23 Ocak 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

“DARBE”TÜL ARZ

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com


Ülkemizde gündem belli, yazılacak konu da haliyle bunun ile ilgili oluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri içinde, Türk Askeri üniforması giyip kendi halkına ateş açan, tankları ile kendi halkının araçlarının üzerinden geçen, helikopter ile halkı koruması ve asayişi ile sorumlu kurumları bombalayan, demokrasinin beşiği olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni jetlerinden çıkan bombalar ile harap etmeye çalışan kişilerin yapmaya çalıştığı, yönetimi ele almak için değil de aksine bir yönetimsizlik olması için yapıldığını düşündüğüm bir DARBE teşebbüsü geçirdik.Teşebbüs kelimesini kullanıyorum çünkü Allah’a şükür gerçekleşmedi. Allah bu ülkeyi korudu. İnsanlar canlarını, kanlarını ve mallarını ortaya koyarak bu isteğin, bu hareketin engellenmesini sağladılar.

15 Temmuz gecesi kimimiz evinde, kimimiz sokakta idik. Ben mesela evimde oturmuş zaman geçirmeye çalışırken bir anda telefonum çaldı. Kardeşim; “Abi hemen eve koş” diyince ilk aklıma gelen anneme yada babama bir şey oldu düşüncesi idi. O ses tonu bana kötü bir şey olduğunu hissettirdi ama aklımın ucundan geçmeyen bir hadise ile karşı karşıya kalacağımız fikri? “Darbe oldu” dedi. Benimde dahil olduğum 80 sonları ve 90 lı yıllar jenerasyonun bilmediği bir eylem, bir konu. Devamında telefon trafiği! Ailem iyi mi, arkadaşlarım, akrabalarım ne durumda?

Arkadaş çevrem çok eskidir. Beraber büyüdüğüm arkadaşlarım, dostlarım var benim. Hemen organize olup aklımıza gelen ilk şeyi yaptık. Sokağa çıktık. İzmit merkezde oturduğumuz için de Cumhuriyet Parkında ( eski İzmit’liler bilir Çocuk Parkı) buluştuk. Dışarıda olan insanların otobüslere koşmalarını, bankamatiklere hücum etmelerini, marketlere adeta talan edercesine akın etmelerini anlamsızca izledik. Bizim gibi olayın büyüklüğünün farkında olmayan bir kesimde yok değildi. Çünkü ne yapacağımıza dair en ufak bir fikrimiz yoktu. Gözlerimiz asker aradı oda yoktu. Perşembe pazarında bulunan ve artık herkesin bildiği AKP il binasına doğru ilerlerken, daha Cumhurbaşkanımız telefona bağlanıp, “ tüm halkımı sokağa davet ediyorum” demeden önce, maksimum 50-60 kişinin olduğu alanda gördüğüm tanıdık simalar;( Benim gördüklerim olduğunu tekrar belirtiyorum. Başkaları da muhakkak vardır.)

Kocaeli AKP Milletvekili Mehmet Akif YILMAZ.

Körfez Belediye Başkanı İSMAİL BARAN.

Kocaeli Üniversitesinden hocam Doç. Dr. Ayhan ORHAN

Gerçek bir dava adamı olduğuna yürekten inandığım, Körfez’den kalkıp İzmit’e ne ara geldiğini anlamadığım başkanımı görünce hafif bir gülümse oldu yüzümde. Yanımda bulunan arkadaşlarıma “işte bakın orda ki bizim başkan” dediğimde saat yanılmıyorsam 10:05 idi.

Yaşadıklarımın hepsini anlatıp, vatanseverliğimi açıklayacak değilim. Gerçek kahramanın halk olduğu gerçeği göz önünde bulundurarak, gerçek manada mücadele veren,başta Ankara ve İstanbul’daki kahraman Türk Halkını selamlıyor, saygılarımı sunuyor, şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bir daha Ülkemizi, bizleri bu tür tehlikeli, alçakça ve sonunda ölüm olan, Milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden hadiseler ile karşı karşıya getirmesin inşallah. Allah ülkemizi harici ve dahili tüm tehlikelerden korusun. Amin.
TEŞEKKÜRLER...

 


22 Temmuz 2016 Cuma 21:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI