SON DAKİKA
Hava Durumu

KÖRFEZ TİCARET ODASI VE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DEPREM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KÖRFEZ TİCARET ODASI VE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DEPREM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2023 22:37
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2023 22:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
KÖRFEZ TİCARET ODASI VE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DEPREM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KÖRFEZ TİCARET ODASI VE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DEPREM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Körfez Ticaret Odası ve Kocaeli Üniversitesi arasında deprem çalışmaları için protokol imzalandıktan sonra çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Körfez Ticaret Odası’nda yapılan toplantıya KTO Deprem Komisyonu üyelerinden Ramazan Kurtaran, Ceyhun Uyar, Ömer Semih Yurt; KTO Yönetim Kurulu üyelerinden ise Mehmet Gümüş ve Ayşe Hacet Aşar katılım sağladı. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi’nden; Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Çelik, Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fadime Sertçelik,  İnşaat Mühendisliği öğretim üyeleri Prof.Dr. Mücahit Opan, Dr. Serkan Engin ve Dr. Hilal Meydanlı Atalay, Jeofizik Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Tahir Serkan Irmak ve Dr. İsmail Talih Güven, Jeoloji Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Ercan Sanğu toplantıya katılım sağladı.

Yapılan toplantıda Körfez Ticaret Odası üyelerinden Ramazan Kurtaran, KTO deprem bölgesi teknik ziyaretinden sonra oluşturulan ön değerlendirme raporunun sunumunu yapmasının ardından; Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fadime Sertçelik Kahramanmaraş Depremleri ile ilgili teknik analiz sunumlarını gerçekleştirdi. Ayrıca; İnşaat Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Serkan Engin, depremden etkilenen yapıların kullanım türlerine göre kategorize edilerek incelenmesi ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Yapılan sunumlardan sonra, Kocaeli genelinde yapılacak deprem konulu panele hangi alanlarda uzman kişilerin katılacağı ve panelin alternatif hangi tarihlerde olacağı kararlaştırıldı. Ayrıca; Körfez Ticaret Odası’nda depremle ilgili verilecek eğitimlerin hedef kitleleri belirlendi ve bu hedef kitlelerinin her birine özel eğitim içeriği oluşturulması planlandı. Deprem konusunda yapılacak bilgilendirici kitap için, panel ve eğitim sonrasında görüşme yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.