SON DAKİKA
Hava Durumu

Sıfır Atık toplantısı Kandıra’da yapıldı haberi

Sıfır Atık toplantısı Kandıra’da yapıldı haberi

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2022 13:39
Haber Güncellenme Tarihi: 06.08.2022 13:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Sıfır Atık toplantısı Kandıra’da yapıldı haberi

Aylık rutin ‘’Sıfır Atık’’ toplantısı Kandıra Belediyesi ev sahipliğinde Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde 12 İlçe Belediyesinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle uygulanan “Sıfır Atık” projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda 12 ilçe belediyesinin katılımıyla gerçekleştirilen Sıfır Atık Yönetimi değerlendirme toplantısı bu ay Kandıra Belediyesi’nin ev sahipliğinde  gerçekleştirildi. Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya ilçe belediyelerinin temizlik işleri ve çevre koruma birimlerinden sorumlu müdür ve teknik personel katıldı. 

BAŞKAN TURAN DÜŞÜNCELERİNİ AKTARDI

Toplantıya kısa süreli katılım sağlayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ da,  sıfır atık konusundaki çalışmalar hakkında düşüncelerini aktardı. Yapılan koordineli çalışmalarda elde edilen verimliliğin öneminin vurgulandığı toplantı da, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan bir dizi eylem planı üzerinde durularak yapılması planlanan kampanyalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

KOORDİNASYON TOPLANTILARI DEVAM EDECEK

Toplantıda, sahada yapılan çalışmalar ve karşılaşılan sorunların paylaşıldığı toplantı, düzenli olarak yapılan bu toplantıların, yürütülen çalışmaların sürdürülebilirliğinin sağlanmasına, geliştirilmesine ve izlenmesine katkı sağlayacağı vurgulandı. Verimliliğinin arttırılmasına yönelik farkındalık çalışmalarının yaygınlaştırılması ve koordinasyon toplantılarının devamının önemine dikkat çekildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.