SON DAKİKA
Hava Durumu

KÖRFEZ MECLİSİ’NDE KÖRFEZ’E MÜJDELER

Körfez Belediyesi’nin Ağustos ayı meclis toplantısı Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2023 18:25
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2023 18:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
KÖRFEZ MECLİSİ’NDE KÖRFEZ’E MÜJDELER

Körfez Belediyesi’nin Ağustos ayı meclisinde ilçeye yapılacak gençlik merkezi, akademi lise, bilgi evleri için yer tahsisi yapılırken, Ağadere Mesire Alanı için de Başkan Söğüt’e yetki verildi. İlimtepe Yolu 2. Etap ihalesinin de Ağustos Ayı’nda yapılacağını müjdeledi

Körfez Belediyesi’nin Ağustos ayı meclis toplantısı Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda; Sarnıç Han’da mülkiyeti Körfez Belediyesi’ne ait olan 2 bağımsız bölümüm Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi görüşüldü. Başkan Söğüt de konuyla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

GENÇLİK VE e-SPOR MERKEZİ

Başkan Söğüt, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte burada Gençlik Merkezi ve e-Spor Merkezi yapmayı planlıyoruz. Görüşmeleri yaptık merkezi noktada bir yer. Tahsisini yapacağız ve hızlı şekilde çalışmalar başlayacak” dedi. Oy birliği ile 2 bağımsız bölümün 10 yıllığına bedelsiz olarak Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi kabul edildi.

BAŞKAN SÖĞÜT; “BÜYÜK BİR EKSİKTİ”

Daha önce İl Sağlık Müdürlüğü’ne sağlık ocağı yapımı için tahsis edilen arsaya Akademi Lise yapımı için de karar alınırken, Başkan Söğüt, “Mimar Sinan Mahallesi’nde Mehmet Akif Ersoy Camii’nin hemen üstünde bulunan arsamızı daha önce Sağlık Ocağı yapımı için İl Sağlık Müdürlüğü’müze tahsis etmiştik. Ama bölgede yaptığımız Kent Meydanı projesi kapsamında zaten yer yapıyoruz.

YARIMCA’YA AKADEMİ LİSE

Onlar da şu an yatırım programına almadıklarını söylediler. Biz de bölgede bilgi evi ve Akademi Lise yapımı için yer bakıyorduk. Burasını Büyükşehir Belediyemize tahsis edeceğiz. Yeri beğendiler ve hemen başlamak istediler” dedi. Meclis kararı ile bir önceki tahsis iptal edilirken, mevcut yerin 25 yıllığına bedelsiz olarak Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi oy birliği ile kabul edildi.

AĞADERE’YE MESİRE ALANI

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü’ne Ağadere Mesire Alanı’nın ‘konaklamasız orman parkı’ yapılması konusunda teklif yapılması için Başkan Şener Söğüt’e yetki verilirken, Başkan Söğüt, “Bu alanı Mesire Alanı yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız bakanlıkla sürüyordu, ihaleye ancak hazırladılar. İhaleye biz gireceğiz. Güzel bir mesire alanı olarak kente kazandıracağız” dedi.

İLİMTEPE 2. ETAP İHALEYE ÇIKIYOR

Başkan Söğüt, İlimtepe yolunun 2. etap çalışması için de bilgi veren Başkan Söğüt, “İkinci etap için Büyükşehir Belediyemiz yılbaşında ihale dosyasını hazırlamıştı ama hafriyat döküm sahası ile ilgili süreç biraz uzun sürdü. Şimdi her şey hazır. Büyükşehir Belediyemizle de görüştük Ağustos ayında ihaleyi gerçekleştireceklerini söylediler” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.