SON DAKİKA
Hava Durumu

‘MUHTARLIĞA, HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUM’

‘MUHTARLIĞA, HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUM’

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2023 08:33
Haber Güncellenme Tarihi: 19.12.2023 08:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
‘MUHTARLIĞA, HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUM’

Körfez Yeniyalı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıklayan genç girişimci iş adamı Özgür Tazri, azası Yüksel Sokur ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu.  Doğduğu ve büyüdüğü mahalle olan Yeniyalı Mahallesi’ni en ince ayrıntısına kadar bildiğini belirten Özgür Tazri, ‘Sorunlarını biliyorum. İnsanlarını tanıyorum. Her bir noktasına kadar mahalleme hâkim birisiyim. Mahalle sakinlerinden gelen yoğun istek üzerine muhtarlığa aday oldum’ dedi.

‘SORUNLARI BİLİYORUM(

Yaşadığı mahallenin sorunlarını iyi bildiğini belirten Tazri, ‘Ben bu mahallede doğdum. Bu mahallede büyüdüm. Bu mahallede esnaflık yapıyorum. Babamda yıllardır bu mahallede esnaflık yaptı. Sorunlarını biliyorum. Bu yüzden mahallemin mevcut sorunlarını ortadan kaldırmak; mahallemi cazibe merkezi haline getirmek, modern bir mahalle statüsüne kavuşturmak için aday oldum’ dedi.

‘MAHALLEYİ, MAHALLELİYLE YÖNETECEĞİM’

Mahallenin her bir noktasından ve mahalleye hâkim olan kişilerden oluşan bir aza ekibi oluşturduğunu belirten Özgür Tazri, ‘ Amacımız hizmet etmektir. Hizmetin en güzelini yapmak için var gücümle çalışacağım. Mahallemizi, mahalle halkımızla birlikte yöneteceğiz. Belirli aralıklarla bir araya gelerek mahallemizin sorunlarını masaya yatıracağız; çözüm önerilerini dinleyeceğiz. Şu anda güzel bir ekip oluşturduk. Bu ekip, mahallemizi karış karış bilmektedir. Sorunlarını en iyi şekilde bilmektedir” dedi.

‘DERZLERİ DERDİM OLACAK’

‘Mahallede yaşayan her bir vatandaşın derdi derdim, sevinci sevincim olacaktır’ diyen Özgür Tazri, “ Mağdur olan vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağım. Dertleri derdim olacak, sevinçlerine ortak olacağım. Gece-gündüz demeden çalışacağım. Asla mesai düşüncem olmayacak. Ben bu vatandaşa hizmet etmek amacıyla geliyorum. Elimden gelen hizmetin en iyisini yapmak için çalışacağım. Dokunulmayan şeylere dokunacağım; halkımın mutluluğu için var gücümle çalışacağım’ dedi.

‘KÖPRÜ OLACAĞIM’

Muhtarlık olarak vatandaşlarla devletin ilgili kurumları arasında bir köprü vazifesinde olacağını belirten Özgür Tazri, ‘ Muhtarlık olarak, devletin ilgili kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışacağım. Vatandaşların gören gözü, yürüyen ayağı, tutan eli olacağım. Var olan sorunlarını gidermek için devletin ilgili kurumlarıyla uyumlu bir şekilde çalışacağım ve hizmetin mahallemize gelmesi için gayret göstereceğim’ dedi.

‘PROJELERİMİZ HAZIR’

Oluşturdukları aza ekibiyle birlikte bir araya geldiklerini belirten Özgür Tazri, ‘ Bu konuda projelerimiz mevcut. Muhtarlığa seçildiğimiz günden itibaren kısa, orta ve uzun vadeli olarak hemen projelerimizi hayata geçirmek için çalışacağım. Bizim için hizmet önceliklidir. Mahallemiz, cazibe merkez olacak; mahallemiz hizmete doyacak, herkes tarafından mahallemiz tercih edilen mahalle olacak’ dedi.

ÖZGÜR TAZRİ KİMDİR?

1984 Yılında dünyaya geldi. İlkokulu-ortaokulu Atatürk Okulu’nda okudu. Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Diksiyon eğitimi aldı. Birçok kurumsal firmada yöneticilik ve danışmanlık vazifesinde bulundu. 35 yıl Yeniyalı’da esnaflık eden bir babanın evladı olarak şimdi ise 10 yıldır muhtarlık için aday olduğu Yeniyalı Mahallesi’nde esnaflık yapmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.