SON DAKİKA
Hava Durumu

Yerinde hem öğrendiler hem eğlendiler

Kocaeli Bilim Merkezi, öğrencilere yönelik olarak doğada bilim etkinliği gerçekleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2015 09:43
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2015 09:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Yerinde hem öğrendiler hem eğlendiler
 Kocaeli Bilim Merkezi, öğrencilere yönelik olarak doğada bilim etkinliği gerçekleştirdi
 
Yerinde hem öğrendiler hem eğlendiler
 
Kocaeli Bilim Merkezi “Doğanın Kalbine Yolculuk” sloganıyla gerçekleştirdiği etkilikte öğrenciler Kartepe Kuzu Yayla’da bir dizi inceleme ve araştırma yaptılar. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlikle öğrenciler ekoloji terimleri (tür, flora, fauna, habitat, bitki örtüsü, ekosistem, ekoloji) görsel bir şekilde yerinde görüp öğrendiler.
 
120 ÖĞRENCİ KATILDI
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi tarafından düzenlenen “Doğanın Kalbine Yolculuk” etkinliği 13-14 Haziran tarihlerinde yapıldı. İki gün süren etkinliğe 120 öğrenci katıldı. Öğrenciler Kuzu Yayla’daki bitki ve canlı türleri hakkında rehber hocalar tarafından bilgilendirildiler.
 
BİTKİ KOLEKSİYONU OLUŞTURDULAR
“Doğanın Kalbine Yolcuk” etkinliğine katılan öğrenciler alanda toplandığı bitki, yaprak ve mantarları büyüteç ve mikroskop yardımıyla incelediler. Öğrenciler, topladıkları bitkileri sınıflarına ayırarak beyaz bir kağıt üzerine yapıştırıp bitki koleksiyonu (herbaryum) oluşturdular.
 
REHBER HOCALAR EŞLİĞİNDE ÖĞRENDİLER
Bilim Merkezi’nde görevli rehber hocalar eşliğinde doğadaki canlıları inceleyen öğrenciler mantarların yaşam döngüsü, ekosistemdeki yeri, birlikte yaşam ilişkisi, kullanıldığı ekonomik alanlar hakkında bilgi aldılar. Ayrıca öğrenciler, su ekosistemi, suyun önemi, suyun içindeki mikroskobik canlıların (plankton, omurgasız hayvanlar, böcekler) yaşamı hakkında merak ettiklerini yerinde öğrendiler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.