21 Eylül 2018 Cuma

BİZİM GAZETE

ARABA SEVDASI

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Hayat sadece benzerliklerden ibaret. Şu sıralar kullanmakta olduğum arabanın baskı balata denen illeti bozuk. Onun tamiri süresince işe gidip gelmek için servis , işten arta kalan zamanlarda ise otobüs kullanmaktayım. Ve bundan son derece keyif alıyorum. Otobüste beraber yolculuk ettiğim insanları izlerken bazen dalıp gidiyorum. O kişilerin mesela mesleklerini tahmin ediyorum kendimce. Ya da bugün şunu yapacak diye hayali hikayeler kuruyorum, canlandırıyorum kafamda. Unutmadan gidip geldiğim yol yaklaşık 45 dakika sürüyor otobüs ile. Bu da nereden bakarsanız bakın uzun bir süre aslında. Gidiş geliş süreleri fark ediyor. Sanırım dönüşte daha az durak var, hiç saymadım. Belki bir dahakine onu da sayarım…

                Neyse yine dün otobüs yolcuğum sırasında bir anne ve çocuğunu gördüm. O çocuk annesinin kucağında benim yıllardır özlemini duyduğum o rahatlık ve huzur ile uyuyordu. En son ne zaman öyle bir uyku çektiğimi düşündüm. Hatırlamadım. Halen daha düşünüyorum. Sanırım annemin yanına gidip o uykuyu yaşayacağım. Lakin o çocuk annesinin omzunda uyuduğu için mi bu kadar huzurlu uyuyordu yoksa yaşı itibari ile yorulduğundan mıdır ? buna siz kendi hayal gücünüz ve yorumunuz ile karar verin değerli okurlar.

                Sonrasında aklıma rahmetlik anneannem geldi. O da yaşı ilerledikçe uyku süreleri artardı. Gün içinde de uyurdu yani. Varacağım nokta şu.

                Çocukluk döneminde nasıl uykuya ihtiyaç duyuyorsa insan, yaşlılık evresinde de duyuyor.

                Çocukluk döneminde nasıl bakıma ihtiyaç duyuyorsa insan, yaşlılık evresinde de bakıma ihtiyaç duyuyor.

                Çocukluk döneminde de sevgi ve ilgi görmek istiyorsun, yaşlılık evresinde de.

                Örneklemler çoğaltılabilir. Sonuç olarak otobüs ya da toplu taşımayı kendi kişisel araçlarınıza tercih edin, kullanın diye toplu bir sosyal mesaj veremem ama bence binin güzel oluyor.

**          **          **

Bir kurban Bayramına daha kavuştuk çok şükür. Yine sabah namazından sonra eve geldiğimizde annem güzel bir kahvaltı masası hazırlamıştı. Kahvaltımızı yapıp büyük salonda geleneksel hale gelen bayramlaşma faslımızı yaptık ve bayram harçlığımı aldım. Evet yaşım 29 fakat halen daha bayram harçlığımı almaya devam ediyorum. Umarım sizlerinde bayramı güzel geçmiştir. İnstagram’a koymak için tatil yapan arkadaşlarımı anlamamak ile beraber ( sizleri kıskanıyorum ) sizlerin de gezmeli, tozmalı, eğlenmeli bayramınız mübarek olsun, kutlu olsun yeniden…

 

Teşekkürler.

 

 

Kendime Not : Aile her zaman herkesten ve her şeyden önce gelir !!!


10 Eylül 2017 Pazar 17:20
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

ÖZTÜRK'TEN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Recep Öztürk Ahilik Haftası nedeniyebr mesaj yayınladı

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran; Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI