23 Ocak 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

HAKLI ÖZÜR..

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 HAKLI ÖZÜR..

 

Geçen hafta köşemi boş bırakmak zorunda kaldım. Bu yüzden affınıza sığınıyorum. Ama tatilde idim. Bir yılın ardından gidilen o mükemmel 10 gün. Kırgınlıklar, yorgunluklar, başarılar, hastalıklar, mutluluklar, mutsuzluklar, kısaca geçen bir hayatın günlerin, ayların ardından;

Solda güneş yükseliyordu, güney’e giderken.. bilmeyenler için söylüyorum bu BULUTSUZLUK ÖZLEMİ grubunun bir şarkısı.

Yakın arkadaş grubumdan – ki 17 yıllık bir arkadaşlık, dostluktan bahsediyorum- bu yaz tatili için değişik fikirler,planlar yaparken bir anda ortaya karavan kiralayalım fikri ortaya çıktı. Hani herkesin içinde bir özlem olan, karavan ile güney turu yapacağım ölmeden dediği fikir vardır ya… ha işte biz onu yaptık.

İstanbul’dan kiraladığımız karavan ile bir hafta boyunca Olimpos, Kaş, Fethiye ve Marmaris olmak üzere istediğimiz tatil yörelerini adım adım, metre metre arşınladık. Hayatımın en güzel tatillerinden birisi olarak hafızamın en unutulmayacak bölgesinde yerini aldı. Tatil boyunca değişik insanlar, kültürler ve hayatlar ile tanıştık. Öncelikle karavanımızı gören, abi sizin mi? Ne kadara kiraladınız ? hayat size güzel ! gibi ifadelerden zamanla bıkkınlık yaşasak da ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladım.

Tatil güzel şey herkesin hakkı.  Benim için özelikle mutluluk anlamının karşılıklarından bir tanesi.

500 kişi bir seminerdeydi. Birden konuşmacı durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. Herkese bir balon vererek başladı. Herkes gazlı kalemle balonuna ismini yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı.

Katılımcılar odaya alındı ve 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi kendi adını aramaya başladı, insanlar çarpıştılar, bir birlerini ittirdiler, tamamen bir kaos ortamı oluştu.

5 dakikanın sonunda kimse kendi balonunu bulamamıştı.

Konuşmacı bu sefer herkesin bir balon almasını ve üzerinde adı yazan kişiye o balonu vermesini söyledi. Kısa bir süre içinde herkes kendi balonuna kavuşmuştu.

Konuşmacı dedi ki: "Yaşamımızda bunu görüyoruz. Herkes deli gibi mutluluğu arıyor ve nerede olduğunu bilmiyor. Bizim mutluluğumuz başkalarının mutluluğunda gizlidir. Onlara mutluluk verin; sizinki size gelir. Ve insanların yaşam amacı da budur... Mutluluğun peşinden gitmek."

Teşekkürler.

Kendime Not : Çok kişiyle konuş, az kişi ile düşün ve TEK başına karar ver.

 


04 Ağustos 2017 Cuma 21:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI