20 Ocak 2018 Cumartesi

Bizim Gazete

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com


Siz değerli okurlarım bu yazıyı okurken okullar açılmış olacak. Tüm velilere ve öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini, sınavlara girecek olanlara da Allah’tan yar ve yardımcıları olmalarını diliyorum.

Dün haberlere bakarken – bir yandan da ne yazsam diye düşünüyorum- okulların doğu illerinde sabah altıda açıldığını ve öğrencilerin karanlıkta okula gittiklerini öğrenmiş olmanın verdiği can sıkıntısını yaşarken, aklıma kendi okul yıllarım geldi.

Bir tip düşünün. Elimden geldiğince betimlemeye çalışacağım kendimi. Şaçlar briyantin ile sağa doğru eskilerin tabiri ile inek yalamış şaçlar, siyah önlük, beyaz yaka, kulaklar kepçe, okul çantası sırtımda, elimde okul çantası ile uyumlu bir beslenme çantası… Anaokulunda sabahları kalkma sorunum olduğunu anlayan ailem beni “öğlenci” olarak kaydettirmiş okula. Oysaki diğer tüm arkadaşlarım sabahçı… Petkim İlköğretim Okulunda öğretmenim Güler AKKAYMAK. Sarışın, Atatürkçü, idealist, kaliteli aynı zamanda müzikten de çok iyi anlayan ve bize flüt çalmayı öğretmek isteyen, sınıftaki 40-45 kişi ile okuma yazma öğrenmemiz için tek tek ilgilenen bir öğretmen. Şu an da burada, sırası ile tırmandığım kariyer basamaklarında olmamda kilit görevi gören bir öğretmen.

Sınıfta soyadını hatırlamadığım ama kendisi hala gözümün önünde olan sınıf arkadaşım, sıra arkadaşım Tolga. Ağlayanlar, kapıda bizleri teselli etmeye çalışan anneler, babalar. Onların heyecanı sanırım bizlerden daha fazla. Evde beni bekleyen rahmetli anneannem. Ve halen daha sürmekte olan ilkokul arkadaşlığı, ilk aşk. Onun ismini burada zikretmeyeceğim çünkü sanırım artık evli  hoş herkes evleniyor bu sıralar ya neyse…

                Şimdi arkama dönüp baktığımda aradan geçen yıllara rağmen hala ilkokul arkadaşlarını hatırlamam, anılarımın taze olması, ortaokul ve lisede edindiğim dostlarımın,arkadaşlarımın olmasının sebebi yine eğitim öğretim görmem. Diplomanın yararlarından ya da kalifiye birisi olmaktan hiç bahsetmiyorum bile. Okula başlayacak olan, yeni sınıflarında yeni arkadaşlıklar kuracak olan miniklerimize ve tabi ki değerli öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum.

Teşekkürler.

 

Kendime not : Kün fe yekun ( ol der ve olur )


16 Eylül 2017 Cumartesi 20:35
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Baran’dan karne mesajı

Başkan Baran’dan karne mesajı

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Kanallar temizleniyor

Kanallar temizleniyor

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Körfez Savcılığından Dev Holdinge Operasyon

Milliyet ve Hürriyet gazetesinin haberine göre Kocaeli Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü akaryakıt

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI