SON DAKİKA
Hava Durumu

Emlak ve Gayrimenkul Sektörü KOTO’da toplandı

Emlak ve Gayrimenkul Sektörü KOTO’da toplandı

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2022 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 11.08.2022 12:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Emlak ve Gayrimenkul Sektörü KOTO’da toplandı

Emlak ve Gayrimenkul Sektörü KOTO’da toplandı

KOTO 18. Meslek Komitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Emlak ve Gayrimenkul Sektörü, istişare toplantısında bir araya geldi. Kayıt dışı faaliyet başta olmak üzere sektörün sorunlarının görüşüldüğü toplantıda çözüm önerileri de ele alındı

Kocaeli Ticaret Odası, sektörlerin geleceğine ışık tutan istişare toplantılarını tüm hızıyla sürdürüyor. Komitelerin, üyelerle bir araya geldiği görüşmelerde sahanın sorun ve çözüm önerileri alınarak, KOTO yönetim kurulu kanalıyla üst birlik ve bakanlıklara iletiliyor. Bu toplantılardan bir yenisi, 18. Meslek Komitesi bünyesinde yer alan Emlak ve Gayrimenkul Sektörü için gerçekleştirildi. KOTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer’in de katıldığı toplantıda, 18. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Fikret Yıldırım, Komite Başkan Yardımcısı Fatih Özcan ve Komite Üyesi Emine Nilay Özkan ev sahipliği yaptı.

SEKTÖRÜN DÜNÜ VE BUGÜNÜ ÜZERİNE DEĞERLENDİRME

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Başkan Yardımcısı Gezer, Oda’nın komitelere ve sektörel istişarelere verdiği önemin altını çizerek, bu toplantıların çalışmalarına ışık tuttuğunu ifade etti. Akabinde konuşma gerçekleştiren Meclis Üyesi Yıldırım, üyeleri Oda’nın hizmetlerinden daha fazla faydalanmaya ve daha fazla etkileşim kurmaya davet etti. Genel hatlarıyla sektörün dünü ve bugünü üzerine de değerlendirmeler yapan Yıldırım, sözü katılımcılara bıraktı.

SEKTÖRÜN EN BÜYÜK SORUNU

Toplantıda şu konular ele alındı; Bir önceki toplantıda ele alınan sözleşme örnekleri incelendi, yeni çıkan kanun ve yönetmelikler, sektör üzerinde yük oluşturan vergiler ele alındı. İlçelerde faaliyet gösteren İmar Müdürleri ve Tapu Müdürleri ile toplantılar düzenlenmesi kararlaştırıldı. Sektörün en büyük sorunu olan kayıtdışılıkla mücadele için atılması gereken adımlar görüşüldü. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.