SON DAKİKA
Hava Durumu

DEPREM BÖLGESİNE GİTTİLER, KOLİLERİ TEK TEK DAĞITTILAR

Her Ramazan-ı Şerif ayında ramazan kolisi desteğinde bulunan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu; bu yıl bu etkinliğini deprem bölgesinde gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2023 13:26
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2023 13:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
DEPREM BÖLGESİNE GİTTİLER, KOLİLERİ TEK TEK DAĞITTILAR

Her Ramazan-ı Şerif ayında geleneksel olarak ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kolisi desteğinde bulunan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu; bu yıl bu etkinliğini deprem bölgesinde gerçekleştirdi. Bir otobüs dolusu gıda kolilerini Hatay’ın Defne ilçesine götürerek, kenar mahallelerde bulunan ve çadırlarda yaşam mücadelesi veren depremzede ailelere dağıtan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu yetkilileri; gördükleri manzara karşısında oldukça duygulandılar. SMT-Akalın Turizm Firması sponsorluğunda deprem bölgesine giden Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın Genel Başkan Yardımcısı Ümit Kıyıcı, Genel Sekreter Erdem Ay, Basın Yayın Sorumlusu Mustafa Eranıl ve yönetim kurulu üyesi Erdal Selvi; tek tek gıda kolileri başta olmak üzere çeşitli yardımların dağıtımını gerçekleştirdiler. Çocuklara ise çikolata dağıtarak; çocukların sevinmesini sağladılar.

‘ÇOK ACI HAYATLAR VAR’

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın, ‘Biz kurulduğumuz günden itibaren her ramazan ayında çeşitli yardım faaliyetlerimiz olmuştur. Bu sene böyle bir karar verdik. Deprem bölgesine gittik. İnanın, çok acı hayatlarla karşılaştık. İnsanlar; bildiğimizden daha zor şartlarda yaşıyorlar. Her imkânı olan insanın o bölgelere giderek; insanların yaşadıkları çileye ortak olması gerekir. Federasyon yönetiminde ki ekip arkadaşlarımızla gittik; burada ki acı hayatlara şahit olduk. Durum bildiğimizden zor ve acı.” dedi.

FIRSAT BULDUKÇA GİDECEĞİM

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın, fırsat buldukça bu bölgelerde ki insanların hayatına dokunmak amacıyla gideceğini belirtti. Akalın, ‘ülkemiz deprem bölgesinde bulunmaktadır. Bu gün onun başına gelen; yarın bizim başımıza da gelebilir. O yüzden, insanlık vazifesi olarak görmek gerekir ve bu kardeşlerimizin derdine derman olmak için elimizden geleni yapmalıyız. Bu gün ülkemiz insanları,  siyasete kilitlenmiş durumdadır; bence siyasete değil; depreme ve deprem bölgesinde ki insanlara kilitlenmesi gerekir’ dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.