20 Mayıs 2019 Pazartesi

Bizim Gazete

44. Kiraz Festivali Ve Avrupalı Misafirler

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Bu yıl 44. cüsü yapılmış olan Körfez Belediyesi Kiraz Festivali yine çok güzel ve renkli geçti. Konserler, Uçurtma şenliği, güreşler, Kortej yürüyüşleri… Körfez Belediyesi’nin 44. Kiraz Festivalini Uluslararası boyuta getirmek için çok çalıştık. Çalışmalar sonucunda ortaya çıkan proje kapsamında Avrupa’nın 6 ülkesinden yabancı misafirlerimizi Körfez Belediye Başkanı Sayın İsmail BARAN’ın değerli katkıları ve destekleri ile misafir ettik. Kiraz Festivalini Uluslararası boyuta getirdik bu dönemde. Körfez Belediyesi olarak, Uluslararası arenaya taşıdığımız Kiraz Festivalinden bir ekip olarak alnımızın akı ile çıktık. Yazmış olduğum ilk projemde belki acemi idim. Fakat emeklemeden koşmak mümkün değildir. Bundan sonra yazacağım projeleri profesyonelce hazırlayacak, ilimizi ve ilçemizi daha da tanıtmak için elimden geleni yapacağım.

Karadağ, Sırbistan, Makedonya, Bosna- Hersek, Azerbaycan, Sırbistan-Karadağ. Dile kolay tam 186 tane yabancı misafirimiz festival sonunda inanın gözyaşları ile ayrıldı ilçemizden. Her gittikleri yerde ilçemizi, hemşehirlilerimizi anlatacaklarını ve inanılmaz mutlu ayrıldıklarını, hayatlarında çok fazla festivallere katıldıklarını ama Körfez’imizin festivalinin bambaşka olduğunu dile getirdiler. Bu bizleri çok mutlu etti. Bütün koşusturmaca ve yorgunluğumuza değdi. 6 gün süren misafir ağırlama sürecinde ben ve ekip arkadaşlarım, inanılmaz gayret ve insanüstü özveri ile çalışarak, hem ilçemizi tanıttık hem de başkanımızın bize olan güvenini boşa çıkartmadık.

Bu festival kapsamında bize kurum dışından da çok fazla yardım eden kurumlar oldu ki bunların başında gelen Kocaeli Üniversitesi’ne özel teşekkürlerimi sunmak isterim.

Bizleri Asım – Zehra Kocabıyık Öğrenci evinde misafir eden Kocaeli Üniversitesi İktisadi İşletmeler Müdürü Sayın Öznur GÖKKAYA, İsmail KILIÇARSLAN, Ayfer ÖZMEN, aynı zamanda Körfez Belediyesi Başkan Danışmanı olan Yılmaz PEKMEZCAN Hocalarıma, Yurt Müdürü Ahmet DEMİROK ve orada bizleri evimizde hissettirmek için elinden geleni yapan görevli arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim. Sizler ile birlikte bu festival güzel ve anlamlı oldu. Sağolun var olun.

Yine misafirlerimizin yemeklerini veren İzmit Öğretmen Evi Müdürü Halil İbrahim SOYLU, Körfez Öğretmen evi sorumlusu Erten ÖZGE ve ekip arkadaşlarına da ayrıca teşekkürler.

Festivalimizi canlı yayın yaparak Ulusal Kanal’a taşıyan TV 41 ailesine teşekkür ederim.

Unutmamak lazım yapılanları, yardım edenleri, bizlere güvenip yanımızda olan insanları. Bu konuda da ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bize ağabeylik yapan çok değerli abim Ali Osman BAŞ, M.Hakan SEZER, Ahmet ARICI, Adem KOYUN… siz olmasanız bu festivalde çok sorunlar yaşardık. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ekip ile yapılan işler her zaman başarı getirir. Kişiler önemli değildir. Bunu bir kez daha yaşayarak gördüm.

Çok güzel dostluklar kazandık bu festivalde. Umarım her sene yapılacak olan Kiraz Festivalimiz bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atar ve İlçemiz, Belediyemiz, Başkanımız daha da çok tanınır.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU’nun ifadesidir bu anlamlı kelime dizisi. Gerçekten de öyle.

Teşekkürler.

Churcill

Unutmadan. ZİVİM DA TA VOLİM. Thank you MONTENEGRO. İt s an honour to meet you.

 


14 Temmuz 2017 Cuma 18:18
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI