29 Mayıs 2020 Cuma

bizimgazete

AYRILIK

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 

Bu hafta sizler ile herkesin bir dönem hissettiği, aramızda şanslı azınlık olan kişilerin ise halen hissetmeye devam ettiği ve insanın bana sorarsanız sadece tek sefer, tek kişi ile yaşayabileceği inanılmaz güzel bir his olan aşktan bahsedeceğim. Tabi her güzel şeyin bir sonu olduğu gerçeğini de unutmamak lazım. İşte o bitiş anını kaleme alıyorum. İnsanoğlunun her şeye dayanacak gücü var. Ama yine de AYRILIK ! sizleri üzen, yeri geldiğinde burnunuzun direğini sızlatan, durduk yere hayallere kapılmanızı sağlayan, arkadaş, eş ,dost çevresinde iken aklınıza gelmeyen fakat yalnız kaldığınızda, başınız o yastığa indiği anda uykularınızı kaçıran, geç yatıp sabah kalkamamanıza neden olan, adına binlerce şarkı yazılan AYRILIK.

Okurken denk geldiğim ve sanırım Pakize Suda Hanımefendiye ait olan satırları sizler ile paylaşıyorum. Umarım  sizleri de beni etkilediği kadar etkiler. Sizleri de beni düşündürdüğü kadar düşündürür…

Tam göğsünüzün ortasında bir yeriniz acıyacak. Evinizin sizi içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark edeceksiniz. Sokağa fırlayacaksınız. Sokaklarda dar gelecek. Tıpkı vücudunuzun yüreğinize dar geldiği gibi. Ne denizin mavisi açacak içinizi, ne pırıl pırıl gökyüzü.
Kendinizi taşımayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar  küçüleceksiniz.
Birileri size bir şeyler anlatacak durmadan. “Önemli olan sağlık.”, “Yaşamak güzel.”, “Boş ver, her şey unutulur.” Siz hiçbirini duymayacaksınız...

Gözyaşlarınızdan etrafı göremez hale geleceksiniz. O’ndan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek isteyecek kadar çok seveceksiniz. Hep ondan bahsetmek isteyeceksiniz.

Ölüme çare bulundu” ya da “Yarın kıyamet kopacakmış” deseler başınızı kaldırıp “Ne dedin?” diye sormayacaksınız. Yalnız kalmak isteyeceksiniz. Hem de kalabalıkların arasında kaybolmak. İkisi de yetmeyecek. Geçmişinizi düşüneceksiniz. Neredeyse dakika dakika. Ama kötüleri atlayarak.

Onunla geçtiğiniz yerlerden geçmek isteyeceksiniz.Gittiğiniz yerlere gitmek.
Bu size hiç iyi gelmeyecek. Ama bile bile yapacaksınız. Biri size içinizdeki acıyı söküp atabileceğini söylese, kaçacaksınız. Aslında kurtulmak istediğiniz halde o acıyı yaşamak için direneceksiniz. Hayatınızın geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksiniz. Aksini iddia edenlerden nefret edeceksiniz. Herkesi ona benzetip. Kimseyi onun yerine koyamayacaksınız. Hiçbir şey oyalamayacak sizi.

İlaçlara sığınacaksınız. Birkaç saat kafanızı bulandıran ama asla onu unutturmayan. Sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettiren. Bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelecek. Boğazınız düğümlenecek,dinleyemeyeceksiniz.

Uyumak zor, uyanmak kolay olacak. Sabahı iple çekeceksiniz. Bazen de “Hiç güneş doğmasa'”diyeceksiniz. Ne geceler rahatlatacak sizi ne gündüzler. Belki çivi çiviyi söker diye can havliyle önünüze çıkana sarılmak isteyeceksiniz. Nafile... Düşüncesi bile tahammül edilmez gelecek. Rüyalar göreceksiniz, gerçek olmasını istediğiniz. Her sıçrayarak uyandığınızda onun adını söylediğinizi fark edeceksiniz.

              Telefonun çalmasını bekleyeceksiniz. Aramayacağını bile bile. Her çaldığında yüreğiniz ağzınıza gelecek. Ağlamaklı konuşacaksınız arayanlarla. Yüreğiniz burkulacak. Canınız yanacak... Bir daha sevmemeye yemin edeceksiniz. Hayata dair hiçbir şey yapmak gelmeyecek içinizden. Onun sesini bir kez daha duymak için yanıp tutuşacaksınız. Defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmediğiniz için kendinizden nefret edeceksiniz.


Yaşadığınız şehri terk etmek isteyeceksiniz. Onunla bir gün bir yerde karşılaşma umudu. Bu umut sizi gitmekten alıkoyacak. 

Gel-git’ler içinde yaşayacaksınız.

Buna yaşamak denirse.

Razı mısınız bütün bunlara?

Hazır mısınız sonunda ölüp ölüp dirilmeye?

O halde aşık olabilirsiniz!.

Umarım dokunabilmişizdir yüreklere.

Teşekkürler.

 

 


15 Ekim 2016 Cumartesi 20:08
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Hat 200 sefer saatlerine güncelleme

UlaşımPark, Hat 200’ün sefer saatlerini 30 dakikaya indirdiğini açıkladı

Körfez’de 70 camide cuma hazırlığı

Körfez’de Cuma günü itibariyle 70 camide Cuma namazı kılınacak. Ayrıca Cuma namazı için 7 açık alan da

Çocuklara ‘Hacivat ve Karagöz’ sürprizi

Körfez Belediyesi, sokağa çıkma yasağı nedeniyle bayramı evlerinde geçiren çocukları unutmadı, Hacivat,

En güzel şiir ve hikayeler ödüllendirildi

Körfez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Koronavirüs’ temalı şiir ve

BAYRAMDA ÜCRETSİZ ULAŞIM

BAYRAMDA ÜCRETSİZ ULAŞIM

“Her zaman gençlerimizin hizmetindeyiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Körfez Kent Konseyi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI