SON DAKİKA
Hava Durumu

HÜSNÜ AKPOLAT, ‘YAVUZ SULTAN SELİM’E HİZMET İÇİN ADAYIM’

HÜSNÜ AKPOLAT, ‘YAVUZ SULTAN SELİM’E HİZMET İÇİN ADAYIM’

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2023 09:36
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2023 09:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
HÜSNÜ AKPOLAT, ‘YAVUZ SULTAN SELİM’E HİZMET İÇİN ADAYIM’

Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde 24 yıldır ikamet eden ve ‘Ben sokakları iyi biliyorum. Pazarcıyım’ diyen Hüsnü Akpolat, ikamet ettiği mahalleye hizmetin en güzelini getirmek için muhtarlığa aday olduğunu açıkladı.

24 yıldır Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirten Hüsnü Akpolat, “ Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin her caddesini, her bir sokağını ve insanlarını tanırım. Sorunlarını en iyi ve en ince ayrıntısına kadar biliyorum. Biz Körfez’in 2. Büyük mahallesiyiz. Yoğun bir nüfus potansiyelimiz var. Ancak arzu ettiğimiz hizmetleri bu güne kadar alamadık. Mahallemiz, adeta bir sorunlar yumağı halindedir. Sorunların çözümüne talibim.” Dedi

SOSYAL ALANLAR YOK

Sosyal aktivitelerin yapılacağı alanların olmadığını belirten Hüsnü Akpolat, “ Bir mahallede sosyal aktivitelerin yapılacağı alanlar olmaz ise, gençlerimiz başka şeylerle meşgul olmak zorunda kalırlar. Bu yüzden sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlar olmalıdır. Spor alanlarının olması gerekir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yararlanacağı kütüphanenin olması gerekir. Bunlar olmadığı için, Yavuz Sultan Selim’de ikamet eden vatandaşlarımız, başka mahallelerden bu ihtiyaçlarını gidermektedirler. Neden başka mahalleye gitsinler ki? İşte bu eksiklikleri gidereceğim’ dedi.

YATAY YAPILAŞMA ALANI MAĞDURİYET BÖLGESİ

Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin yatay yapılarının bulunduğu alanın tam bir mağduriyet bölgesi olduğunu belirten Hüsnü Akpolat, ‘ Okulumuz yetersiz. Hala yatay yapılaşmanın bulunduğu alanda bir Anadolu Lisemiz bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki, hizmet eşit geldiği zaman anlam ifade eder. Diğer mahallelerde var olan hizmetlerin bir çoğu bizim mahallemizde bulunmamaktadır. Biz, bu eksikliği gidereceğiz’ dedi.

MECLİS ÜYEMİZ BİLE YOK

Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin hizmet anlamında çok mağdur olduğunu dile getiren Akpolat, “ Sorunlarımızı dile getirecek bir meclis üyemiz dahi bulunmamaktadır. Bu nedenle muhtarlığa çok önemli görevler düşüyor. Toplumun her kesimini kapsayacak şekilde oluşturacağım azalarımla; mahalleme en güzel hizmetlerin gelmesi için gece gündüz demeden, mesai şartlarına bakmadan çalışacağım. Amacım, mahalleme hizmet getirmektir. Bir kuruş maddi beklentim yok. Zaten maddi kazancım yerinde. Benim tek amacım var; mahalleme hizmet getirmek, mahallemi modern, tercih edilen cazibe merkezi haline getirmektir’ dedi.

İKİ ŞANTİYE ARASINDAYIZ

Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin iki şantiye arasında sıkıştığını belirten Akpolat, “Bir tarafta belediyenin şantiyesi, diğer tarafta ise karayollarının şantiyesi bulunmaktadır. Bu iki şantiye arasına sıkışmış bir mahalleyiz. Mahalle halkımızın mağduriyetleri üst düzeydedir. Modern ve tercih edilen bir mahallede şantiye olmaz. Bu şantiyeler, mahallemizde ki insanlarımızın mağdur olmasına neden oluyor. Oysa ki bizim mahalle, gelişmeye en müsait mahalledir.”dedi.

GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM

Mahalle muhtarı olarak seçildiği takdirde gece gündüz çalışacağını söyleyen Akpolat, “ Her zaman halkımızın yanında olacğım. Mağdur insanlara elimden gelen desteği vereceğim. Halkımın iyi ve kötü günlerinde yanında olacağım. Benim amacım, sadece hizmet etmektir. Devletin ilgili kurumlarıyla, mahallede yaşayan vatandaşlar arasında köprü olacağım; mahalleme hizmetlerin gelmesi, eksikliklerin giderilmesi için var gücümle çalışacağım. İnsanlarımızın, piknik yapacağı güvenli alanların oluşturulması için gayret göstereceğim’ dedi.

SOKAKLARI İYİ BİLİRİM

24 yıldır pazarcılık yaptığını belirten 4 çocuk babası Hüsnü Akpolat, ‘Tabiri yerindeyse ben sokakları iyi bilirim. Sokaklardan gelen birisiyim. Mahallemizin sorunlarını, insanlarını iyi tanıyor ve biliyorum. Bu yüzden sorunlarını da gidermek istiyorum. Bu konuda vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum’ dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.