SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Büyükakın, “Genel Başkanı ciddiyete davet ediyorum”

İzmit’te “Belediyecilikte çığır açtık” diyen bir siyasi partinin Genel Başkanına, “Evet çığır açtılar. Açtıkları çığır laf belediyeciliğinin çığırı, şov belediyeciliğinin çığırıdır” diyen Başkan Büyükakın, “Bir tane yaptıkları iş göremezsiniz. Daha önce ki dönemlerde yapılmış işlerin açılış törenlerinde görürsünüz” ifadeleri dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2021 20:58
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2021 20:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Başkan Büyükakın,  “Genel Başkanı ciddiyete davet ediyorum”
 İzmit’te “Belediyecilikte çığır açtık” diyen bir siyasi partinin Genel Başkanına, “Evet çığır açtılar. Açtıkları çığır laf belediyeciliğinin çığırı, şov belediyeciliğinin çığırıdır” diyen Başkan Büyükakın, “Bir tane yaptıkları iş göremezsiniz. Daha önce ki dönemlerde yapılmış işlerin açılış törenlerinde görürsünüz” ifadeleri dile getirdi.
 
 
 
Başkan Büyükakın,
 
“Genel Başkanı ciddiyete davet ediyorum”
 
 
Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Gebze Balçık bölgesinde yaşayan vatandaşların tapu töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Bugün bir siyasi partinin Genel Başkanı İzmit Belediyesi’ni ziyaret etti. “Belediyecilikte çığır açtık” ifadelerini tapu töreninde bir konuşma gerçekleştirerek değerlendiren Başkan Büyükakın, “Evet bir çığır açtılar. Açtıkları çığır laf belediyeciliğinin çığırı, şov belediyeciliğinin çığırıdır. Bir tane iş göremezsiniz. Daha önce ki dönemlerde yapılmış işlerin açılış törenlerinde görürsünüz. Örneğin İstanbul’da ilçe belediyelerinin yaptığı hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından sahiplendiğini görürsünüz. Evet bu yeni bir çığır. Hizmet intihali çığırı. Hizmet aşırması çığırı” dedi.
 
 
 
“BU HİZMET AŞIRMA, REKLAM YAPMA ÇIĞIRI” 
 
“Hizmet intihali çığırını Kocaeli’nde de görürsünüz” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Hasta nakil ambulanslarını göndeririz, filmini çekerler vatandaşa hizmet ürettik derler. Evet bu belediyecilikte bir çığır. Tiraji komik bir çığır. Bu hizmet aşırma, reklam yapma çığırı. Bir başka çığır daha açtılar. Bizi çalıştırmıyorlar, bize iş yaptırmıyorlar çığırı. Yerimiz dar oynayamıyoruz çığırı. Biz ne yapıyoruz somut hiçbir şey yok ama. Mesela çalıştırmıyoruz da ne yapıyoruz. Geçen gün Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında gündeme geldi. İzmit Fethiye caddesi projesi kapsamında ilgili belediyesine para verelim yapın dedik, yok biz yapamayız.  Neden? Donanımız yok teknik ekibimiz yok. Personel verelim yok, personel de istemiyoruz diyorlar. Biz yapalım, o da olmaz. Ne yapalım. Derdiniz ne, derdiniz iş yaptırmıyorlar diyerek oradan bir mağdur edebiyatı üretmek” ifadelerini sarf etti. 
 
 
 
“ALLAH, ONUN ELİNE BU MEMLEKETİ DÜŞÜRMESİN”
 
“Ve tabi bir şey daha var o da seçmenin iradesine saygısızlık” diyerek konuşmasını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Seçilmiş bir belediye başkanı, seçilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanı var bu kentin. Güya şakayla karışık, İzmit Belediye Başkanına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım diye hitap etmek. Bu, Kocaeli’de ki seçmenin oylarına saygısızlıktır. Seçmenin iradesiyle şaka olmaz. Sayın Genel Başkanı ciddiyete davet ediyorum. Ciddiyeti ne kadar beklemek lazım o da ayrı bir tartışma. Uzmanı olduğunu iddia ettiği vergi konusunda, uyuşturucu tacirlerinden vergi alın, organ ticareti yapanlardan vergi alın diyecek ciddiyette bir uzmanlığa sahip. Allah, onun eline bu memleketi düşürmesin. Eğer öyle olursa taş taş üstüne konulmaz, her gün bir adım, öbür gün iki adım, sonra ki gün üç adım memleketin geriye gittiğini görürüz” diye konuştu. 
 
