20 Ocak 2018 Cumartesi

Bizim Gazete

MERHABA

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Benim doğduğum yerdir Körfez,

Sımsıkı dayanağım olan kardeşimin doğduğu ilçedir Körfez.

Sokaklarında bisiklete bindiğim,

Düşüp dizlerimi kanattığım,

Kavga ettiğim,

İlk kez aşık olduğum ilçedir Körfez,

Acısı ile tatlısı ile her sokağında bir hatıramın olduğu bir yerdir Körfez.

İşe girip ekmeğimi kazandığım yerdir…

Körfez’in tek bir noktasında değil. Yarımca’da doğup Tütünçiftlik Tüpraş Lojmanlarında büyüdüğüm bir yerdir Körfez…

Ve yine yeni bir deneyim ile,Körfez İlçenin en köklü gazetesi olan Bizim Gazete’de köşe yazısına başlıyorum. Allah yar ve yardımcım olsun.

Okumaya başladığım günden beri edebiyatı, kitap okumasını ve okuduğum kitabın yorumunu yapmasını seven birisi oldum. Küçük yaşta edindiğim bu alışkanlık Bizim Gazete’de köşe yazmaya başlamamın sebebi olmuştur. Edebiyat ve kitap sevgim üniversitede de devam etti. Aslında hayatımın ayrılmaz bir parçası kitap okumak. Arkadaşlarım ile Kitap kulübü kurduk. Kulübümüze yerel yazar, şair ve sanatçıları Üniversitemize davet edip onlar ile kitapları hakkında yada basılmış olan ve Best- Seller olmuş diğer kitaplar hakkında sohbetler ederken, Ekonomi Masterı yaptığım Kocaeli Üniversitesinde, tez konumu araştırırken okul kütüphanesinde saatlerce harcadığım zamanların keyfi ve aldığım haz halen aklımda. Şimdi de benzer duyguları hissediyorum. Köşe yazısına başlıyor olmanın verdiği mutluluk, heyecan ve şevk duygularını çok yoğun bir biçimde yaşıyorum.

Sevgili annem Fazile Ayşe ÖZKURT’un Çağdaş Kocaeli Gazetesinde köşe yazısı yazıyor. Sanırım kitap sevgisi, yazma ve yorum yapma sevgisi kalıtsal. Köşe yazısı yazmaya karar verince ilk olarak sevdiğim ve takip ettiğim köşe yazarlarının yazın hayatlarındaki ilk yazılarını incelemeye başladım internetten. Yazıların tamamına yakını teşekkür ile başlamış. Öncelikle bana köşe yazmam konusunda destek veren değerli aileme, köşe yazısı yazmaya başlamak istiyorum dediğim zaman destek verip takdir eden ve kendisi ile çalışmaktan onur duyduğum Körfez Belediye Başkanım İsmail BARAN(nam-ı değer İsmail BABA)’a Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa TAŞ’a ve beni aralarına kabul eden, geniş aile yelpazesine beni ekleyen Bizim Gazete ailesine teşekkür ederim.

Değerli Körfez’li okurlarımız sizler ile gazetemizin köşesinde buluşacağım; sizlerden alacağım destek ile yazılarımı yazmaya çalışacağım. Umarım bu zor görevi başarı ile yapar ve bana destek olanların desteklerini boşa çıkarmam.

Bir işe bitirmek için o işe başlamak gerekir. İlk adımı atmak size hem cesaret hem de başarma hissini verir. Ben ilk adımı attım Rabbim kolaylıklar versin.

Teşekkürler.

 


30 Mayıs 2016 Pazartesi 20:30
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Baran’dan karne mesajı

Başkan Baran’dan karne mesajı

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Kanallar temizleniyor

Kanallar temizleniyor

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Körfez Savcılığından Dev Holdinge Operasyon

Milliyet ve Hürriyet gazetesinin haberine göre Kocaeli Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü akaryakıt

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI