SON DAKİKA
Hava Durumu

Körfez, Filistin için tek yürek oldu

Körfez, Filistin için tek yürek oldu

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2023 21:56
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2023 21:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Körfez, Filistin için tek yürek oldu

Körfez, Filistin için tek yürek oldu
İşgalci İsrail’in zulmüne ve masum sivilleri katletmesine karşı durmak, Filistinlilerin haklı davasını dünyaya haykırmak için Körfez tek yürek oldu.

Körfez Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek ve Esnaf Odaları, Sendikaların katılımlarıyla, “Özgür Filistin İçin Körfez Tek Yürek” yürüyüşü ve ortak basın açıklaması yapıldı. Tütünçiftlik viyadük altından başlayan yürüyüş Tütünçiftlik Kültür Merkezi önünde basın açıklamasıyla devam etti.

YOĞUN KATILIM OLDU
Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nin önünde düzenlenen basın açıklamasına; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, Belediye Başkan Yardımcıları, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, kurum müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

BAŞKAN SÖĞÜT; “KELİMELER YETMİYOR”
Düzenlenen basın açıklamasında konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Filistin’de atılan bombalarla, yapılan saldırılarda çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor, yaşlılar ve siviller ölüyor. Binlerce şehidimiz var, on binlerce yaralımız var. Büyük bir acı, büyük bir vahşet ve büyük bir zulüm. Buradaki vahşeti tanımlamaya kelimeler yetmiyor. Yüce Allah, kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Şehitliklerini kabul etsin. Tabi bu vahşeti biz haykırıyoruz. Fakat dünya bu vahşete gözünü kapatmış durumda. İsrail’i destekleyerek, bu katliama ortak oluyorlar.

MÜSLÜMANLAR İÇİN EN KUTSAL BÖLGELERDEN BİRİ
Filistin, Müslümanlar için en değerli, en kutsal haremlerden biri. Üç harem bölgemiz var; Mekke, Medine ve Kudüs. Mescid-i Aksa orada. Peygamber Efendimizin emaneti. Efendimizi misafir etmiş, oradan Miraç’a uğurlamış kutsal bir mabet. Tüm çaba, o mabedi ortadan kaldırmak. Kardeşlerimizin de mücadelesi bu yüzden. Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmak. Bizde, Filistin halkının bu haklı davasında yanlarındayız. Körfez’den tüm dünyaya haykırıyor. Filistin yalnız değildir, Gazze yalnız değildir, Mescid-i Aksa yalnız değildir” dedi.

BU BİR KATLİAMDIR
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün ardından, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın da yapılan vahşeti kınayarak, “Filistinli kardeşlerimizin Türkiye olarak her zaman yanındayız. Yapılan bu zulme sessiz kalmamız mümkün değil. Yapılan insanlık değil, katliamdır dedi.

FİLİSTİN YALNIZ DEĞİLDİR!
Basın açıklamasında; “İşgalci İsrail’in, Filistin Devletine, masum çocuklara, kadınlara ve müslümanlara yaptığı zulmü tüm dünyaya duyurmak, Filistin’i desteklemek için, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Basın açıklamasında ayrıca; Filistin yalnız değildir sloganları da atıldı.

“Özgür Filistin İçin Körfez Tek Yürek” basın açıklamasında, Filistinli şehitler ve yaralılar için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.