SON DAKİKA
Hava Durumu

MEHMET ÇÖVEN, ‘ MİMAR SİNAN’A BORCUMU ÖDEMEK İÇİN ADAYIM’

MEHMET ÇÖVEN, ‘ MİMAR SİNAN’A BORCUMU ÖDEMEK İÇİN ADAYIM’

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2023 09:34
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2023 14:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
MEHMET ÇÖVEN, ‘ MİMAR SİNAN’A BORCUMU ÖDEMEK İÇİN ADAYIM’

Körfez İlçe Mimar Sinan Mahallesi’nde 28 yıldır esnaflık yapan Çövenoğulları Pastanesi’nin sahibi genç girişimci iş adamı Mehmet Çöven, ikamet ettiği ve esnaflık yaptığı Mimar Sinan Mahallesi’ne muhtar olmak için adaylığını açıkladı.

‘MİMAR SİNAN BANA ÇOK ŞEY VERDİ’

‘Ben Mimar Sinan Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Mimar Sinan Mahallesi’nde esnaflık yapıyorum. Mimar Sinan Mahallesi bana sahip çıktı. Bana çok şey verdi. İyi ve kötü günlerimi bu mahallede geçirdim. Bana çok şey veren Mimar Sinan Mahallesi’ne bende bir şeyler vermek istiyorum. Ahd-e vefa denilen duyguyu uygulamalı olarak göstermek istiyorum. Bu yüzden Mimar Sinan Mahallesi’ne muhtar olmak için yola çıktım.” Diyen Mehmet Çöven, muhtar olduğu zaman elinden gelen hizmetin en iyisini yapacağını söyledi.

HALK İSTEDİ, ADAY OLDUM

Muhtarlığa çıkmadan önce mahallede bulunan çok sayıda insanla görüştüğünü  ve mahalle sakinlerinin talebi üzerine muhtarlığa aday olduğunu belirten Mehmet Çöven, “ Mahallemiz, Körfez’in en önemli mahallelerinden biridir. Muhtarlığa aday olmam konusunda, mahalle sakinlerimin yoğun isteği oldu. Bende bu isteklere duyarsız kalmadım. Mahalle sakinlerimizin ileri gelenleriyle görüştüm. Fikir alış verişinde bulundum. Yoğun istekler neticesinde aday olmaya karar verdim. Kısacası, halkımız istedi, ben aday oldum’ dedi

.

KÖPRÜ VAZİFESİ OLACAĞIM

Muhtarlıktan hiçbir maddi beklentisinin olmadığını da vurgulayan Mehmet Çöven, “ Benim tek gayem var; o da içinde yaşadığımız mahalleye hizmet etmektir. Bu amaçla yola çıktım. Gece-gündüz demeden var gücümle çalışarak, içinde yaşadığım Mimar Sinan Mahallesi’ne hizmet edeceğim. Mahalle sakinlerimin iyi ve kötü gününde her daim yanlarında olacağım.  Devletimizin ilgili kurumlarıyla mahalle sakinleri arasında bir köprü vazifesi olacağım.  Mahallemizin her köşesine eşit hizmetlerin gelmesi için çalışacağım” dedi.

MİMAR SİNAN’IN SORUNLAR ÇOK

Körfez’in en önemli mahallelerinden biri olmasına rağmen Mimar Sinan Mahallesi’nin kendine has önemli sorunlarının bulunduğunu, muhtar olduğu takdirde bu sorunları çözmek için var gücüyle çalışacağını söyleyen Mehmet Çöven, sorunları şu şekilde dile getirdi:

Mimar Sinan Mahallesi’nin batı yakasında camii yerimiz mevcut. Buraya camii yapılması için çalışacağım.

Mimar Sinan Mahallesi ile Sahil arasında bir üst geçitin yapılmasını sağlamak için var gücümle çalışacağım. Şu anda mevcut alt geçit, modern kent anlayışından uzak bir yapıdadır.

Önemli bir nüfusa sahip mahallemizde taziye evi bulunmamaktadır. Taziye evinin yapılması için gayret göstereceğim ve bunu mahallemize kazandıracağım.

   Mahallemizin batı yakasında bulunan banka, ATM, PTT, noter gibi gibi hizmet müesseseleri doğu yakasına da gelmesi için çalışacağım. Bu hizmetlerin gelmesini sağlayacağım.

