SON DAKİKA
Hava Durumu

İGSAŞ, 'MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR'

İGSAŞ, 'MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR'

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2022 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 02.08.2022 15:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
İGSAŞ, 'MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR'

02 Ağustos 2022 tarihinde Kocaeli bölgesinde yayın yapan bazı internet sitelerinde, İGSAŞ’ın yeni yatırım projesi hakkında servis edilen bir basın bülteni sebebiyle eksik bilgiye dayalı haberler yapılmıştır.


Söz konusu haberlerde, İGSAŞ Kompoze Gübre Üretim Tesisi Kapasite Artış Projesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen ÇED Olumlu kararının mahkeme tarafından iptal edildiği bilgisi yer almıştır. Ancak belirtmek gerekir ki mahkeme süreci henüz sonuçlanmamıştır, süreç Danıştay’da devam etmektedir. 


Projemize ilişkin olarak gerekli tüm incelemeler yapılarak çevreye zararlı olmadığı tespit edilmiştir. İnceleme ve değerlendirmeler sonucunda ÇED Olumlu raporu verilmiştir. Bakanlık tarafından verilen ÇED Olumu raporumuza itirazen dava açılmıştır, bu dava da Danıştay’da devam etmekte olup henüz sonuçlanmamıştır.

Hukukun üstünlüğe olan inancımız doğrultusunda bağımsız mahkemelerimizin vereceği kararı beklediğimizi vurgulamak isteriz. 51 yıllık tarihimizde ülkemiz ekonomisi ve tarımının gelişmesi için üreten ve yatırım yapan bir şirket olarak “Toprağın İzinde” vizyonumuz doğrultusunda halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.