SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyükşehir personeli GTÜ’de lisansüstü eğitim yapacak

Büyükşehir ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında belediye personeline yönelik Lisansüstü Eğitim işbirliği protokolü imzalandı

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2015 18:33
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2015 18:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Büyükşehir personeli GTÜ’de lisansüstü eğitim yapacak
 Büyükşehir ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında belediye personeline yönelik Lisansüstü Eğitim işbirliği protokolü imzalandı
 
Büyükşehir personeli GTÜ’de
lisansüstü eğitim yapacak
 
Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında personelin lisansüstü eğitim alabilmesi için protokol imzalandı. Büyükşehir Gebze Hizmet Binası’nda düzenlenen törende protokolü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün imzaladı. Törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli, eğitim alanında Türkiye’nin en büyük laboratuarıdır’’ dedi.
 
KOÜ’DEN SONRA GTÜ İLE PROTOKOL
Büyükşehir tarafından belediye personelinin teknik bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla tezli-tezsiz yüksek lisans programlarına katılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda 23 Aralık 2014 tarihinde Kocaeli Üniversitesi ile imzalanan protokolün bir benzeri Gebze Teknik Üniversitesi ile imzalandı. Törene Başkan Karaosmanoğlu ve Rektör Görgün’ün yanı sıra Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ve Doğan Erol, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Ulaşım Dairesi Başkanı Mustafa Altay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Osman Ayvazoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Ata, Prof. Dr. Babür Özçelik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hasan Aslan, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Hasan Sadıkoğlu ve Doç. Dr. Serdar Kara ile GTÜ Özel Kalem Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Akyol katıldı.
 
REKTÖR GÖRGÜN: TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ
İmza töreninde konuşan Rektör Görgün, üniversitelerin bulundukları bölgenin eğitim, ekonomi ve sosyal hayatına katkı sunduğunu ifade etti. Yerel yönetimlerle yapılan çalışmaların üniversitelerin etkinliğini artıracağına dikkat çeken Prof. Dr. Görgün, ‘’Bu açıdan üniversite olarak çok şanslı ve avantajlıyız. Büyükşehir bize her zaman destek veriyor. Gebze ve Kocaeli’nin Türkiye ile dünyaya örnek olmasını istiyoruz. Bu altyapıya sahibiz. Üniversitemizin kapılarını bölgeye açmış durumdayız’’ ifadesini kullandı.
 
BAŞKAN: KOCAELİ LABORATUARDIR
Rektör Görgün’e ve protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu da, ‘’Bu protokolün üniversitemize ve belediyemize yararlı olacağına inanıyorum. Bizim için en önemli kaynak bilgidir. Bilgiyle yoğrulmadan gelişmek ve kalkınmak mümkün değildir. Bir üniversite; o şehrin güneşidir, bilgi ve enerji kaynağıdır. Bu kaynaktan her kurum yararlanmalıdır. Üniversiteler hayatın ve üretimin içinde yer almalıdır. Kocaeli bu anlamda Türkiye’nin en büyük laboratuarıdır. Teoriyle pratiği birleştirerek, yolumuza bilgiyle güçlenmiş şekilde devam edeceğiz’’ açıklamasını yaptı.
 
YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Başkan Karaosmanoğlu ve Rektör Görgün tarafından imzalanan protokol ile Büyükşehir personelinin Gebze Teknik Üniversitesi’nin yüksek lisans programlarına katılımının sağlanması planlanıyor. Bu protokol kurum dâhilinde görev yapan personelden, kurumun belirleyeceği ön koşulları ve üniversitenin asgari başvuru şartlarını yerine getirerek başvuran ve giriş sınavında kontenjan dâhilinde başarılı olanların lisansüstü eğitim almaları ve müştereken icra edilecek akademik ve bilimsel faaliyetler ile Gebze Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEUM) aracılığı ile yürütülecek olan programları kapsıyor.
 
BAŞVURU EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE
Kurum personelinden kaç kişinin, hangi kriterlere göre ve hangi bölümlerde Lisansüstü Eğitime başvuru yapacaklarını belirlemek üzere, kurum bünyesinde 5 kişilik bir komisyon kurulacak. Tüm şartların yerine gelmesi durumunda katkı payında üniversite %20 indirim uygulayacak, %30’u personelin kendisi tarafından ödenecek ve kalan %50’lik kısmı ise kurum karşılayacak. Konuyla ilgilenen Büyükşehir personelinin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.