SON DAKİKA
Hava Durumu

ESKİ MEZBAHA BİNASI İMALAT BAKIM VE ONARIM BİNASI OLUYOR

ESKİ MEZBAHA BİNASI İMALAT BAKIM VE ONARIM BİNASI OLUYOR

Haber Giriş Tarihi: 04.08.2022 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 04.08.2022 11:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
ESKİ MEZBAHA BİNASI İMALAT BAKIM VE ONARIM BİNASI OLUYOR

ESKİ MEZBAHA BİNASI İMALAT BAKIM VE ONARIM BİNASI OLUYOR

Gölcük Belediyesi; eski mezbaha binasının çelik konstrüksiyon malzemelerinden hem imalat bakım ve onarım binası olarak kullanılacak yeni bir bina oluştururken hem de geri dönüşümle yapılan bina sayesinde önemi bir tasarruf sağlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit’te yapılan ve faaliyete geçen modern mezbaha sonrası, kullanılmayan Gölcük’teki eski mezbahası alanı, 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/ 1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile Yeni Gölcük Şehirlerarası Terminal alanı olarak belirlenmişti. Gölcük Belediyesi; çelik konstrüksiyon mezbaha binasını, İhsaniye’deki Makine Bakım ve İkmal Müdürlüğü bünyesinde kullanmak üzere sökümünü gerçekleştirmişti. Gölcük Belediyesi’nin bakım ve onarım binası olarak kullanılacağı yeni binanın yapımı ise belediyenin kendi personeli tarafından hızla sürdürülüyor.

BELEDİYE EKİPLERİ BİNANIN MONTAJINI SÜRDÜRÜYOR

Beton zemini yapılan ve çelik aksamınım kurulumuyla hemen hemen tamamlanan binanın, çatısı ve yan duvarlarının kaplaması da, yine; Gölcük Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor. Gölcük Belediyesi; kendi personeli olan maharetli ustaların yazın sıcaktan, kışın da soğuktan korunarak, imalat, bakım ve onarımları yapabilecekleri, binadan; aynı zamanda depo olarak da faydalanacak.

GERİ DÖNÜŞÜMLE KAZANILAN YENİ BİNADAN DEV TASARRUF

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, çalışmaların devam ettiği alana giderek incelemelerde bulundu. Gölcük Belediyesi, çalışma ile Makine Bakım ve İkmal Müdürlüğü’ne önemli bir ihtiyacı karşılayacak yeni bir bina kazandırmamızın yanında, binanın yaklaşık maliyetinin asgari 2.500.000,00 TL olduğu dikkate alındığında önemli bir tasarruf da sağlamış olacak.

BAŞKAN SEZER’DEN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük Belediyesi Makina ve İkmal Müdürüm Mehmet Erdoğan’ı ve kıymetli mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Eski mezbaha binasının, Gölcük Belediyesi tarafından sökülerek kullanılmasına müsaade eden; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr. Tahir Büyükakın’a ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin saygıdeğer üyelerine de çok teşekkür ederim. İlçemize uzun yıllar hizmet edecek yeni binamız; kısa süre önce tamamlanan ve kullanmaya başladığımız Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 2 yeni binasıyla birlikte; ilçemize, belediyemize hayırlı, uğurlu olsun inşallah” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.