Mimar Sinan Mahallesi’nin girişinde yer alan Liman nedeniyle olağanüstü derecede trafik keşmekeşliği yaşanmaktadır. Bu sorunu, devletimizin ilgili kurumlarıyla istişareler yaparak mutlak suretle çözüme kavuşturacağım.

Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan ve modern şehircilik anlayışına ters olan elektrik tellerini ve diğer telleri yer altına alınmasını sağlayacağım, alt yapı çalışmalarına hemen başlanılması için mücadele edeceğim.

Mahallemizde yaşanan park sorunlarının giderilmesi için var gücümle çalışacağım.

Mahallemizin en önemli caddelerinden biri konumumda bulunan Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde yapılacak yeni düzenlemelerle, bu caddeyi prestij caddesi konumuna getireceğim, alt yapı ve görsellik açısından en güzel şekilde olmasını sağlayacağım.

Mahallemizde bulunan parkların modernizasyonunu sağlayacağım. Buraların güvenli hale gelmesi için üst düzey güvenlik önlemlerinin alınmasını gerçekleştireceğim.

Sokak hayvanları için bir takım yenilikçi hizmetlerin uygulamaya konulmasını sağlayacağım. Bu sayede sokak hayvanları tehlikeli olmayacak ve barınmaları sağlanacak.

Emeklilerimizin durumu herkes tarafından bilinmektedir. Bunlarında gezmeye, tatil yapmaya ihtiyaçları vardır. Bu nedenle emeklilerimize yönelik gezi programları tertipleyerek, belirli aralıklarla emeklilerimizi tarihi, turistlik yerlere götüreceğim.

Gençlerimizin sosyal aktivitelerinin yapacağı alanların genişletilmesi için var gücümle çalışacağım.

 Çağdaş, modern bir mahalle olması için var gücümle çalışacağım; en güzel hizmetin gelmesi için gece gündüz demeden, yağmur çamura aldırış etmeden çalışacağım.

Mahalle dayanışmasını güçlendirmek, birlikte daha güçlü olmak için topluluk etkinlikleri, seminerler ve sosyal aktiviteler düzenleyeceğim. Hepimizin bir arada olduğu etkinliklerle birlik ve dayanışmayı pekiştireceğim.

Engelliler için daha erişilebilir bir mahalle oluşturmak için çalışacağız. Engelli rampaları ve parklar gibi projelerle herkesin mahallemizde rahatça dolaşabilmesini sağlayacağım.

Yerel işletmeleri destekleyerek istihdamı artırmak ve mahallemizin ekonomisini güçlendirmek için projeler geliştireceğim.

Mağdur ailelere destek olacak, toplumsal sorumluluk projelerinde yer alacak ve mahalle sakinlerimizin yanında olacağım.

Limanın batı yakasında oturan vatandaşların, limana giriş-çıkış yapan tırların gürültüsünden rahatsız olmaktadırlar. Bu sorunu çözmek için gayret göstereceğim.

Adını mahallemize veren Mimar Sinan adına bir açık hava müzesinin kurulmasını sağlamak için mücadele edeceğim. Mimar Sinan'ı başta Körfez halkımız olmak üzere herkesin tanıması için gayret göstereceğim.

Beş yıllık hizmet sürem içinde, asfaltlanmamış cadde, sokak, kesinlikle kalmayacak.

Okul idareci, öğretmen ve okul aile birilkleri ve camii kadrosunda ki görevlilerle her daim istişare içinde olacağım, sorunlarının  çözümü için gayret göstereceğim.

MEHMET ÇÖVEN KİMDİR?

1973 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. 1995 yılından beri ise Körfez İlçe Mimar Sinan Mahallesi’nde Çövenoğulları Pastanesi’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Üniversite Yerel Yönetimlerde okudu.  Birçok sivil toplum örgütünde vazife yaptı ve birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEHMET ÇÖVEN KİMDİR?

1973 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. 1995 yılından beri ise Körfez İlçe Mimar Sinan Mahallesi’nde Çövenoğulları Pastanesi’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Üniversite Yerel Yönetimlerde okudu.  Birçok sivil toplum örgütünde vazife yaptı ve birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.