SON DAKİKA
Hava Durumu

“Tiyatro, iç dünyamıza ışık tutar”

“Tiyatro, iç dünyamıza ışık tutar”

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2022 09:01
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2022 10:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
“Tiyatro, iç dünyamıza ışık tutar”

“Tiyatro, iç dünyamıza ışık tutar”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla Dünya Tiyatrolar gününü kutladı

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, sanatın temel dallarından birisi olan tiyatronun, hem iç dünyamıza, hem toplumsal olaylara ışık tuttuğunu, kendine özgü araçları ve ifade biçimleriyle insanı insana anlattığını söyledi.

Başkan Büyükakın mesajında, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bütün sanat dallarında olduğu gibi tiyatroda da önemli organizasyonlara imza atıyor, kent olma bilincimizi sanatın gelişimiyle de taçlandırıyoruz” dedi.

“İnsanlığa ait her duyguyu içinde en çok barındıran sanat dallarından biri olan tiyatro, evrensel duygu ve düşüncelerin en anlamlı aktarma dallarından birisi olmuştur.” diyen Başkan Büyükakın sözlerine şöyle devam etti” İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip olan tiyatro, teknolojik gelişimlere karşın, çağımızda da vazgeçilmezliğini korumayı bilmiştir.

Tiyatronun diğer sanat dallarından farkı, izleyicisiyle kurduğu özel bağ ve karşılıklı etkileşimle daha fazla ortaya çıkar. Yaşamın bir parçası olan tiyatro sahnesinde olumlu ve olumsuz yönleriyle insanlığa ait tüm değerler bulunur. Bizim sanata ve sanatçıya verdiğimiz değer, halkımızın da ilgisiyle gittikçe büyüdü.

Sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemin gereklerini yerine getirme adına bundan sonra da organizasyonlarımızın ardı ardına devam edeceğini belirtmek isterim.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde Türk tiyatrosunun gelişmesine ve sevdirilmesine katkıda bulunan değerli tiyatrocuların, tiyatronun kitlelere sunulmasında yer alan tüm emekçilerin ve tiyatro severlerin bu anlamı gününü kutluyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.