SON DAKİKA
Hava Durumu

EMEKLİLER DERNEĞİ’NDE ILGAZ YENİDEN BAŞKAN

Türkiye Emekliler Derneği Körfez Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresi’nde üyeler Başkan Derviş Ilgaz’la devam dedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2023 13:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2023 13:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
EMEKLİLER DERNEĞİ’NDE ILGAZ YENİDEN BAŞKAN

Türkiye Emekliler Derneği Körfez Şubesi Pazar günü yapılan Olağan Genel Kurul ile yeni yönetimini oluşturdu.

Tek liste ile yapılan oylamada mevcut başkan Merdan Derviş Ilgaz yeniden başkan seçildi. Aynı zamanda Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Başkan Ilgaz yoğun, bir katılımla gerçekleşen kongrede yeni yönetimini oluşturdu.

Yapılan Genel Kurul’da Genel Merkez Teşkilatlanma Sekreteri aynı zamanda Isparta Şube Başkanı Kadir Ersal, Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan, İzmit Şube Başkanı Adem Özata Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gölcük Şube Başkanı Ergün Şahin, Başkan yardımcısı Necla Alış, İlimtepe Muhtarı Kazım Elmas, Fatih Mah Muhtarı Salih Yolcu, Yavuz Selim Muhtar Adayı Mehmet Yıldız ve üye emekliler hazır bulundular.

Oldukça sakin geçen Genel Kurul’da yeniden Başkan seçilen Merdan derviş Ilgaz’ın yeni yönetimi şöyle oluştu.

Başkan; Merdan Derviş ILGAZ

Başkan Yardımcısı; Necla ALIŞ

Asil Üyeler; Necla ALIŞ, Fahri UĞUR, Mülazim KARA, Elife PELEN

Yedek Üyeler; İsmail BOZKUŞ, Mehmet Yıldız, Yeter YILDIZ, Emrullah GÖKDAĞ, Zarife PARLAK

Denetim Asil Üyeler; Güldane ABAY, Zekeriya GÖMLEKSİZ, Sıddık ASLAN

Denetim Yedek Üyeler;  Emine ÖZDEMİR, Gülşen Değer, Nurhan BEKTAŞ

Yeniden Başkan seçilen Merdan Derviş Ilgaz kongre katılan tüm misafir ve dernek üyelerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Başkan Ilgaz yaptığı açıklamada, “Emekliler olarak sorunlarımız çok, haklarımıza sahip çıkabilmek için bir olmalıyız, birlik olmalıyız. Kadın, Erkek farkı gözetmeksizin bu uğurda hep birlikte hizmet etmeliyiz. Emekliler olarak çözüm bekleyen çok sorunlarımız var. İntibak Yasası, Emekli Aylıklarımızın çok düşük olması, Emeklilerin hakkı olan Refah Payı hakkı, Aylık Bağlama oranlarının yeniden hesaplanması, Ek ödeme oranlarının yükseltilmesi, Sağlıkta katkı payı muafiyeti, Bayram ikramiyelerinin rakamsal oranları, Emekli Promosyonları, Emeklilere Sendika Hakkı, Emeklilerin Kredi Borçlarına kolaylık, Emekliye Aile Yardımı, Konut Alım Desteği ve Kira yardım desteği başlıca sorunlarımızın bazılarıdır. İşte tüm bu sorunlarımızı çözüm noktasına ulaştırmak yine bizlerin elinde. Tüm emeklilerimizi bu noktada Dernek Üyeliğine yönlendirmeli ve üye sayılarımızı yükseltmeliyiz. On altı milyona yakın emeklimiz var. Bu güç ile tüm sorunlarımı çözebilir, haklarımızı temin edebiliriz. Ayrıca Emekli Derneklerimize üye olarak Emekliler Derneği’nin tüm imkânlarından faydalanma imanına sahip olabilir, üye kimlikleri ve ücretsiz kurumsal indirim kartlarından faydalanabilirsiniz. Bir olmakla her türlü sorunumuzu çözebiliriz”dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.