SON DAKİKA
Hava Durumu

Körfez’de Mayıs Ayı Meclisi Yapıldı

Körfez’de Mayıs Ayı Meclisi Yapıldı

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2023 18:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2023 18:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Körfez’de Mayıs Ayı Meclisi Yapıldı

Körfez’de Mayıs Ayı Meclisi Yapıldı
Körfez Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün Başkanlığında 16 maddenin karara bağlanması ile gerçekleştirildi.

Körfez Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, belediye meclis salonundan Başkan Şener Söğüt Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin tek tek oylandığı toplantının açılışında konuşan Başkan Şener Söğüt, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günüyle ilgili de konuşma gerçekleştirdi.

AŞI BİZDEN, ÜRETİM SİZDEN PROJESİNE YETKİ
Üretim sizden aşı bizden projesini gerçekleştirmek üzere, Körfez İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Körfez Belediyesi arasında yapılacak protokolü yapmaya ve imzalamakla ilgili Belediye Başkanına yetki verilmesi maddesi de oy birliği ile meclisten geçti. Başkan Söğüt, “Hayvan yetiştiricilerimize desteğimizi vermeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

ÇAMLITEPE İÇİN TEKRAR BİLİRKİŞİ BELİRLENDİ
16 maddelik gündemin tek tek görüşüldüğü meclis toplantısında, Çamlıtepe Mahallesi için kadastro bilirkişi seçimi ile ilgili de bilgi veren Başkan Söğüt, “Çamlıtepe Mahallesi’ndeki 2B arazileri ile ilgili problem vardı. Orman ile mahkemelik de söz konusuydu. Mahkemesi devam etmeyenlerle alakalı son yasa değişikliği ile orman alanı dışına çıkarıldı. Buralarda şimdi kadastro çalışmaları yapılacak, vatandaşların yerleri tespit edilecek. Muhtarımızla görüştük, o mahallede 10 yıldır ikamet eden, bu işlerden anlayan isimlerden seçmemiz gerekiyordu. Geçtiğimiz ay Sebahattin Yiğit’inde aralarında olduğu isimleri belirlenmiştik. Şartlar uygun olmadığı için Sebahattin Yiğit’in yerine Yasin Esgin’in bize bildirildi” dedi. Yapılan oylama sonrasında; Nevzat Aydın, Samet Kala, İlhan Kabadayıoğlu, Bahattin Aydın,  Metin Ödübek ve Yasin Esgin Kadastro Bilirkişi olarak belirledi.

8 MAYIS’TA TEKRAR GÖRÜŞÜLECEK
2022 Mali Yılına ait Körfez Belediyesi Bütçe Kesin Hesabının görüşülmesi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, 8 Mayıs Pazartesi günü Saat 15.00’da Körfez Belediye Meclisi’nin tekrar toplamasına karar verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.