23 Ocak 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

YENİ YILIN SON YAZISI 2

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com


Geçen sene bu tarihte yazdığım köşe yazısının başlığı buydu. Hatta geçen sene 2016 yılı içerisinde gerçekleşmiş olan olayları- kendimce önemli gördüğüm- kaleme aldım. Aslına bakarsanız bu yıl içinde aynı şekilde yazımı yazıp bağlamak niyetinde idim.

                Her yıl yeni yıla girerken, bu yıl çok farklı olacak, her şey düzelecek gibi niyetlerde bulunurdum. Ve genelde de tam tersi olurdu. Bu sene sıfır beklenti ile giriyorum. Ne olursa eyvallah yani. Mesela daha yılbaşı bileti almadım. Ya da yılbaşını kutlamak için herhangi bir planda yapmadım. Dedim ya bu sene spontane olarak yaşayacağım hayatımı. 2017 yılının son günlerinde ise yıllardan beri hissetmediğim bir takım duyguları hissetmeye başladım. Bu da alışılmadık ve aslında 2017 yılına girerken ki isteklerimden birisi bu olmamasına rağmen.              

                Neyse hepinize 2018 yılının biraz klişe de olsa gerçekten mutluluk, huzur, sağlık, para, başta değerli babam Ali Kemal ÖZKURT olmak üzere tüm hastalara şifa diliyorum. Ülkemizin birliğinin ve beraberliğinin bozulmadığı, huzur, güven ve mutluluk içinde olduğu bir yıl olsun.

                Unutmadan olurda Yılbaşı Büyük İkramiye bana çıkarsa tanıdık akrabalarımın hepsi arayabilirler. Yardımlaşma konusunda bilinçli bir bireyim aynı şekilde akrabalarımı da bende arayabilirim.

 

**          **          **

Ben son zamanlarda her gördüğümde sinirimi bozan bir olayı sizler ile paylaşacağım. Eminim ki benim gibi düşünen büyük bir kesim olduğunu da biliyorum. “ Engelli vatandaşlar için ayrılan otopark yerlerine park eden zihinsel engelliler.”

Bu o vatandaşlar için ayrılmış, sizlerin keyfi olarak gideceğim yere yakın olsun diye park edebileceğiniz yerler değil.

Ülkemizin dört bir köşesinde sık sık rastladığımız, cahillik örneği. Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde karşılaştığımız ve oraya esas park etmesi gereken insanları zor durumda bırakan kişiler. On adım daha yakın olmak isterler ama bilmezler ki kendileri aynı durumda olsalar oraya ne kadar ihtiyaçları olacağını. Türkiye’de birçok konuda olduğu gibi hali, durumu, sağlığı yerinde olan SAHŞİYET kuralları hiçe sayar, esas ihtiyacı olan kişi ise daha fazla zorluğa katlanır. Bu zihniyetleri tanımlayacak bir söz bulamıyor ve kınıyorum.

Yetkililerin durum ile yakında ilgilenmesinin zaruri ve önemli bir konu olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler.

Kendime Not: Nerede yaşam varsa orada umut da vardır.Yeni yılda umutlar ve başarılar seninle olsun Faruk. Kendime mutlu yıllar dilerim.


30 Aralık 2017 Cumartesi 19:15
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI