23 Ocak 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

YİNE !! BAŞIMIZ SAĞOLSUN…

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 YİNE !! BAŞIMIZ SAĞOLSUN…

 

                07.06.2016 günü Ramazanın ikinci günü olması sebebiyle büyük bir çoğunluğun oruçlu olduğu bir gün idi. Sabah yataktan kalkıp güne hazırlanmaya başlarken televizyonda SON DAKİKA başlıklı bir haber yayınlandı. Burnumuzun dibinde İstanbul Vezneciler’de terörist saldırılar sonucu şehit olan polis ve vatandaşlarımızın haberini duyunca koltuğa iyice yapıştım. O aracın görüntüsünü televizyonda görünce kafamın içinde değişik düşünceler başladı.

 

Bende işe her gün servis ile gidip geliyorum. Sabahları ve akşamları serviste ki sohbeti, muhabbeti bilen birisi olarak şehit olan polislerimizin yerine koydum kendimi. (Hani şu EMPATİ dedikleri günümüzün olmazsa olmaz kelimesi.) Sohbet ediyor arkadaşıyla ayılamadı belki de. Dün gece ilk iftarda ne yemek yedi? Sahur yapabildi mi? Sabah ne kadar zor kalktı kim bilir. Elini yüzünü yıkadı. Devlet Memuru o, traşını oldu işe gideceğim diye. Aynaya baktı.Gülümsedi.Giyindi. Eşini, çocuğunu öpüp yola çıktı ve …

 

İş yerine geldim. Bilgisayarımı açıp birde internetten bakayım istedim haberlere. Okuduğum haberler haricinde internet okuyucularının yorumlarını da incelerim genellikle. Bazen komik, bazen eleştirinin dozunu kaçıran, bazen ise hangi ruh halinde yazdığı belli olmadan yazılan yorumları. İstanbul’da ki patlama altına yapılan yorumlar nefret ve kin dolu kınama yazıları idi. Sürekli yenileniyor sürekli yeni yorumlar geliyordu. Genellikle İnsanlar rahatlamak için yorumlarını büyük puntolu harfler ile yapıyor, o şehit olan insanlarımızın acılarını paylaşmaya çalışıyor, tepkilerini koyuyorlardı. Birliktelik mesajları veriliyordu. Yüreğim kabardı tüylerim diken diken oldu. “Kahrolsun terör” “Kurşun oruç bozmaz şehidim Peygamber sofrasında iftara davetlisin” gibi aklımda kalan birkaç yorumu görünce içim ezildi. Gözüm yaşlandı. Şimdiye kadar, Vatan Millet için şehit olan tüm şehitlerimize duamı edip ruhlarına gönderdim.

 

                               Yorumları okumaya devam ederken bir süre sonra sosyal medyadaki tepkileri merak edip oraya bakmaya başladım. Nasrettin Hoca hikayesi gibi, hırsız haricindeki tüm herkes hatalı idi. Hani diyor ya “yahu bu hırsızın hiç mi şuçu yok”. Hükümet, İstihbarat Teşkilatı, polis, asker… Mübarek gün nedir bilmeyen, oruç bilmeyen, kahpece pusu kuran, işe giden insanları şehit eden Ne idüğü belirsiz kişi ve örgütün yaptığı terörist eylemler unutularak, hükümeti karalama, ülke değerlerine leke sürme yarışı başlamış gibiydi sosyal medyadaki yorumlarda. Bu etik olmadığını düşündüğüm iletileri okurken ağzım açık kaldı. Kendi düşünceme göre, eleştirinin ahlaki bir boyutu olması, yıkıcı olmaması, hakaret içermeden yapılanı makbuldür. Ne olursa olsun tepkinin yönünün hak etse bile! bu işi kahpece yapan terör örgütüne yönetilmesi gerektiği görüşündeyim. Terörle mücadele de hatalarımızdan birisi de belki de her şeyi güvenlik güçlerinden beklemek. Güvenlik güçleri zaten kelle koltukta savaşıyorlar Allah onları korusun, güç, kuvvet versin. Elimize silah alıp terörist avına çıkalım demiyorum. Ama vatandaş olarak gördüğümüz şüpheli çanta, torba hatta aracı bile bildirelim. Terör örgütünü lanetlemek de artık etkisini yitirdi farkındayım ama unutulmaması gerekir. Terörizm maalesef ki dünyanın her yerinde var! Bugün Avrupa’nın en güvenli denilen başkentleri bile terör tehdidi altında. Tekrar ediyorum.Tepkimizi doğru şekilde vermeli, doğru yere yöneltmeliyiz.

 

Artık terör ile ilgili konuşmaktan, yazılanları okumaktan sizlerde bende çok bıktık. Ne yaparsak yapalım yeter ki ALIŞMAYALIM. Kanıksamayalım. Hayatımızın bir gerçeği olmasın. Tepkimizi verelim, üzüntümüzü yaşayalım. Tek vücut, tek yürek, tek bilek olalım. Milli birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim, devletimize güven duyalım.

 

İstanbul’da sabah kurulan alçakça pusuda aslanlarımızı şehit verdik. Mekanları cennet olsun inşallah. Vatan hep sağ olsun. Ama şehitlerimiz olmasın…

 

Tek millet,

Tek bayrak,

Tek vatan,

Tek devlet.

 

Teşekkürler.

 


15 Haziran 2016 Çarşamba 08:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • nasil?

    Misafir 19 Haziran 2016 02:45 Devletimize nasil guven duyabiliriz ki bu kosullarda her allahin gunu sehit verirken

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI