için istifa eden Bülent Yıldız; milletvekilliği için müracaatını gerçekleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2023 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2023 16:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
BÜLENT YILDIZ CHP’DEN ADAPY ADAYI OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Körfez İlçe başkanı vazifesinden; milletvekili olmak için istifa eden Bülent Yıldız; milletvekilliği için müracaatını gerçekleştirdi ve milletvekili aday adayı oldu. Adaylık ile ilgili bir açıklama yapan Bülent Yıldız, kendisine ait sosyal medya hesabında şu bilgilere yer verdi.

Saygı ve sevginin değerli olduğu, büyük ve geniş bir aileye sahip olarak, 1969’da Erzurum’da doğdum. İlkokuldan liseye kadar eğitimimi Kocaeli ili, Körfez ilçesinde tamamladım. Lisans eğitimimi, Trakya Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü 1993 yılında bitirdim.

Eğitime ve öğrenime her yaşta önem verdiğimden, yaşamım boyunca uzmanlığımı destekleyecek çeşitli alanlarda da eğitimler alarak bilgi ve deneyim biriktirdim. Bu amaçla, Marmara Üniversitesi’nde 1997-1999 yılları arasında Bilişim Teknolojileri ve Kişisel Gelişimle ile ilgili eğitimler aldım.  Yenilenebilir enerji ve atık enerji ile geri dönüşümü alanında 2013 yılında Londra'da 13 ay eğitimime devam ettim. İyi derecede İngilizce biliyor ve uluslararası alanlarda da uzmanlık alanımı iyi derece temsil edebiliyorum. 

1995 yılında iş hayatımda bir atılım yaparak, İstanbul ve Kocaeli'deki ilk firmamla elektromekanik ve enerji dallarında; Büyük ölçekli Eğitim Tesisleri, Hastane, AVM, 400’den fazla sanayi tesislerinde proje ve taahhüt alanında faaliyet gösterdim. Daha sonra TAİ, ASELSAN gibi önemli kuruluşların projelerinde yer aldım. Yurt dışında da aldığım bazı projelerde (Libya-Nijerya-Yemen-Kazakistan-Güney Sudan ) yedi yıl boyunca faaliyet gösterdim. Yaklaşık 30 yıldır mekanik ve enerji alanında biriktirdiğim tecrübe ve deneyimlerimle Yenilenebilir ( Güneş–Rüzgar-JeoTermal-) enerji alanında yeni  özel  projeler geliştiriyorum.

 Öncesinde tamamen hobi olarak başladığım sonrasında da Aydın/ Söke'de faaliyet gösteren, gıda sektöründe üretim ve ihracat yapan ikinci işletmemi kurdum. Enerji sektöründeki deneyim ve tecrübelerime inanarak adım attığım bu sektör için de sıfırdan inşa ettiğim projemle üretim alanımı oluşturdum. Niyetim, sürdürülebilir kalkınmaya odaklı, gıda ihtiyacımızı gelecek nesillerimizin de ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için saklanabilir, sağlıklı kurutulmuş gıdalar üretebilmektir. Bunun için, 8 yıldan fazla süredir de gıda kurutma teknolojileri alanında AR-GE çalışmaları yapıyorum.

Paylaşmanın, yardımlaşma ve dayanışmanın, insanlığa hizmet etmenin yollarından biri olan toplumsal projelerde görevler aldım. Bunu sadece maddi olarak değil, bedenen de çalışarak, başkalarını da bu dayanışmaya dahil ederek, birlikte olmanın neleri başarabileceğine tanık oldum. Otizmli çocuklarımız için spor yapabilecekleri alan yaratılmasına, İstanbul-Bolluca’daki Çocuk Köyü’nün kurulmasında, kanser hastası çocuklarımızın tedavilerini ve diğer masrafları için kurulan pekçok dernekle, “İçerde Çocuk Var” projesi vb. gibi birçok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak gönüllü oldum.

İş hayatımın yanında bazı sivil toplum kuruluş örgütlerinde yer aldım.

Üyesi olduğum Dernekler: ( ICCI Energy, DOSİDER, TİM, MTMD, TTMD, EİB )

Üyesi olduğum Odalar: ( TMMOB,AYSO, GTO,STO, İTO )

 Severek ve keyifle yaptığım hobilerim: Serbest dalış ve Scuba diving. Denizciliği ve  mavi suların derinliklerindeki yaşamı izlemeyi, oradaki sürekliliğin kısa bir anına şahit olabilmeyi değerli buluyorum. 

Her alanda en büyük destekçim olan sevgili eşim Ayça Yıldız ile 2008 yılında evlendik. Adını Denizlerden alsın istediğimiz bir kızımız var. Kendi hayalleri ve hedeflerine adım adım ilerlemesinden gurur duyduğumuz kızımız, şu an lise öğrencisi. Onun ve tüm gençlerin pırıl pırıl gelecek hayallerine destek olabilmek için siyasette örgütümün bir parçası olmak, en öncelikli sebebim oldu. 

Siyasetteki ilk çalışmalarıma Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olduktan sonra, görev olarak seçimle 2003-2005 yılında Kocaeli/ Körfez İlçe Eğitim Sekreteri olarak başladım. Devamında yine seçimle 2005-2007 yılında Kocaeli İl Yönetim Kurulunda yer aldım.

2019 yılında CHP Körfez İlçe başkanı olarak seçildim. Bu görevimi de 3 yıldır sürdürdüm. Görevime başladığım ilk günkü aynı inanç, umut ve heyecanımı her daim taşıyarak çalıştım. 

 Görev aldığım her kademesinde, büyük bir gurur duyduğum partimin; çalışmayı ve üretmeyi, değerlerine sahip çıkarak gerçekleştiren bir bireyi olarak, Kocaeli şehrimizden milletvekili aday adayıyım. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.