SON DAKİKA
Hava Durumu

STK’IN BAŞINA BİR PROFÖSER SEÇİLDİ

STK’IN BAŞINA BİR PROFÖSER SEÇİLDİ

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2023 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2023 09:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
STK’IN BAŞINA BİR PROFÖSER SEÇİLDİ

Kocaeli Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAR-DER), 4.Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Yapılan kongrede Kocaeli’nin tanınan ve sevilen eğitimcisi ve bilim kadını Prof.Dr. Gönül Kaya Özbağ başkanlığa yeniden seçildi. Prof.Dr. Gönül Kaya Özbağ’ın dernek başkanlığına seçilmesi ile birlikte dernek asli vazifesini yapmaya başlayacak. Akademisyen ağırlıklı bir yönetim oluşturuldu. Kocaeli tarihinde ise ‘prof’ ünvanlı ilk  kadın dernek başkanı olan  Prof.Dr. Gönül Kaya Özbağ, ‘Topluma ve insanlığa faydalı işler yapmak için var gücümüzle ve ekibimizle birlikte çalışacağız’ dedi.

YENİ YÖNETİM OLUŞTURULDU

Kocaeli Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği'nde Başkan Prof.Dr. Gönül Kaya Özbağ güven tazeledi. Geçtiğimiz Şubat ayında yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen Özbağ, 07.05.2023 tarihinde gerçekleştirilen 4. Olağan Kongre'de yeniden başkanlığa seçildi. Kaptan Öğretim Görevlisi Ozan H. Arıcan, Mali Müşavir Arife Duygu Terzi,  iş insanları Fırat Türker ve Selin Türker, Öğr.Gör.Dr. Ali U. Ünal,  Şebnem Erkebay ve Arif O. Öztürk, Kocaeli Üniversitesi personeli D. Ali Yanık ve Avukat Adem Çeçen, gibi  isimlerden oluşan güçlü yönetim kurulu kadrosu dikkat çekti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Sivil Toplum Merkezi'nde gerçekleşen ve başkanlıkta geçen kısa dönemin sunumunun yapılarak, geleceğe dair proje ve temennilerin konuşulduğu kongre, diğer STK'lardan sürpriz misafirlerle geniş bir katılıma sahne oldu. Salona teşrif ederek, tebriklerini ve destek mesajlarını ileten ve gençlerle ilgili birlikte yapılabilecekleri konuşan ve bu anlamlı güne değer katan ilimizin diğer STK'ları şunlar oldu.

STK’LAR KATILDI

Körfez Güney Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Yaşar, Kocaeli Bağımsız Şair ve Yazarlar Dernek Başkanı Dila Dilek Mert ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Söğüt, Genç Azerbaycanlılar Dernek Başkanı Halime Alademir, Kocaeli Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Nigdeliler Dernek Başkanı Cumali Bozok, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği üyeleri ve Eğitim Bir-Sen Kocaeli 2 No’lu Sendika Şube Başkanı Dürdane Kanlıkavak ve yönetimi programa katılım sağladı.

TÜRKER, ‘AKADEMİSYEN AĞIRLIKLI YÖNETİM’

Dernek yönetiminde yer alan genç girişimci iş adamı Fırat Türker ise, yaptığı değerlendirmede, “Bu dernek Kocaeli üniversitesinden akademisyenler ağırlıklı bir yönetim oldu.  İsteğim bu ülkede liyakatli insanların liyakatli yerlerde olmasıdır. Başkanımızın böyle bir derneğin başında olması; gerçekten çok önemlidir. Güzel hizmetlere imza atacaktır. Dernek; hakikaten dernekçilik faaliyeti yürütecektir.” Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.