SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz’’

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasında katılan sporcularla yakından ilgilendi ve vatandaşlarla da sohbet etti

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2016 13:04
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2016 13:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz’’
 Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasında katılan sporcularla yakından ilgilendi ve vatandaşlarla da sohbet etti
 
Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz’’
 
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kerpe Halk Plajında gerçekleştirilen
 
Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasında katılan sporcularla yakından ilgilenirken vatandaşlarla da sohbet etti. Kocaeli’de üçüncü Mavi Bayrağın alındığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bu şampiyona ile kentimiz güzelliklerinin tanıtılması ve yüzme sporunun yaygınlaşmasına katkı sağlama amacındayız. Halkımıza hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz” dedi.
 
 
 
“AMACIMIZ HALKIMIZI 7 GÜN 24 SAAT MEMNUN EDEBİLMEKTİR”
 
Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen sporcuların katılımıyla da heyecan içerisinde geçen şampiyona sonrası bir açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Kandıra’mızın Mavi Bayraklı Kerpe Plajı’nda heyecanın zirvesindeyiz. Bu güzel şampiyondan sonra da vatandaşlarımız plajlarımızda her zaman, temiz, bakımlı ve sağlıklı ortamda dilediklerince kulaç atmayı sürdürebilir. Büyükşehir Belediyesi olarak, her alanda olduğu gibi üçüncü Mavi Bayrağımızı aldığımız Kerpe Plajı’nda da hemşerilerimize hizmet etmekten kıvanç duyuyoruz. Çalışmalarımızın amacı bellidir, bize hizmet yetkisi veren milletimizi 7’den 70’e, 7 gün 24 saat memnun edebilmektir” açıklamasını yaptı.
 
 
 
“GENÇLERİMİZ BİR SPOR DALIYLA İLGİLENMELİDİR”
 
Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonasına katılarak engellerin nasıl aşıldığını bir kez daha gösteren Turgay Aysuran ve Dünya Master Dalında Yüzme Dünya Şampiyonu olan Ahmet Nakkaş gibi örnek sporseverlerin öneminden özellikle bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin hayatları boyunca bir spor dalıyla ilgilenmelidir. Gençlerimizin mücadeleleriyle ve azimleriyle de örnek alacağı sporseverlerimiz de bugün aramızda. Onlara buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bakınız şunu da ifade etmek istiyorum. Hizmet alanlarımızdan biri de halkımıza sağlıklı, dinlenme, eğlenme ve spor alanları sağlamaktır. Çok şükür biz bu hizmetleri vatandaşımıza mavi bayraklı plajlarımızla da verme ayrıcalığını yaşadık. Bir zamanlar kokudan yanından geçilmeyen denizlerimizden, 12 yıllık emeklerimiz neticesinde dalgalanan Mavi Bayrakların anlam ve önemini hiç unutmamalıyız. Ayrıca Kandıra’mızın çok güzel etkinliklerle adından sık sık söz ettirmesinden de gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
YÜZME SPORUNU YAYGINLAŞTIRMAK
 
Kerpe’ye aldığımız temiz denizin simgesi olan Mavi Bayrağın göndere çekilmesi, Miço Kadınlar plâjımızın açılması ve bugün gerçekleşen Kocaeli Açık Su Yüzme Yarışlarımız ile önümüzde ki hafta gerçekleşecek olan Cebeci Plaj Futbolu Turnuvasıyla önemli spor organizasyonları yaptıklarını da ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Bütün bu çalışmaların amacı ülkemizde ki insanımızın daha hareketli bir yaşama geçmesine olanak sağlamasını da amaçlıyoruz. Bununla birlikte üç tarafı denizlerle çevrili Kocaeli’mizde, insan sağlığı açısından çok önemli bir dal olan yüzme sporunu da yaygınlaştırmak çabasındayız” şeklinde konuşarak açıklamalarına devam etti.
 
 
 
SPOR SEVERLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM
 
Herkes kazanmak için mücadele verir ama spor yapan hiç kimse kaybetmez diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çünkü en büyük kazanç dostça rekabetin verdiği yarışma keyfidir ve en önemlisi de sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Burada kulaç atan ve kulaç atanlara destek verip, onlarla birlikte heyecanlanan herkesin bu erdeme sahip olduğunu tahmin ediyorum. O yüzden de öncelikle var gücüyle mücadele edip ama dereceye giremeyenleri, yarışmaya iştirak etmeleri nedeniyle ve sonra da dereceye girenleri de başarılarından dolayı tek tek tebrik ediyorum” şeklinde konuşarak açıklamasını tamamladı. Açık Su Yüzme Yarışmasına katılan sporcularda Başkan Karaosmanoğlu’na gerçekleştirilen organizasyon için ayrıca tebrik ettiler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.