23 Ocak 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

DOST KAZIĞI

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com


Hayatıma yön veren ve gerçekten sevdiğim birkaç söz vardır kulağıma küpe olan. Bunlardan bir tanesi de “ üç kuruşluk insana beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar.” Hepimizin başına gelmiştir. Size gülen ama arkanızdan konuşan, hatta ayağa kalkıp size selam veren ahlaksız, kalitesiz insanlara ister istemez denk geliyoruz. Ticaret yapıyor, dost ortamında tanışıyor bir şekilde hayatınıza dahil olan bu tür insanların maalesef ki içlerini göremiyoruz.

Yapacak isi gücü olmayan birisinin tenezzüledeceği bir hareket. Dedikodu!
Yüzünesöyleyecek kadar cesareti olup olmamasıdeğildir esas mesele, herkes her şeyi birbirinin yüzüne de söyleyebilir. Bu sorun değil.

Mesele nedir peki?


Mesele, vaktini!Bir kişihakkındakonuşarak ve onun yanıt vermesine imkan olmayan bir ortamda onun hakkında bilgi vererek (doğru ya da yanlış) geçirmektir.


Çok aciz bir hareket. Bir sorun var ise yüz yüze halledilmesi gerektiğini her zaman söylerim ve bunu da böyle yaparım. Bana da böyle yapılmasını beklerim. Benim anlayamadığım konu iki kişinin üçüncü bir kişi hakkında konuşarak ne elde etmeyi amaçladığı, kendisine ne kattığı, ne ürettiğidir.

Hele hele yüzünüze gülüp arkanızdan iş çeviren bazı şeref yoksunlarının onurlu bir şekilde hayatlarını devam ettirdiklerini sanmaları açık açık anlamadığım ve de hak vermediğim bir eylemdir.
Hem de iletişim ile ilgili en ciddi sorunlardan biridir. Arkasındankonuşulankişi asla ne konuşulduğunubütünüyle bilemeyecek ve duyduklarına hayal ettiklerini de ekleyecektir. “ YERİN KULAĞI VARDIR”

Sağlıklı olan, normal, akıllı, medeni insanlarınyapacağı, o kişi ile yüz yüze ve yalnız halletmektir meseleyi. Eğer ortada bir mesele varsa.

Hayat zaten yeterince zor!Değer mi bir insanı üzmek veya oyalanmak için kendini küçültmeye ve arkadan konuşmayatenezzül etmeye?

**          **          **Siz değerli okurlarım ve hem şehirlilerimin çok güzel bir hafta sonu geçirmiş ve bu güzel havaların da tadını çıkartmışsınızdır umarım. Özlenen bahar mevsimine girdik. Umarım hep böyle güzel günlerimiz olur.

Kendime Not : şu zamanda ne dost belli ne düşman,

                   Herkes menfaatince insan.. !


12 Mart 2018 Pazartesi 17:39
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI