SON DAKİKA
Hava Durumu

Kocaeli’de 10. Açılış Bayramı heyecanı yaşanıyor

Kocaeli’de 10. Açılış Bayramı heyecanı yaşanıyor

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2022 14:40
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2022 14:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Kocaeli’de 10. Açılış Bayramı heyecanı yaşanıyor

Türkiye’de açılış bayramları geleneğini başlatan Kocaeli, 10. Açılış Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı misafir edecek olmanın heyecanını yaşıyor

Kocaeli’de 10. Açılış Bayramı heyecanı yaşanıyor

Türkiye’de açılış bayramları geleneğini başlatan ve 12 yıl önce ilk adımı atan Kocaeli, bir açılış bayramına daha hazırlanıyor. Kocaeli 10. Açılış Bayramı, 6 Ağustos Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İzmit Milli İrade Meydanında saat 16.30’da yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ‘’Gelin bu mutluluğa, bu gurura, bu heyecana siz de katılın’’ sözleriyle Büyükşehir’e ait eserlerin de hizmete gireceği 10. Açılış Bayramı’na tüm Kocaeli halkını davet etti.  

İLK AÇILIŞ BAYRAMI 12 YIL ÖNCE

Bundan 12 yıl önce Türkiye’ye açılış bayramları heyecanını kazandıran Kocaeli’ni bu kez 10. Açılış Bayramı heyecanı sardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek 10. Açılış Bayramı’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı farklı alandaki eserlerin de resmi açılışı yapılacak. Kocaeli’de ilk açılış bayramı heyecanı 19 Kasım 2006 tarihinde yaşanmıştı. 99 eserin açılışının yapıldığı 1. Açılış Bayramı aynı zamanda Türkiye’ye de örnek olmuştu. Ardından 2007, 2009, 2011, 2012, 2015, 2016, 2017 ve 2020 yıllarında Kocaeli’de açılış bayramı heyecanı yaşandı. Geride kalan 9 açılış bayramında toplamda 1.336 eser hizmete alındı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN HER ALANDA FARKLI ESERLER

‘’Mutlu Şehir Kocaeli’’ anlayışıyla hizmet üretirken kente sayısız eserler kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 10. Açılış Bayramı’nda farklı alanlarda eserlerin açılışını yapacak olmanın heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönül belediyeciliği anlayışıyla Kocaeli’de kimseyi kimsesiz bırakmayan Büyükşehir; tarımdan sanayiye, köprü ve yollardan alt yapıya, spor salonlarından halk plajlarına, yeşilden maviye her alanda parmakla gösterilecek hizmetlere imza atıyor. Büyükşehir, bu hizmet anlayışını 10. Açılış Bayramında açılışı yapılacak eserleriyle de taçlandırmaya hazırlanıyor.

HİZMETTE ÖNCÜ VE MODEL

Türkiye’nin sanayideki lokomotifi Kocaeli’nin aynı zamanda bir turizm, tarım, sanat ve spor kenti olduğunu gösterecek hizmetlere imza atan Kocaeli Büyükşehir, 10. Açılış Bayramındaki eserleriyle yine kentin vizyonuna büyük bir katkı sunacak.

 

SPOR VE SPORCU KENTİ KOCAELİ

Türkiye’nin dört bir yanından kentimizde başarıyla düzenlenen organizasyonlara katılan her spor adamının ‘’Sporcu dostu Başkan’’ olarak selamladığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın spora ve sporcuya olan bakış açısını hizmetlerine yansıtan Büyükşehir, 10. Açılış Bayramında yine çok sayıda spor tesisini de hizmete alıyor.

ÇEVRE YATIRIMLARI PARMAKLA GÖSTERİLİYOR

İzmit Körfezi’ni havadan ve karadan sıkı bir kontrol altında tutan, denizlerinde yunusların dans ettiği Kocaeli, çevre yatırımlarıyla da Türkiye’de parmakla gösteriliyor. Büyükşehir Belediyesi, yeşile ve maviye yaptığı yatırımları 10. Açılış Bayramı’nda çevre düzenlemeleri, sahil ve kent parkları, alt yapı çalışmalarıyla bir kez daha gözler önüne seriyor.

KOCAELİ’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Her geçen gün büyüyen ve gelişen, nüfusu artan Kocaeli’de alt yapı yatırımlarını olmazsa olmaz gören Büyükşehir Belediyesi, içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hatları ve dere ıslahları, su deposu yapımları ve iletim hatlarıyla kentin alt yapısını güçlendiriyor.

GENÇLİK VE İSTİHDAM PROJELERİ

Kocaeli’de yaşayan 7’den 77’ye herkesin belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir, 10. Açılış Bayramında sosyal projeleriyle de göz dolduruyor. Gençlerin eğitimi için akademi liseler kuran, gençlik merkezleri açan, her okula voleybol ve basketbol sahaları kuran Büyükşehir, Kodlama Atölyeleriyle de gençleri geleceğin mesleği olan kodlamayla erken yaşlarda tanıştırarak, yaşıtlarından bir adım öne geçmelerini sağlıyor.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’DAN AÇILIŞA DAVET

Kocaeli’de bugüne kadar hayata geçirilen tüm açılış bayramlarında kendilerini yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kendisini bir kez daha şehrimizde ağırlamaktan büyük bir onur ve memnuniyet duyacaklarını ifade etti. ‘’Türkiye’nin her alanda yükselen yıldızı Kocaeli’nde yapılan eserler, açılış bayramlarıyla görücüye çıkıyor ve büyük beğeni topluyor’’ diyen Başkan Büyükakın, ‘’Kocaeli’nde birbirinden değerli eserlerimizin hizmete gireceği bir açılış bayramı heyecanını daha yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın aramızda olması bizim mutluluğumuza mutluluk, heyecanımıza heyecan katıyor. 6 Ağustos Cumartesi günü saat 16.30’da İzmit Milli İrade Meydanında gerçekleştireceğimiz 10. Açılış Bayramı’na tüm halkımızı davet ediyorum. Gelin bu coşkuyu, bu gururu, bu mutluluğu hep beraber yaşayalım’’ ifadesini kullandı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.