SON DAKİKA
Hava Durumu

DEPREM KAYIP İHBAR SİSTEMİ OLUŞTURULDU

10 ilde yaşanan büyük yıkımların ardından ulaşılamayan ve vefat eden depremzedelerin kayıt altına alınabilmesi için “Deprem Kayıp İhbar Sistemi” oluşturuldu.  

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2023 11:40
Haber Güncellenme Tarihi: 14.02.2023 11:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
DEPREM KAYIP İHBAR SİSTEMİ OLUŞTURULDU


Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki yıkıcı depremin ardından, Oy ve Ötesi tarafından “Deprem Kayıp İhbar Sistemi” hayata geçirildi. Yakınlarına ulaşamayan kişiler, sistemin WhatsApp hattına mesaj atarak kayıp yakınlarının kayıt altına alınmasını sağlıyor.   

Türkiye'de katılımcı demokrasi bilincinin yerleşmesi için faaliyet gösteren Oy ve Ötesi Derneği, diğer pek çok Sivil Toplum Kuruluşu gibi çalışmalarını deprem seferberliğine katkı sağlamaya odakladı. Bu doğrultuda Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan büyük yıkımların ardından ulaşılamayan ve vefat eden depremzedelerin kayıt altına alınabilmesi için “Deprem Kayıp İhbar Sistemi”ni oluşturdu.  

Yakınlarını kaybeden kişiler, 0850 242 07 85 numarasına WhatsApp uygulaması üzerinden KAYIP yazarak tanıdıkları kişiler hakkında bilgi paylaşabiliyor ve kayıp yakınlarının kayıt altına alınmasını sağlayabiliyor.  

İlgili Kişi:   
Sezin Bulum 
Marjinal Porter Novelli  
0537 465 82 25 
sezinb@marjinal.com.tr  

Oy ve Ötesi Hakkında:   
Türkiye'de katılımcı demokrasi bilincinin yerleşmesi ve sorunlara özgürlükçü, eşitlikçi, adil ve sürdürülebilir çözümler üretmeye çalışan Oy ve Ötesi, 24 Nisan 2014 yılında kurulmuştur. 8 seçimdir sahada aktif olarak çalışan dernek, seçim süreçlerine katılımı güçlendirmek üzere on binlerce gönüllüsü ile seçimleri izlemekte, sandıklara ve oylara sahip çıkmaktadır. “Eşitlik, şeffaflık ve çok seslilik” temel ilkelerine vazgeçilmez bağlılıkla, herhangi bir siyasi görüşten bağımsız olarak, bilinçli ve demokratik bir toplum için çalışmaktadır.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.