 
 
“BELEDİYE BÜTÇE OLUŞTURUR VE ONUN GEREĞİNİ YAPAR” 
 
“Temel atmama törenlerinde de çığır açtılar” diyerek konuşmasını “Çıkıp bir de şovunu yapıyorlar” diyerek sürdüren Başkan Büyükakın, “Ağaçların yaprakları bizi alkışlıyor, diyorlardı. Niçin? Arıtma tesisinin projesini iptal ettikleri için. Temel atma töreni yapmıyoruz, temel Atmama töreni yapıyoruz, diyorlardı. Gerçekten çığır açan çalışmalar. Ankara’yı kay kay pistine döndürdüler. Kar çalışmalarında başarısızlığın zirvesini yaptılar. Konuşmayalım diyoruz, söylemeyelim diyoruz, belki sıkılırlar utanırlar diyoruz. Birde, biz onların yaptığı hizmetlerden örnek alacakmışız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi döneminde en son esnafa yaptığımız yardımlarla 250 Milyon TL’ye varan bir bütçe ayırdık. Onlar ne yaptılar. Askıda fatura dediler. Bakın çığıra bakın. Askıda faturayı sivil toplum kuruluşları yapabilir. Belediye askıda fatura yapar mı? Belediye bütçe oluşturur ve onun gereğini yapar. Sivil Toplum kuruluşu mu belediyeler. Bu mu Belediyecilikte açtığınız çığır. Bekler dururuz biz. Yollar kar yağdığında açılacak diye. Veya bir belediye hizmeti yapılacak diye bekleriz” dedi.
 
 
 
“ADETA YALAN RÜZGARI YARATMAK MI BELEDİYECİLİK”
 
“Birde ataya saygısızlık abidesi bir heykel yaparlar” hatırlatması yaparak konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Kime benzediği meçhuldür. Ehline yaptırıyoruz derler, koyarlar kendileri de beğenmezler. Yenisini yaparlar bu da olmadı derler. Ondan sonra kaynakları çok iyi kullanacağız. Ahlaki belediyecilik yapacağız, bu mu ahlaki belediyecilik. Seçmenin iradesine saygı göstermemek, iradesini alaya mı almak mı ahlaki belediyecilik. Her gün olmayan şeyleri oluyor gibi gösterip bir adeta yalan rüzgarı yaratmak mı belediyecilik. Yoksa Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Beyin yaptığı gibi sessiz sessiz arı gibi çalışmak, vatandaşın tapu sorunlarını çözmek mi belediyecilik. Bunu halkımız takdir ediyor. Gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü biz milletimize söz verdik. Dedik ki, milletin iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Eğer bir saltanat varsa, o saltanat makamının tek bir maliki vardır, o da bu millettir ve bu milletin aziz evlatlarıdır. Bizlerde seçilmiş belediye başkanları olarak bu milletin aziz evlatlarına hizmet etme dışında hiçbir işimiz yoktur. Bizler, yedi gün 24 saat halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için seçilmiş olduğumuzu biliyoruz. Cumhur ittifakı olarak dimdik ayakta duruyoruz. Bu vesileyle değerli İl başkanlarımıza ve ilçe başkanlarımıza da verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 
 
 
“BU VATAN ASLA VE ASLA BÖLÜNMEYECEK, HÜR YAŞAYACAK” 
 
“Cumhur İttifakı yoluna devam ediyor” diyerek, “Belediyelerde de hükümetimizin çalışmalarında da dünyanın dört bir yanında bölgesinde yükselen Türkiye'nin emarelerini bir bir görüyoruz” vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Tabii bunun bir bedeli olacak. Yıllar boyu bu memlekette bedel ödendi. Anadolu toprakları üzerinde her zaman bedel ödendi, bundan sonra da ödeyeceğiz. Bu milletin evlatları bu topraklar için bu milletin hür ve bağımsız olarak ayakta durması için hiçbir zaman gözünü kırpmadı, bundan sonra da kırpmayacak. Geçmiş dönemde de oldu. İngiliz muhipleri, Amerikan mandacıları. Bugün de olacak. Suriye'ye gireceğiz, orada ne işiniz var diyecekler. Akdeniz’de ve Ege’de haklarımızı müdafaa edeceğiz. Azerbaycan’da kardeşlerimizin yanında olacağız. Türk ordusu işgalci demeye devam edecek onlar. Çünkü onların da geçmişte ataları var değil mi? İngiliz muhipleri, Amerikan mandacıları var. Bir de bu milletin öz be öz evlatları var. Bu vatan asla ve asla bölünmeyecek, hür yaşayacak ve bu milletin üzerinde hiçbir irade hakim olmayacak diye gözünü kırpmadan toprağa düşen binlerce vatan evladı var. Biz yürümeye ve çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.