21 Ekim 2018 Pazar

Bizim Gazete

BAYRAM KLASİĞİ

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Geçmiş Ramazan Bayramımız mübarek olsun öncelikle. Bayram eş,dost, akraba,mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirme aynı zamanda da tatil ve kafa dinleme anlamına geliyor bana sorarsanız. Benim fikrim bu. Hele bu bayram tatili de 9 gün olunca... Bende müsait olan herkes gibi sabah Bayram Namazımı kılıp oradanda ailem ile kahvaltı yapıp - ki özeldir o kahvaltı- bayramlaşma ve harçlık seramonisini tamamlayıp, atalarımın bulunduğu Düzce'deki akraba ve mezarlık ziyaretini gerçekleştirdim. Çok aşırıya kaçmadan ev baklavalarını yedim. Umarım sizlerde benim kadar hatta benden daha güzel bir bayram geçirmişsinizdir.

Her gününü bayram tadında geçirmeye çalışan birisi olarak bu bayram tatilimde bana kalan süreyi Yalova iline bağlı Çınarcık ilçesinde bulunan "TAŞ EV" adlı olağanüstüsü sessiz,sakin,huzur dolu, yemyeşil bir kamp alanında geçirdim. Bu haftaki yazımı sabahın 7:00 de uyanıp, sabah koşumu ve sporumu yaptıktan sonra yazıyorum. İnanılmaz deşarj olmuş durumdayım. Siz değerli okurlarımada eğer kamp yapmayı seviyorsanız şiddet ile tavsiye ediyorum. Mekanın işletmecisi Burcu ve Aylin Hanımefendilerin güleryüzü, ilgili tavırları bazen kamp alanının bile önüne geçiyor. Kamp yapan insan doğaya, hayvana ve tabiki insanlara karşı saygılıdır. Aileniz ile gelip, tatil yapıp, denize girip gerçek manada hoşça vakit geçireceğiniz bir yer TAŞ EV.

Fiyatlar konusunda ise çadırınızı güvenlikli, elektrikli, duş alabileceğiniz doğanın içinde kamp ücreti günlük 20 TL. Bahçede mangal, kahvaltı, canlı müzik gibi aktivitelerde mevcut. Çınarcık'ta bulunan beachlere ise yürüme mesafesinde. Sadece 10 dakika.

* * * Ülkelerindeki savaştan kaçıp Türkiye Cumhuriyet'inin sıcak, misafirperver kollarına koşarak gelen Suriye'li mültecilere T.C. vatandaşlığı verilmesi gündemde. Siyasi büyüklerimizin bir bildiği vardır herhalde. İnşallah ülkemiz yararına olur bu siyasi hamle!!

* * * Giresun halkının yaşanan trajik helikopter kazasının ardından birlik olup beraberce düşen helikopter enkazına, arama- kurtarma çalışmalarına koşarak gitmesi, halkın hastanelerde kan lazım olur düşüncesi ile kuyruklar oluşturması, tatilini Karadeniz'de geçiren sağlık çalışanlarının hastaneye koşup yaralı asker ve yakınlarına yardım etmeleri... İşte bu Türk olmaktır. Herşeyden önce vatan demektir.

* * * Bayram tatilinde İzmit ve İstanbul çevre illerde yaşayan vatandaşlarımız gibi bende yeni açılan Osmangazi Köprüsünden geçtim. Türkiye için inanın bana mükemmel ötesi bir proje. İnsanın tüylerini diken diken eden, koltuklarının kabarmasına yol açıyor. İşte benim güçlü Ülkem diyor insan kendi kendine ve beraberce köprüyü geçtiği yol arkadaşlarına. Kim ne derse desin

ADAMLAR YAPMIŞ AĞA !

 


14 Temmuz 2016 Perşembe 08:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Büyükşehir tarihinin en büyük projesinin temeli atıldı

Kocaeli’nin ilk metro hattı olacak olan Gebze OSB -Darıca Sahil Hattının temeli atıldı

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

Viyadük altları bakıma alındı

Viyadük altları bakıma alındı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Bu iş aşk işi, gönül işi

Bu iş aşk işi, gönül işi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI