SON DAKİKA
Hava Durumu

EYTE'LİLERİN PARASI TEK SEFERDE ÖDENECEKÖ

Körfez Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste ayrıca, 1 yıl süreyle görev yapacak komisyon ile encümen üyelerinin seçimi yapıldı

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2023 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2023 12:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
EYTE'LİLERİN PARASI TEK SEFERDE ÖDENECEKÖ

Körfez Belediyesi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi. Encümen üyeliklerinin ve komisyon üyelerinin seçildiği meclis toplantısında maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı. Meclis Üyesi Canan Mollaoğlu’nun istifası sonrasına yerine AK Parti’den Ömer Semih Yurt geldi ve ilk meclis toplantısına katıldı.

MOLLAOĞLU’NUN YERİNE YURT GELDİ

Başkan Şener Söğüt, “Meclis üyemiz Canan Mollaoğlu görevinden istifa etti. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Onun yerine de Ömer Semih Yurt kardeşimizi davet ettik ve bugün aramızda yer aldı” dedi. Yapılan konuşmaların ardından encümen üyesi seçimi gerçekleştirildi. Encümene; AK Parti’den Recep Akova ve Ayşe Hacet Aşar ile MHP’den Volkan Özmen seçildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Komisyon seçimlerinde de Plan ve Bütçe Komisyonu’na; Mete Bilgin, Kadir Alçık, Enver  Okan ve Ahmet Topuz, İmar ve Şehircilik Komisyonu’na; Selattin Kabadayıoğlu, Şahin Ergün, Semih Yurt, Arif Ersoy ve Yelda Pişkin, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu’na Sinan Barış Kaya, Mehmet Sayım, Eyüp Öztürk, Fevzi Canbaz ve Sevgi Yaman, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Murat Gülbiçim, Recep Akova, Sinan Barış Kaya, Ender Oğuz ve Sevgi Yaman seçildi.

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

Sosyal Hizmetler Komisyonu’na Mehmet Sayım, Cengiz Öztürk, Mehmet Candemir, Sevgi Yaman ve Ertan Peker, Eğitim-Gençlik ve Spor Komisyonu’na; Yusuf Eryarsoy, Doğan Orak, Muzaffer Sayıcı, Reşat Sarı ve Sevgi Yaman seçildi. Ayrıca birlik üyeliklerinin de seçimi gerçekleştirildi. Canan Mollaoğlu’ndan boşalan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğine onun yerine meclise gelen Ömer Semih Yurt seçildi.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ayrıca Marmara Belediyeler Birliği’ne; Yusuf Eryarsoy, Murat Gülbiçim, Tarihi Kentler Birliği’ne Mete Bilgin ve Kadir Alçık, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Muzaffer Sayıcı Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’ne Selattin Kabadayıoğlu, İbrahim Çırpan ve Mehmet Şahin Ergün seçildi. Komisyon ve birlik üyelerinin seçiminin tamamlanması sonrasında diğer gündem maddelerine geçildi.

ÇAMLITEPE İÇİN BİLİRKİŞİ SEÇİLDİ

Çamlıtepe Mahallesi için kadastro bilirkişi seçimi ile ilgili de bilgi veren Başkan Söğüt, “Çamlıtepe Mahallesi’ndeki 2B arazileri ile ilgili problem vardı. Orman ile mahkemelik de söz konusuydu. Mahkemesi devam etmeyenlerle alakalı son yasa değişikliği ile orman alanı dışına çıkarıldı. Buralarda şimdi kadastro çalışmaları yapılacak, vatandaşların yerleri tespit edilecek. Muhtarımızla görüştük, o mahallede 10 yıldır ikamet eden, bu işlerden anlayan isimlerden seçmemiz gerekiyordu. Nevzat Aydın, Sebahattin Yiğit, Samet Kala, İlhan Kabadayıoğlu, Bahattin Aydın ve Metin Ödübek’i belirledi. Biz de her türlü desteği, yardımı sunacağız zaten” dedi.

EYT’LİLER İÇİN KREDİ YETKİSİ

Körfez Belediyesi’nden EYT ile emekli olacak çalışanların tazminatların tek seferde ödenmesi için bankalardan kredi çekilmesi ile Başkan Söğüt’e oy birliği ile yetki verilirken, meclise bilgi veren Başkan Söğüt, “Şu an EYT kapsamında 50’ye yakın arkadaşımız dilekçe verdi. Toplu İş Sözleşmemizi bekleyenler vardı. Bir kısmı da temmuz ayını bekliyor. 46 kişi emekli oldu. Toplam EYT kapsamına giren 200 civarında çalışanımız var. Tabi hepsi olmayabilir de. Arkadaşlarımızın kıdem tazminatları ciddi rakam tutuyor. Defaten krediye ihtiyacımız var. 50 milyon TL’lik kredi kullanacağız. Bu krediyi de İller Bankası’nda teminat mektubu alarak kullanacağız” dedi. Oy birliği ile madde kabul edildi.

FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

2022 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi için Başkan Söğüt meclis başkanlığı görevini Faruk Denli’ye devrederken, söz alan meclis üyeleri görüşlerini aktarırken Başkan Söğüt de tek tek gelen sorulara cevap verdi.  Başkan Söğüt, “2022 yılında ilçemize imkanlarımız ölçüsünde bir çok hizmeti kazandırdık. Rabbim 2023’te ve devam eden yıllarda belediye ve meclis olarak güzel hizmetler yapabilmeyi nasip eder” dedi.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.