16 Kasım 2018 Cuma

Bizim Gazete

BİR İSTANBUL KLASİĞİ

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Bazı şehirler vardır. Canlıdır bu şehirler bana sorarsanız. Kişilikleri vardır. Bunlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz İSTANBUL. Gerçekten 7/24 canlı bu şehir. Uzun zamandır gidip görmediğim ve özlemini duyduğum bu şehre, bu hafta sonu kavuştum.

                Öncelikli olarak yola çıktığım cumartesi günü saat 15:00’de trafik çok akıcı idi. Malum İstanbul’a gidecek olanlar için saat kritik bir önem arz eder. Tam bir saat yirmi dakika da İstanbul Levent’te bulunan Kanyon AVM’ ye vardım. Orada karın açlığımı gidermek için, arkadaşımı da  bekleyeyim diye adını yazmayacağım bir restorantta yemek yedim. Siparişini verdiğim menünün yanında gelen değişik- hayatımda ilk defa gördüğüm bir yemeğimsi şeyi garsona sorduğumda, hafif alaycı bir tavır ile KİNOA tabi ki dedi. Hayatımda ilk ve SON defa yediğim o yemeğimsi şeyi didikleyip, yanında gelen 4 parça tavuk parçacığını yedikten sonra ise iki adet çay içtim ve tam 94 tl hesap ödedim. Dedim ki WELCOME TO İSTANBUL.

                Daha sonra arkadaşım ile buluşup Ortaköy’e indik. Hani şu boğazın ayağında resim çektirilen, çay içilen ve de evlilik teklifleri yapılan Büyük Ortaköy Camii’nin yan tarafında olan yerde bizde ritüeli yerine getirip resmimizi çekildik ve daha önceki resimler gibi telefon hafızasına kaydettirdik kendimizi. Ne zamanki telefonumda hafıza da yer yok ibaresini gördüğümde sileceğim ilk resim karelerinden bahsediyorum.

                Sahil yolundan yürüyerek taa Arnavutköy’e vardık ve orada yorgunluk çayımızı, kahvemizi içtik. Yanlış anlaşılmasın. Çayımızı kahvemizi derken toplamda iki çay iki kahve. Hesap 54 TL. Dedim ki WELCOME TO İSTANBUL.

                Ha unutmadan Ortaköy’de yalvar yakar arabayı bıraktığım ! otoparkçı abide boş durmadı 2 saatlik otopark ücretine 30 TL para istedi. Ve bende yine dedim ki WELCOME TO İSTANBUL.

                Yeniköy Sahilde arabaya çay servisi yapan bir yerde iki adet çaya 16 TL para verdim ve yine dedim ki WELCOME TO İSTANBUL.         

Tabi ki İstanbul’a gitme amacım eğlenmek idi. İzmit’ten bir abimin Bebek’te bulunan eğlence mekanında geceyi geçirdim. Ama o eğlence kısımlarını sansürleyip, sadece ben kafamda bir kez daha yaşıyorum bu satırları yazarken. Gayet keyifli hatta çok keyifli ve güzel bir gece geçiriyorum. Vermiş olduğun hesap, kalite- fiyat endeksine göre bence ideal. Ayrıca da “ kaçınılmaz olandan zevk alma” felsefesini de çok iyi bilen bir adamım. Madem ki boğaz da eğleneceksin o hesabı ödeyeceksin aga !!!

Sabah 5 ‘te İstanbul’da kalacağım adrese giderken bu sefer o trafiğin artık olmadığı İstanbul’un asıl sahiplerine kaldığı boşlukta ilerlerken, camı açıp boğazın havasını içime çekiyorum. Sanki bir daha buraya gelmeyecek gibi. Son defa gelmiş gibi. Mutluluk ile, huzur ile çekiyorum. Sonra dayanamayıp arabamdan iniyorum ve denize karşı bir sigara yakıyorum. Arkadaşım diyor ki ben bu şehre asığım bende hafif  mahcup, sanki ilk defa birisine açılır zamanki gibi;

Diyorum ki I LOVE YOU İSTANBUUUUUUUL .

Kendime Not: eğer bir şeyi kazanmak için mücadele etmiyorsan, kaybettiğin zamanda ağlamayacaksın.

Teşekkürler.


23 Ekim 2017 Pazartesi 10:12
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

İlimtepe’de Körfez’in geleceğini planladık

İlimtepe’de Körfez’in geleceğini planladık

İlimtepe yolu büyük bir eksikliği giderecek

İlimtepe yolu büyük bir eksikliği giderecek

Körfez’de Atatürk saygı ve özlemle anıldı

Saatler 09.05’i gösterdiğinde; hayat adeta durdu… Körfez’de Atatürk saygı ve özlemle anıldı

‘Hoş Geldin Bebek’ yüreklere hoş geliyor

‘Hoş Geldin Bebek’ yüreklere hoş geliyor

Başkan Baran'dan 10 Kasım mesajı

Başkan Baran'dan 10 Kasım mesajı

Başkan Baran’dan Sarnıç Han’a inceleme

Başkan Baran’dan Sarnıç Han’a inceleme

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI