SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

KISA KISA

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

            Tarihi sürekli şavaslar ile geçen bir ülkeyiz. Küçükken bize öğretilen bir düstur vardı. Yaşıtlarım hemen hatırlayacaktır. “ Türkiye 3 tarafı denizlerle, 4 tarafı ise düşmanlar ile çevrili bir ülkedir.” Dış düşmanlar yetmezmiş gibi birde içimizde düşmanlar ile uğraşıyoruz. İçimizdeki dost görünümlü, koyun postuna bürünmüş kurtları ayıklamaya çalışıyoruz. Allah ülkemizin, devletimizin yar ve yardımcısı olsun. İşimiz kolay değil ! Bu ülke cenaze namazı kılmaktan çok yoruldu Allah’ım. Sen bize şükür namazı kılmayı nasip et… Amin.

 

**        **        **

            Geçtiğimiz hafta Çin’de gerçekleşen G20 ( great 20) zirvesini haberlerden takip ettik. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, bizleri nasıl temsil ettiğini görünce koltuklarımız kabarmadı değil. Aklıma daha önceki liderlerimizin yurtdışında katıldıkları toplantılarda, zirvelerdeki hal, tavır ve duruşları geldi. İnsan ister istemez bir kıyaslama yapıyor. Nereden nereye? Artık dış politikada da söz sahibi olmuş bir ülke konumundayız bana sorarsanız. Fikir alan Türkiye’den, fikir alınan Türkiye’ye. Beden dilini kullanmasından, kendine emin duruşuna kadar iyi bir lider, mükemmel bir Türkiye.

 

**        **        **

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak sanırım bu sene kombine kartlarımızı geri vermek, lig tv üyeliklerimizi iptal ettirmeyi ciddi ciddi düşünmeye başladık. Bu takım bu futbol ile, bu kadro ile şampiyon olur mu ? benim tahminim mümkün değil, ama işte insanı ayakta tutan en büyük şey UMUT.

 

**        **        **

            İzmit’te açılmış olmasından dolayı büyük keyif duyduğum ve elimden geldiğince düzenlediği etkinliklerine katıldığım “Hayal Kahvesi Kocaeli” Ekim ayı etkinliklerini yayımladı. İçeriklerine, programlarına bakmakta fayda var. Yazın bittiği şu günlerde sonbahar mevsimine keyif katacağını düşünüyorum. Mutlu olmak hepimizin hakkı.

 

**        **        **

            Bir bayramı daha geride bıraktık. İbadetlerimizi yerine getirmiş olmanın vermiş olduğu mutluluk ve huzur ile güzel bir bayram geçirdik ülke hatta Müslüman alemi olarak. Allah bizleri daha nice bayramlara kavuştursun inşallah. Birlik, beraberlik duygularımızın artarak devam ettiği bir sonraki bayramda da yine hep birlikte olmak dileklerimle.

 

**        **        **


30 Eylül 2016 Cuma 16:24
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI