SON DAKİKA
Hava Durumu

Trakya Üniversitesi yeniden dünya sıralamasında

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), Birleşmiş Milletler'in (BM) sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağlayan üniversitelerin çalışmalarını dikkate alarak yaptığı “2024 Etki Sıralaması” sonuçlarını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 15:41
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 15:41
Kaynak: IGF
Trakya Üniversitesi yeniden dünya sıralamasında

EDİRNE (İGFA) - Birleşmiş Milletler bünyesinde yer alan ülkeler tarafından 2030 yılı sonuna kadar ulaşılması amaçlanan bir evrensel çağrı niteliğindeki “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”, dünya genelinde açlığa ve yoksulluğa son vermek, toplumsal cinsiyet eşitliği sağlamak, iklim değişikliği ile mücadele etmek, iş ve ekonomik açıdan büyümek, sorumlu üretim ve tüketimi yaygınlaştırmak, sağlıklı bireyler yetişmesini sağlamak gibi 17 ana başlıktan meydana gelen ekonomik, sosyal, kültürel ve ekolojik sorunlara çözüm bulunması amacıyla tüm dünyayı birlikte hareket etmeye davet etmektedir. Üniversiteler de bu anlamda toplumda etkili rol oynamaktadır.

Dünya genelinde 125 ülkeden toplam 2152 üniversitenin değerlendirildiği sıralamada Trakya Üniversitesi 2024 sonuçlarına göre 1001+ bandında yer aldı. SKA17-Amaçlar için ortaklıklar kategorisinde 52.8 puan alan Üniversitemiz bu yıl Türkiye’den sıralamaya giren 96 üniversiteden 1001+ bandına girme başarısı gösteren 72 üniversiteden biri oldu.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
google-site-verification=CzWYeDolIkRX-_VevWsC8kOwDS0VIUnRa0dCFUBRGDM
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.