SON DAKİKA
Hava Durumu

Körfez’den Sonra Derince Milli Eğitim Müdürü de Değişiyor

Körfez’den Sonra Derince Milli Eğitim Müdürü de Değişiyor

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2021 20:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2021 20:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Körfez’den Sonra Derince Milli Eğitim Müdürü de Değişiyor
 
 
Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim OKUTAN’ın yaş haddinden emekli olmasının ardından daha iki senesi olmasına rağmen Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman KARABAYIR’ın da baskılar nedeniyle emekli olma dilekçesini verdiği ,yerine ise Eğitim Bir Sen Derince Temsilcisi Abdülkadir YARDIMCI’nın atanmasına kesin gözüyle bakılıyor.
 
Daha önce Kocaeli kamuoyunda gündeme bir çok defa gelen Milli Eğitim Müdürleri değişikliği ile ilgili olarak Kocaeli Siyasetinde ve Milli Eğitimde hareketlilik başladı.
 
Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Eğitim Bir Sen Kocaeli 1 NoluŞube Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Körfez Halk Eğitim Merkezi Müdürü olan ve basında hakkında Milliyetçi Hareket Partisi ve Devlet Bahçeli’ye hakaret ettiği iddiaları olan Sendikacı SergülenKURT’un,Gümüşhaneliler lobisinin bastırmasıyla atanmasının ardından bir değişiklik de Derince’de yaşanacak.
 
Ocak ayı sonuna kadar değişmesi  beklenen Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır’ın 2020 Yılı sonlarına doğru Emekli olması kararı daha önce ertelenmiş ve Ak Parti teşkilatı Kongreleri sonrasına bırakılmıştı. Emekliliğine 2 yılı daha olan Ali Osman KARABAYIR’ın yakın çevresine emeklilik dilekçesini vereceğini , baskıların çok olduğunu ifade ettiği konuşuluyor.
 
Ali Osman KARABAYIR’ın emeklilik dilekçesini verecek olması nedeniyle Derince’de kulisler de hareketlendi. KARABAYIR’ın yerine ise Eğitim Bir Sen Derince Temsilcisi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü olan Abdülkadir YARDIMCI’nın atanmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.
 
Abdülkadir YARDIMCI’nın atanmasını ise en çok Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şahin YAŞLIK istiyor. Bunun için de  AKP Milletvekili Mehmet Akif YILMAZ’a aylardır bastırdığı biliniyor. Bunun altında yatan sebebin ise Şahin YAŞLIK’ın Derince Milli Eğitim Şube Müdürü Murat DULKADİROĞLU’na  karşı  açtığı savaş olarak biliniyor. Çünkü Murat DULKADİROĞLU 2019 yılında Eğitim Bir Sen’den istifa etmiş ve Türk Eğitim Sen’e geçmişti. Bu istifanın ardından Derince’de birçok okul müdürü de İstifa ederek Türk Eğitim Sen’e geçti.
 
 Bu istifalar Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şahin YAŞLIK’ın Murat DULKADİROĞLU’na savaş açmasına yol açtı. Şahin YAŞLIK bu durum için Ankara’ya kadar giderek Murat DULAKDİROĞLU’NUN  görevden alınması için uğraştığı iddia ediliyor.
 
 Bu görevden almayı başaramayan Şahin YAŞLIK’ın başarısız hamlesinin ardından  bu sefer de Derince Milli Eğitim’de 2020 Nisan Ayında isimsiz dilekçelerle Bakanlık tarafından soruşturmalar başladı. Bu soruşturmalar Şube Müdürleri  Murat Dulkadiroğlu, Gülcan Çimen ve Yılmaz Serbes hakkında yürütüldü ise de asıl hedef ise Murat DULKADİROĞLU idi.  Murat DULKADİROĞLU soruşturmalarda üzerinde atılı hiçbir suç sübut bulmayıp tüm suçlamaların iftira olduğu yapılan soruşturma neticesinde ortaya çıktı. Şube Müdürü Gülcan ÇİMEN’e görev yeri değişikliği cezası,  Yılmaz SERBES’e de maaş kesim cezası verildi.
 
İşte bu nedenle Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şahin YAŞLIK’ın bu olayın intikamını almak için ilçe temsilcisi Abdülkadir YARDIMCI’yı  ilçe müdürü olarak atanması için tüm varını yoğunu ortaya koyduğu konuşuluyor.
 
EBS İlçe temsilcisi Abdülkadir YARDIMCI’nın ise yakın çevresine; ilçede çok sevilen bir isim olduğunu, herkesin ona destek verdiğini, tüm STKların ortak adayı olduğunu, sendikanın ve il, ilçe siyasetinin arkasında olduğunu,  hatta tarih de vererek “25 Ocak’ta o koltuğa oturacağım”  dediği ifade ediliyor.
 
Türk Eğitim Sen’in Kocaeli’de güçlü olduğu ilçelerden biri olan Derince Milli Eğitim Müdürlüğüne talipliler çok. Sosyal medyadan adaylığını ilan edenler dahil olmak üzere, hemşeri lobilerinin harekete geçtiği ifade ediliyor.
 
Derince Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna ise Körfez’de olduğu gibi Sendikacı bir ismin mi oturacağı, yoksa ehliyet ve liyakat sahibi bir başka ismin mi geleceği  ise merak konusu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.