SON DAKİKA
Hava Durumu

Akademi Lise’de aile buluşmaları devam ediyor

Akademi Lise, öğrenciler kadar ailelerine de büyük değer veriyor

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2016 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2016 12:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bizimgazete.com.tr
Akademi Lise’de aile buluşmaları devam ediyor
 Akademi Lise, öğrenciler kadar ailelerine de büyük değer veriyor
 
Akademi Lise’de aile
buluşmaları devam ediyor
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Akademi Lise’de öğrencilerin ailelerini bilgilendirme amaçlı yürütülen “Aile buluşmaları” devam ediyor.
 
EĞİTİM VE SINAV SÜRECİNDE ANNE BABA TUTUMLARI
Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerde çok sık rastlanan sınav kaygısı ve gecikmiş hedef belirleme sorunlarını tartışmak üzere 12. sınıf öğrencilerinin anne ve babaları ile ayrı ayrı düzenlenen programlarla bir araya gelindi. Düzenlenen sabah kahvaltısından sonra Cemil Meriç Konferans Salonu’ndaki seminerde öğrencilerin eğitim ve sınav süreci boyunca anne ve babaların üzerine düşen görevler anlatıldı. 
 
PDR UZMANLARI TARAFINDAN
Toplantılarda ailelere Akademi Lise Projesi’nin detayları da anlatılıyor. Kurum bünyesinde bulunan Psikolojik Danışman ve Rehberlik(PDR) uzmanları tarafından ailelere, çocuklarının mevcut yaşlarındaki psikolojik özellikler konusunda bilgilendirme yapılıyor.
 
KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİKLERİN KATKISI
Sınav kaygısı yaşayan öğrencilere evde ailelerinin nasıl davranması gerektiğine dair önerilerde bulunan PDR uzmanları; kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlerin öğrencilerin her türlü gelişimine katkısı olduğunu belirtiyor.
 
HEDEF VE YAŞ GRUPLARINA GÖRE YÖNLENDİRİLİYOR
Lise öğrencilerinin daha sağlıklı bir eğitim ve sınav süreci geçirmeleri için yürütülen ‘Akademi Lise Aile Buluşmaları’ öğrencilerin hedefleri ve yaş gruplarına ait gelişim evreleri dikkate alınarak ayrı ayrı yapılıyor. Ayrıca öğrencilerin anne ve babaları ile ayrı ilişki yönleri olduğu için bu etkinlikler anne ve babalarla ayrı günlerde ve farklı içeriklerle yapılıyor.​
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.