SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

BİR SEÇİM HİKAYESİ

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com


Merhaba değerli okurlarım. Ülkemiz için çok büyük bir öneme sahip olan bir seçim sürecini daha geride bıraktık. Ülkemiz, vatanımız ve milletimiz için en hayırlısı ne ise o olmuştur.

Sizlere bu seçimlerde başıma gelen ve gözlemlediğim anılarımı aktaracağım. Öncelikle “Yüksek Seçim Kurulundan” gelen sandık başkanlığı görevi ile heyecanlandım. Bu bana verilen üçüncü görev olmasına rağmen yine de heyecan yaptım. Eğitimlere katıldım, oy pusularını aldım, seçimden bir gün önce sandık başkanı olarak görev yapacağım okulda, sınıf içerinde bulunacak olan oy kullanma kabini ve diğer işlemleri halledip, Pazar günkü seçimler için saat 05:00 da güne başladım.

Seçimde sandık görevi alanlar bilirler. O gün zor ve yorucu geçer. Oyların sayılımı, imzaların denkliği ve doğru yerlere atılması gibi gerçekten ciddi sorumluluk ve dikkat gerektiren bir görevdir. En ufak hataya yer vermez. Sonuçta görev alan kişilerin hem kendilerine, hem ülkelerine hem de oy kullananlara karşı sorumlulukları vardır.

Ben görevimi bir MANAV KÖYÜ olan Derince İlçesi Çavuşlu Mahallesindeki İshakçılar Ortaokulunda yaptım. Öncelikle şunu belirtmem de yarar var. Katılım oranı tam olarak %92 idi. 18 yaşından 93 yaşındaki nineye, 91 yaşındaki dedeye kadar herkes oyunu kullanmaya geldi. 93 yaşında olan ninenin zar zor yürüdüğü halde onca yoldan gelmesi oyunu kullanması başta ben olmak üzere tüm görevli arkadaşlarımı etkiledi. Okuma-yazması olmayan o nine şeçmen listesine parmağını bastıktan sonra tüm görevli arkadaşlar kalkıp elini öptük. Böyle bir ülkenin, böyle bir halka sahip olan Türkiye’de yaşamanın bir kez daha haklı gururunu yaşadım. Herkes vatanına, devletine sahip çıktı. Siz bakmayın sosyal medyada birbirlerine küfür eden, hakaretler eden kişilerin varlıklarına. Gerçek yurtsever insanlar bana sorarsanız halen daha köylerimizde ikamet etmekteler. Nasıl Kurtuluş Savaşında, Birinci Dünya Savaşında, köylerdeki insanlarımız her şeylerini bırakıp vatanını savunmaya koştular ise yine aynı şekilde oylarını kullanmaya koştular.  Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu Başkanın bir sözü aklıma geldi:  “Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Elbet bu seçimde gidecek, ama sizler akraba ve komşu olarak kalacaksınız. Siz birbiri ile kavga edenleri lokantada yemek yerken görseniz…”

Sıfır sorun ile atlatılan bir seçim, güvenlik zaaflarının zerre hissedilmediği, oy çalmalarının mümkün olmadığı bir seçim günü sonrası artık siyasilere görev düşmekte. Bu ülke için gecelerini gündüzlerine katarak çalışmalı, haram yiyen hainleri ayıklamalı ve bu vefakâr oy kullanan tüm seçmenlere haklarını vermeli, sadece ve sadece ülkeleri için çalışmalıdırlar.

Teşekkürler.

Kendime Not :

Kahramanlık ne tek başına yükseliş demektir,

Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmemektir..

Ölümsüzlüğü düşünmek boşa bir emektir.

Kahramanlık ; Saldırıp bir daha geri dönmemektir..

(Kürşad)


29 Haziran 2018 Cuma 21:14
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI